Skip to main content

Topic: Homemade autić (Read 12824 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Homemade autić

Eto baš sam neki dan čistio komp i nađoh folder autić v1  ;D  pa rekoh da podjelim slike i proces izrade s vama.

Prije ajmo reci dvije godine mi palo na pamet da napravim auto, hihihihi inspiriran i isprovociran street race-om i tom brutalnom snagom.
I tako sam krenio u nabavku dijelova naravno sto je moguce jacih a ne preskupih :-\
pa sam se odlucio za sljedece

Setup- motor: skyrc toro x8pt 2000kv 6 polni (povlaci oko 140A)
          esc: skyrc toro 150A
          servo: blue bird bms-616
          baterija: zippy 5s 8000mah


Odg: Homemade autić

Reply #1
U firmi gdje radim ispalio sam do prokroma ramena (vilice ili kako ih ko vec zove), nabavio kocku aluminija i krenio na poso.
Od lesonita izrezo sablon velicinu tockova koje sam narucio. Istokario dosjede za lezajeve i oglodo kuciste.


Odg: Homemade autić

Reply #2
Nako toga sam poceo glodati (kugle ili krajnice) drzac amortizera, i sarafe za tockove.

Izrada kucista za prijenos posto je zadnja vuca pa nemam centralni diff.

Odg: Homemade autić

Reply #3
Napravljen nosac za motor, sistem za skretanje (ja ga tako zovem).
Smontiran kompletan zadnji trap.

Odg: Homemade autić

Reply #4
U međuvremenu sam od aluminijskog lima 3mm izrezo pod i zasarafio diff i prijenos na njega.
Izrezo od tvrde plastike (sipas) nosac serva za skretanje, namontiro prednji trap i poluge za skretanje, nisam sve slikao al ono sto imam tu je. :)

Odg: Homemade autić

Reply #5
Nakon sto sam ga sastavio i napravio jedno 50-ak probni vožnji shvatio sam da ima hrpu nedostataka, ali doživljaj je bio ono osmijeh od uha do uha. ;D
Prvo htio sam da bude brz i jak sto i je, ali nije bio za cestu, dugacki i mekani amortizeri, promijenio sam ulje u njima stavio naj gusce sto sam mogo nabavit no opet
ga baca po cesti kao da je od perija. Onda sam shvatio da je motor bio pre prejak al dobro dual rate na 50 posto je bilo ok (70kmh).
Nakon dorada ( duple opruge skracene itd.) bio je stabilan i ok za cestu ali na 90kmh gume se toliko razvuku da jednostavno zaplese i zavrsi u kanalu.
Nisam imao mira pa sam krenio pravit V2.
Ovo dole je V1 na prvoj voznji s baterijom od aku busilice  :D

Odg: Homemade autić

Reply #6
svaka cast na trudu u polozenom u autic  a sto je sad sa tim auticem ?? ;) ???

Odg: Homemade autić

Reply #7
Njega sam razbio pa sam djelove iskoristio za drugi autic.  :)

Odg: Homemade autić

Reply #8
aha a ovaj drugi je gotov il ?'  ;)

Odg: Homemade autić

Reply #9
Ma gotov je, bas dizem slike al nista zeza  :(

Odg: Homemade autić

Reply #10
V1 je bio dobar a nije bio iskoristem potencijal. Narucio sam s ebaya jos dva diferencijala prednji i centralni hihihi!
V1 je bio dobar a nije bio iskoristem potencijal. Narucio sam s ebaya jos dva diferencijala prednji i centralni hihihi!
Svi diferencijali i poluosovine su od ofna ultra lx2. Neki dan sam rastavio diff kako bi promijenio totmast i da vidim u kakvom je stanju, mogu reci da sam se iznenadio kad sam vidio da je kao novi a takva opterecena trpi.
Dimenzije prvog auta sam pokupio od traxxas slash 30cm sirine i 33cm međuosovinskog razmaka sto je bilo malo. Za drugi sam dimenzije pokupio od X0-1 oko 41cm razmaka.


Amortizere sam zamjenio s kratkim i tvrdim od 1:10 auta, preopravio zadnji trap, napravio nova kucista lezaja za prednje tockove i prepravio vilice kako nebi bilo problema pri skretanju. Posto nisam mogao naci alu lim 3mm za pod uzeo sam lim 1mm i pojacao s 2 alu L profila kako bi ga malo dobio na cvrstoci.

Odg: Homemade autić

Reply #11
Izradio sam kuciste centralnog diferencijal, produzio sam kardane. Prilikom montiranja centralnog diferencijala na plocu morao sam motor, esc i diff pomaknut u stranu zbog balansa (baterija teska 1kg) koja je morala doci sto blize sredistu auta.
Nije bas nesta prekrasan al ideeeeeeee, ako je neko bio u Osijeku na modelarskom skupu mogao ga je vidjet.


Odg: Homemade autić

Reply #13
za svaku pohvalu ...jedva cekam video  :P
a kolko sada ide v2 hehe  ;)

Odg: Homemade autić

Reply #14
Hvala!  ;D
Sad trenuto imam prijenos 25/44 i ide oko 140kmh.
I ove gume su se razvlacile pa sam ljepio powertape iznutra po gumi i puno je stabilniji.
Sa prijenosom 32/44 ga nemogu  razvuci, uvijek se izvrti na cesti a i grije se motor.