Skip to main content

Topic: Nick Ziroli F6F HELLCAT (Read 25643 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #30
Danas ekspiremnt s weatheringom  :)

Knjiga za svakog ljubitelja izrade scale detalja i tehnika, ugl preznojavanje s tehnikama.








Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #31
Zadnih dana efinirale su se temperature cilindra i sistem hladjenja. Zadovoljan sam s obzirom da sam sve nepotrebne rupe a bilo ih je 4 na kapotazu zatvorio, poravnao i polakirao i uz sve to dobio scale look koji je nedostajao od samog početka modela.
Sad je na redu fine tuning servoa i pokoji detalj, cca svega 3 dana kad se uhvatim posla.

http://www.youtube.com/watch?v=D-z3RaR5Kik

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #32
Danas je napokon Hellcat dosao na red. Doveden je u red i izmjeren je centar gravitacije. Fali mu svega 55g u nosu, šta su odlične vijesti s obzirom da većina modela ima od 1-3kg olova u nosu, no razlog je jednostavan, pomaknuo sam napajanje u položaj iznad motora. Zadovoljan sam odokativnim metodama, i sad se čeka lijepo vrijeme za testna taksiranja, podešavanje kuta elise i maiden.




Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #33
Jutro Krki , zaslužio je staklenu podlogu... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #34
E da mi ga je vidit uzivo i u zraku.

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #35
Još malo

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #36
Ovo je prestrasno...


Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #37
Slazem se, ovo je vrhunski i jos jednom cestitam za ovaj projekt. Ja nazalost mogu samo sanjati o takvim maketarskim sposobnostima i divim se svakome tko posjeduje barem djelic talenta ove umjetnosti  8)

p.s. 
Moj PC-9 je takodjer pripremljen za pokusni let i ceka da se otopi snijeg, pa bi mogli to zajedno odraditi na nekoj od pista  :-X

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #38
Bitno je da nema Žena i mobitela i sve je dogovoreno ;)  Planiram prve tehnicke letove odraditi na Luckom.

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #39
Da je bio složen dok se snimala "Partizanska eskadrila" vjerojatno bi ga angažirali za neke kadrove;-)

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #40
Prekrasan model. Čestitke krkan...

 

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #41
Danas poslijepodne odradio sam tri leta, i uistinu sam zadovoljan modelom.
Ugradio sam Cortex pro u njega no s obzirom da nemam iskustva s setupom gyra, a pitanja je mnogo ostavljen je na off i sve je na palicama.
Posljednji let i ne bi bio posljednji da nisam imao belly landing, no na srecu bez i jedne ogrebotine, cak ni elisa nije dobila.

U videu se nalazi cijeli let, pa kompetentne molim da napisu ponešto o ovom slucaju s obzirom da imam par teorija.

http://www.youtube.com/watch?v=4xjMUWStpWQ&t=25s


Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #42
Jedna od jučerasnjeg trenunga high speed taxija i direkcionalne upravljivosti s hrpom bugova

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #43

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #44
Cestitke za prvi let, bravo bravo jer ipak je to kruna svakog projekta ;)