Skip to main content

Topic: Novi autić u garaži (Read 12772 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi autić u garaži

Reply #15
Quote
A tek kako ce izgledati kada dobijes Aluminijske Felge ?

Mora da se šališ!???  :)

Ne, ne salim se,mnogo si mi pomogao i to ce biti revans,
takav Auto kao tvoj ih treba imati
osim toga vozis sa Futabom ?

Odg: Novi autić u garaži

Reply #16
 :o šokiran & zahvalan
Futabu imam za upravljanje letjelica quadcoptera (T8FG), ali za autiće imam HobbyKing HK-300 stanicu koja nije nešto napredno u smislu mogučnosti ali se pokazala pouzdanom što se tiče signala, kasnije će se valjda naći i za nešto malo bolje.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #17
Evo malo sam tjunirao autić, stavio sam rezonantni auspuh i još neke stvarčice, brzina se popravila sa 49km/h prije, a sad je 61km/h, mislim da će uskoro biti gotov sa tjuninzima, a onda ide na bashing  8)

Stavit ću i video ali kad se uploada.

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #18
Evo i video:
Turnigy Thunderbolt, Easy Glider, FPV Quadcopter F450

Što se tiče mašine samo je stavljen tjunirani auspuh i poštiman karburator, a dalo bi se još dosta toga napravit na toj mašini ali polako  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #19
nice!

s čim si mjerio brzinu? (odnosno iz kojeg je programa onaj dio u kutu što se pojavi)

Odg: Novi autić u garaži

Reply #20
Mjereno s androidom, a program se zove Ulysse Speedometer, pa nakon mjerenja screenshot.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #21
Vrlo močno... rezonantni ima krasan zvuk...
 ;)

Odg: Novi autić u garaži

Reply #22
Dragi kolega Vlado pripremi autek za sutra biti ce gadno  :D

Odg: Novi autić u garaži

Reply #23
Kolega dado rukavica je bačena, nema šta :)
Dali si znao da mi nude full nafrkanu Zenoahovu mašinu ovdje na forumu, mislim i ovako je brži (za smješnih 1km/h al svejedno), a što će tek bit ako uzmem tu mašinu. :P
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #24
Ja imao mardara FG zadnji pogon 26 cc zenoah ja to nisam mogo vozit to je išlo na zadnje bez ikakvi tuninga.
 

Odg: Novi autić u garaži

Reply #25
Ja imao mardara FG zadnji pogon 26 cc zenoah ja to nisam mogo vozit to je išlo na zadnje bez ikakvi tuninga.

Ovaj teško da bude ikad išao na zadnje dokle god ima srednji diferencijal  :)

Evo ima na sloveskom forumu Smartech Thunderbolt, a to je u biti isti Turnigy:

http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=77&t=53739

Svašta se da napravit od toga.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #26
neznam jel do videa pa nije puni dozivljaj al nekako mi se cini da bas i nema jak sus kod kretanja?
u nekim slucajevima mozda i bolje, al nekak mi je zabavnije da na svaki dodir gasa se oce razletit od snage  ;D to je 1/8 skala?

Odg: Novi autić u garaži

Reply #27
To je 1/5 skala i dosta je težak model (12kg) i s pogonom na sva 4 pa mu treba dosta snage. Danas smo kolega i ja imali okršaj, offroad, ok ide ali kad nabere brzinu , start od nule ili od oštrog zavoja je očajan, zaključili smo da bi za početak trebali stavit oprugu u kvačilo da grabi na višim okretajima. Izgleda da otvara prerano na okretajima gdje motor još ne razvija snagu. Čak bi volio napravit neku turpiju na tom motoru ali vidit ću još.

Evo i jedna slika autića poslije vožnje  :)
Kolega dado uslikaj i ti svoj i okači, hehe, ah da, tebi se razletila guma, dobro da te insert nije pogodio preko labrta, hehe  :D
Shvati to kao kompliment, ja bi volio da i moj thunderbolt može razletit gume.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi autić u garaži

Reply #28
Evo ga, radilo se malo na Thunderboltu, napravljen je auspuh od inoxa, stavljeni stražnji kotači od Baje na sva 4, za to su bili potrebni adapteri, stavljen je zračni filter od Baje i karburator Walbro WT-813, opruga za kvačilo na 7500RPM + još neke sitnice.

Thunderbolt bashing

Čini mi se da mi ove pahne na kvačilu dosta kližu sad kad motor ima snagu, koje pahne najbolje uzeti a da bolje gripaju?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis