Skip to main content

Topic: Hitno-Nitro auto (Read 11391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #30
ja osobno nikad nisam niti palio niti vozio model sa glow motorom...
ali krenuo bih recimo sa Youtube-om..  ::)
Prije toga uvjerio bi se da gorivo koje koristim odgovara tipu motora koji imaš na modelu, provjerio bi sva silikonska crijeva,
uvjerio se da motor dobiva gorivo i da nigdje ne slini gorivo i da ne vuče zrak di ne treba...
Svječica također mora biti odgovarajuće toplinske vrijednosti za konkretan motor.
Poslije toga dolaze na red oni šarafići - omjer goriva i zraka..
Možda najbitnija stvar - sa svime time zezao bih u dobro provjetravanom prostoru, jer metanol ima vrelište još malo niže od benzina,
pa bez beda možeš u pokušajima paljenja autića u prostoriji stvoriti eksplozivnu smjesu - a pošto se igraš sa baterijama i glow-sviječicama
tu smjesu možeš jako lako upaliti i depilirati si obrve i trepavice ...  :-[ (to sam jednom probao benzinom... samo nije bio u igri glow motor nego A3ML)

Nevjerojatno čega sve ima na tom Youtube-u...

1. How to return needles back to default settings
2. Nitro engine beginner problems
3. Checking Glow Plugs After Engine Fails To Start

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #31
Pa skinio sam batke,s novom baterijeom 1,2V sjaji ok i upali se auto,ali treba jaca baterija s  vise kapaciteta,ne moze radit dovoljno da mogu izvadit napajnu jedinicu i nemrem ga vozit,malo izgasriam i crkne,a kupim i durracel extra i opet slabe..

Cekam sada grijac..

Po tvom pričanju samo je jedno riješenje.
Na tvom mjestu postelal bi fergazer.
Robert

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #32
Da,kada ga upalim ono,radi malo i ja ga gasiram pa se ugasi,izgleda da je smjesa mala ili premal dotok zraka..

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #33
Danas opet probavao,pronlem nadjen!

Kad ga upalim on ono na leri radi ok,ali kad izvadim grijac(homemade moj) i dadnem gas ugasi se,a t je bila premala smjesa,sad sam nastimao,al nemogu da popraivm grijac ovaj sto sam napravio,cekam sada novi..

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #34
dok čekamo grijač... evo jedan prigodni...
-------------------
dogovorili se mujo i rus da će svaki dan piliti drva i ko na kraju dana ispili više častit će pivom!!!
i tako svaki uzme motorku!
1. dan rus ispili 5 metara a mujo samo 1!!!
kaže mujo da mu je loš dan!
tako mujo časti rusa pivom
2. dan ispili rus 8 metara a mujo 3!!
danas mujo pak kaže da je bio umoran od jučerašnja dana!!!
te tako opet časti pivom!
3. dan ispili rus 10 metara a mujo samo 4!
ovaj put se mujo stvarno naljuti i kaže kako će ga sljedeći dan gledati kako on to pili!
tako sledećeg dana krene rus piliti a mujo kaže:A TI UPALIŠ MOTORKU!!!

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #35
 :D  :D  :D  :D


Cekamo jedno 20ak dana,zavisi od eBaya,kako inace stize posiljke s eBaya?Moja ide iz HongKonga..

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #36
:D  :D  :D  :D


Cekamo jedno 20ak dana,zavisi od eBaya,kako inace stize posiljke s eBaya?Moja ide iz HongKonga..
nacekat ces se :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #37
Cekajuic starter kit,improvizirao sam i upalio auto ! :)

Prov sam uzeo fen da zagrijem motor pa standardnom metodom spojio 1,5 V batku na svjecku i trzaj trzaj i upali se..

Prvo sam smjesu od prilike namjestio,i dalje je malo prebogata,pa jos moram namjestiti,tj. smanjit ler gasa.

Trosi jako puno,pola tanka oslo sa vozikanjem u krugu 50 m za nekih 7-8 min..


Video je los al eto..

First run RC Nitro car Carson.


Zbog bogate smjese u pocetku slabo starta,ali kasnije ide ok,mada treba smanjit za pola kruga-krug.

LP,
Marko.

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #38
smjesa mora biti bogata, inače se auto pregrijava i gasi se, metanol hladi motor, i uopče ne troši puno, to je normalno za njega, trebo si uzet dizla :)

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #39
A jbg,znaci skupo je bavim se nitrom  ;D


Imam druga iz Njemacke,kupio Offroad 4 WD Buggya sa 2 brzine i rikvercom i isao na 25 % nitra i kaze razrijedio na 60 % nitro goriva sa 40 % 98ice i auto isao normalno.

Pitanje imam od njegove strane,oce motor izgubit svojsta nakon duzeg vozanja ?

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #40
Nebu,samo bu mu prdnul motor...
Robert

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #41
Danas sam se jos malo vozal i evo problema :(

Nema goriva  :'(

Ali stici ce novo uskoro  ;D