Skip to main content

Topic: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex (Read 2039 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

"Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Jučer prije podne sam cca sat i nešto vozio mini dexa na Savskom nasipu kod hipodroma.
Posljednje sljetanje po vjetru u ruku i minimalno me ogrebla elisa quada po palcu. Stavarno nista, dvije male crtice, sitno krvi, u tragovima.
Malo sisanja, pljuvanja i za 20 min kod kuće oprano, pošpricano Octeniseptom. Flasteri nisu bili ni potrebni.

Danas ujutro malo se zagnojila jedna ogrebotina, i na podlaktici pojavila crvena crta kao infekcija se širi putem limfe...

Uglavnom sanirano u bolnici, anti tetanus + sumamed, alkoholni oblozi par dana na podlaktici.

Uglavnom nevjerojatno. Možda je tome kumovao slabi imunitet jer su me kršila viroza ovaj tjedan.
A i elise su malo bile po zemlji, travi, a bila je tamo nedavno i poplava, a i peseki posjećuju redovito.

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Reply #1
Kad se tak poluporežeš bolje ti je izmrcvarit ranu da prokrvari malo...puno manje šanse tetanusa, gnojenja i sličnog. Tak ja uvijek mrcvarim i nikad problema (a nakrvario sam se kroz ekstremne sportove stvarno puno :) )

Odg: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Reply #2
Na ranu se ne stavlja ništa što nije sterilno, gaza, eventualno sterilna fiziološka otopina, u nuždi nešto antiseptičko (čitaj rakijetina).
Pljuvati ili još gore.... sve puno bakterija :-[.
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Reply #3
navodno da pomaže da se popišaš na ranu....jer mokraća je valjda sterilna....dr Tom bi to mogao komentirati...

Tako da ako drugi put letiš s nekim, nek skine gaće i ... :D
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Reply #4
Ne ne moras sam sebe
Ne smije nitko drugi to je sranje zesce
I ne pisa se na otvorene rane vec na opekotine od meduza, nabode od jeza i slicno :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Reply #5
navodno da pomaže da se popišaš na ranu....jer mokraća je valjda sterilna....dr Tom bi to mogao komentirati...

Tako da ako drugi put letiš s nekim, nek skine gaće i ... :D

Ekipa, možda sam multirotor početnik, ali sam iskusni liječnik.

Mokraća je silno kontaminirana bakterijama. Mi smatramo da je uredu kada u mililitru ima manje od 100000 (1 na petu) bakterija pa je organizam u nekakvoj dinamičkoj ravnoteži, recimo da drži infekciju pod kontrolom.
Jedino je gora pljuvačka, ona ima više bakterija.

Prema tome, na ranu ništa, eventualno nekakav antiseptik i sterilna gaza!

Time diskusija završava, finito, punto, basta!
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: "Bezazlena" ogrebotina elise quada, mini dex

Reply #6
Zato sam i napisao "navodno" jer znam da tu ima letecih doktora koji znaju bolje. Hvala doktore.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7