Skip to main content

Topic: Mješanje nitro goriva (Read 22303 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #45
Najbolje da pošalješ mail Andražu i sve se s njim dogovoriš
http://www.cool-pc.org/o-podjetju
Ja sam osobno preuzeo ricinusovo ulje i još neke sitnice u trgovini ( trgovina se nalazi u privatnoj kući u prizemlju) pri povratku iz Italije.

Pozdrav

Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #46
ricinus iz kemiga je najbolje sto postoji od ricinusa, nema potrebe uzimati iz slovenije ako nije velika razliku u cijeni.

recept za miks je 4 dijela metanola i 1 dio ulja, a moze se staviti i 2-3% cistog acetona koji ima isti efekt kao da ima nesto malo nitrometana u mjesavini.

vecina motora koje sam ja vidio bolje radi na ovakav miks nego na kupovno gorivo, ali se motor malo teze postela i teze trpi visoke i niske temperature, ali sa iskustvom i ti problemi se lako rijese...

u kupovno gorivo koje nema ricinusa bilo bi dobro staviti mrvicu ricinusa kako bi se zastitili lezajevi od hrdje.
drugi lijek za hrdjave lezajeve je isusivanje motora od goriva (potrebno je maknuti crijevo od dovoda i dozvoliti motoru da se sam ugasi kako bi potrosio svo gorivo koje ima u sebi) i after run oil ili dobri stari wd-40 nakon svakog dana letenja - doda se gas do kraja kako bi se fergazer skroz otvorio, namjesti se rupa na radilici da bude vidljiva kroz rupu na fergazeru, gurne se slamka od wd-a u fergazer sto dublje, malo se posprica i okrene se prop par puta da se wd malo razleti po motoru.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #47
Hvala Vam svima... na savjetima i donacijama opreme. Prije tjedan dana nisam niš znao o gorivu za glow motore, sviječicama, ricinusu, sintetici , omjerima, podmazivanju, hlađenju, a kamo li zapaliti glow motor - totalni lazar.
Zahvaljujući Vama svima naučio sam jako puno - sad zapalim motor bez onog "daj bože da zapali" i poštelam ga sam. Baš ste zakon ekipa kakvu treba tražiti !

 ;)


Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #48
Recept za gorivo je OK, ali ostatak je kao da ga je pisao netko tko ne mari za kemiju. Pa redom:

1. aceton -  U uvjetima kakvi vladaju u motoru aceton može prijeći u aceton peroksid (3,3-dimetil-1,2dioksiciklopropan) koji je jak eksploziv, pa izgara detonantno čime oštećuje cilindar i klip motora. Uz to, produkti izgaranja složenijih organskih molekula mogu biti aldehidi i org. kiseline koje doprinose koroziji motora.

2. ricinus - Izgaranjem goriva pri povišenim temperaturama nastaju zapečene naslage produkata ricinusovog ulja koje ometaju rad motora. Isto ulje u ležajevima stajanjem užegne i čini suprotno očekivanom, tj. ne podmazuje i ne čuva ležajeve.

3. WD40 - ostavlja nehlapljivi talog slabih mazivih svojstava.

Ako vam je stalo do motora, važno je naučiti koja je uloga pojedinih sastojaka goriva i pravilno ih koristiti. I zato umjesto acetona uzeti nitrometan, umjesto WD40 upotrijebiti Šivanol, a ricinus koristiti samo u gorivu!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #49
Ako vam je stalo do motora, važno je naučiti koja je uloga pojedinih sastojaka goriva i pravilno ih koristiti. I zato umjesto acetona uzeti nitrometan, umjesto WD40 upotrijebiti Šivanol, a ricinus koristiti samo u gorivu!

+ 1   :)

Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #50
5 godina tako radim i moj os 46ax je jos uvijek najpouzdaniji motor u klubu.

cinjenica je da se oko acetona, ricinusa i wd-40 lome koplja po stranim forumima, ali to samo znaci da nema cvrstog argumenta za jednu ili drugu stranu jer bi takve rasprave odavno stale.  napisano je more tekstova na te teme i koga zanima lako izgugla...

od sluzbenih tekstova traxass spominje wd-40 u svojem clanku kao zamjenu za ARO. http://traxxas.com/node/50675 
ako je dobro traxxasu onda je dobro i meni. :)

moji motori sa acetonom bolje rade nego bez njega i ne znam sto u motorima moze korodirati, a da to utjece na performanse ili vijek trajanja?
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #52
Čuvaj se indijanca s bananom? :D

Odg: Mješanje nitro goriva

Reply #53
točnije ... ak zapneš traži indijanca s bananom....  ;D ;D