Skip to main content

Topic: Thunder Tiger X50E (Read 2550 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Thunder Tiger X50E

Kao što je jedan na HF napisao "sleeper hit" helić koji nije baš popularan a zapravo je dobar.
Kao Fusion50 ali lakši, sa dobrim zupčanicima i ružnom kabinom (dakle obrnuto od F50).
Sa nekim dijelovima kompatibilnim sve od Raptora 30 od prije 10 godina.
 
[attachimg=1]
 
[attachimg=2]
 
[attachimg=3]
 
[attachimg=4]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Thunder Tiger X50E

Reply #1
hehe, i bez kabine je gadan :)

Servo na boomu??
Push-pullovi? Danas sa BLS servacima?
Zirac na "potrgam te prvim padom" mjestu...
Kakva mu je ovo kuka na nosu? Za objesti na ormar? Za smjestaj elektronike sigurno nije :)
WTF?

Mogu slobodno tog matorog dizajnera iz 1970 poslati u penziju
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Thunder Tiger X50E

Reply #2
ja nevolim repne blokove ovak otvorene.... a zakej je na njemu zirac na ''daj me potrgaj'' mjestu?? suma sumarum meni ne izgleda lose sa canopyem, a ni bez.... ali bez obzira mislim da ovakav sistem push pulla i nije najbolji... bolji je na fusionu....

Odg: Thunder Tiger X50E

Reply #3
sad sam nasao video od prije godinu dana, fbl je napred i frajer ga razvaljuje, kad bi barem bio neko kod nas da ga hiti do granica pa da on veli jel on uistinu valja kaj ili ne... po videu sa 6s batkom fakat rastura, neki mild to moderate 3D.... jako lijepo....

Odg: Thunder Tiger X50E

Reply #4
BLS ili ne i direct-to swash je stvar filozofije i pristupa a ne da li su servaci ovaki ili onaki.
Bilo je i prije direct-to-swash na servacima koji nisu BLS kao sto sada ima push-pull na servacima koji jesu.
Servo na boom-u ima svojih prednosti i mana, prije nego sto smo ih poceli stavljati na boom su svi helici imali servac negdje napred (raptor, ergo, hirobo itd) pa je onda servo na boom-u sa karbonskom sipkom bio veliko otkrice a sad su opet negdje u frejmu i sa zicom. To je moda.
Dizajn je malo retro sa tom visokom glavom ali sve u svemu znajuci kakva je kvaliteta karbona i CNC dijelova kod ThunderTiger-a siguran sam da je ovaj helic kvalitetnije izradjen nego Fusion a kosta isto ili manje i laksi je. Kabinu ionak razbijes kod prvog kresha i kupis koja ti se svidja.
Ja sam imao namjeru uzeti dijelove od nitro varijante (X50) koja je izasla dosta ranije od E varijante i izrezati frejm od vec poznatog zelenog vitroplasta da bi dobio ovako nesto a kompatibilno sa nekim dijelovima od R30/50/550. Ali u medjuvremenu je sletio F50...
Treba uzeti u obzir da je ovo jedan od jeftinijih helica na trzistu i ne usporedjivati sa logoima i goblinima...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Thunder Tiger X50E

Reply #5
Pa usporedi onda sa mainstreamom.
Synergy, Trex550/600, Gaui, 6HV, KDS itd.

Uglavnom ancient dizajn. Meni se ne svidja, ali to sam ja :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

Odg: Thunder Tiger X50E

Reply #6
Pa usporedi onda sa mainstreamom.
Synergy, Trex550/600, Gaui, 6HV, KDS itd.

Uglavnom ancient dizajn. Meni se ne svidja, ali to sam ja :)
Jasno.
Kod mene je isto glavni argument kod kupnje da mi se svidja a sve ostalo je u drugom planu.
 
http://www.fast-lad.co.uk/store/raptor_x50e_electric_combo_with_motor_blades_tt4757-k21-p-21889.html
 
546$ sa karbonskim sabljama i motorom.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG