Skip to main content

Topic: Katana Xlite (Read 75706 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Katana Xlite

Pozdrav svima!!!
Evo da i ja podjelim svoj rad sa vama....
Počeo sam negdje u 11 mj prošle godine, a maiden planiram kroz 2-3 dana.... Znači cca 10 mjeseci rada je uloženo u model...
Katana Xlite 200x200cm, no u mojem slučaju (slučajno  :D ) uvečano za 4% pa je 207x207cm i nekih 6100-6200g RTF
Za sad ću podjelit par fotki, ali uskoro će i video izgradnje i naravno akcije nakon maidena...


Živili!!!  8)

Zvezda

Odg: Katana Xlite

Reply #1
 ;D

Zvezda


Odg: Katana Xlite

Reply #3
Možda još i danas maiden.... 8)

Zvezda

Odg: Katana Xlite

Reply #4
Prva liga!
Super si to odradio sve od nule.

Jesi motor razradio prije maidena ili ces letit laganini pa onda tek promijeniti omjer mjesavine i prop?
Kako si zadovoljan s radom motora,
koji je min lera, prelaz iz lera kroz mid u high...jel laga?
slaze kolega nesto isto diy 2x2m pa se premislja oko motorizacije. Svaki info je dobrodosao o tom motoru.


Daj napisi i di si rezao na cnc ak nije tajna.
Sretno na maidenu
i youtube or it didnt happen znas kak.vele  ;D



Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Katana Xlite

Reply #5
Motor je več potrošio 11l benge na starom modelu kojeg sam prodo, tak da je motor več ulaufan...
Al razrađivo sam ga sa 3l benge i 1dcl mineralnog ulja, od toga jedan tank potrošen na zemlji, ostalo lagananini u zraku.... dalje mješam 4l benge + 1dcl sintetičkog ulja.... Za okretaje moram izmjerit da mogu odgovorit, i mene to sad zanima kad sam stavio pitts style muffler.....

Za sad sam jako zadovoljan motorom, bio mi malčice prejak za model od 5400g, a ovaj model je skoro kilu teži, pa mislim da bude taman...


Bude video naravno, i ide na YT, ali tek sutra... danas nisam stigo a nema smisla forsirat...
(barem se locktite osuši)  ;D

Zvezda

Odg: Katana Xlite

Reply #6
Bravo Fox, Katana izgleda odlično, jedva čekam vidjet video maidena.


P.S. tvoj Bipe je još u komadu i sve ga je veći gušt letiti. :)
samo zemlja je granica....

Odg: Katana Xlite

Reply #7
Vjeruj mi, i ja jedva čekam :D
Ugl, u planu su još neke naljepke stavit nakon maidena...

Zvezda

Odg: Katana Xlite

Reply #8
Prejak motor? Sto je to :)


Odlicno odradjen posao, bravo!
Kako si radio kaputaz i kako je odluka pala na Katanu?

Odg: Katana Xlite

Reply #9
I ja sam nekad mislil da motor nikad ne može biti prejak.... dok ne skužiš koliko zapravo smeta višak snage....


Kaputaža i kabina su rađeni iz kalupa... znači prvo iz medijapana napravljen pozitiv, pa onda iz poliestera napavljen negativ, i onda tek staklo i epoxy da dobim ono kaj trebam....
A Katana je oduvjek bila moja "tiha patnja" odkad sam probo frendovu, a nikako da naletim na neku dobru priliku za kupit....


 8)

Zvezda

Odg: Katana Xlite

Reply #10
Prva liga!
Super si to odradio sve od nule.

Jesi motor razradio prije maidena ili ces letit laganini pa onda tek promijeniti omjer mjesavine i prop?
Kako si zadovoljan s radom motora,
koji je min lera, prelaz iz lera kroz mid u high...jel laga?
slaze kolega nesto isto diy 2x2m pa se premislja oko motorizacije. Svaki info je dobrodosao o tom motoru.


Daj napisi i di si rezao na cnc ak nije tajna.
Sretno na maidenu
i youtube or it didnt happen znas kak.vele  ;D




Evo danas sam doma upalio motor, čisto da se ne zajebavam na aerodromu pošto nije radio par mjeseci....
Ler ide na 2200 okretaja bez brige.... dok sam max izmjerio 6900 sa 19x8....


I btw, rezano je sve ručno  ;)

Zvezda

Odg: Katana Xlite

Reply #11
Evo par na brzinu sa fielda  8)

Zvezda


Odg: Katana Xlite

Reply #13
Nisam ga mjerio na aerodromu, ali moguče je još niži....

Zvezda