Skip to main content

Topic: Poletjela nova Extra (Read 4507 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Poletjela nova Extra

Ponosni vlasnik je mdrazic
Extra 300 maiden flight
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #1
Zar se koristi Assan ?  ???

Damir

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #2
A što ne  :D ? Nikad nisam imao s njim sranja. Sve samo pozitivna iskustva. Ovo unutra je 9 kanalni prijemnik.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #3
to je užitak i slušat kako radi na mjestu,
a kamoli letit tek!


čestitam  :)

daj napiši ukratko setup i di si kupio model/motor ak nije tajna.

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #4
jel druže Marine koje su dimenzije modela? motor?

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #5
Model je Extreme Flight 78". Kupljen je u Lindingera ali preko Kolića u Brežicama jer je bila preskupa dostava do RH a do Slovenije je bilo 0 eura pa se nebi upucao. Model me koštao oko 4000kn jer sam dobio povrat slovenskog poreza a dao našima njihov dio pa te dođe na isto. Motor je DM-55 iz Hobbyking-a. Platio sam ga oko 1800kn s carinom. S njim sam imao problem jer je uvlačio zrak kroz osovinu i nisam ga mogao ugasiti osim na prekidač a i ler gas je varirao. Naručio nove ležajeve za 10 dolara i stvar proradila bez problema. Ima viška snage čak i previše. Ovo je voženo sve na pola gasa jer je tek potrošio 3-4 litre goriva u razradi. Rezervar je oko 550ml. Serva su ona obična HX12K za 8 dolara. Rezolucija im je lošija strana ali imaju snage kao u priči a i podržava nešto visočiji napon pa su onda i brži. Inače u letu se ponašaju skoro isto kao i neka puno bolja i skuplja. Napajanja su izvedena s dvije lipo 2S baterije i to jedna za motor a druga za elektroniku. Kad se podvuče crta onda cifra ispada nešto oko 6500kn.
Dosad sam letio Sebart Funtanu 2m i razlika je ogromna. Svako od ta dva aviona ima nešto svoje dok je ovaj ipak nov, direktniji i ima puno više snage a i lakši je od moje Funtane. Sad imam dva potpuno različita aviona pa će se trebati malo priviknuti na dva različita stila vožnje. Iako su im dimenzije slične Funtana je puno "veća" u tlocrtu ali i po vidljivosti u zraku. Trebat ću opet kod okuliste po nove "đozluke"  ;D .

Na kutiji piše wing span 78", lenght 76".
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #6
sta nisi uzeo onu od 2,25 extru od extreme flight, kao sta je ok Balažića, taj motor bi bolje pasao na nju, ovako je malo prevelik za ovu :)

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #7
Od viška glava ne boli  ;D
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #8
Šteta da ovakav model stoji prizemljen bez motora :( . Rado udomljujem neki povoljan benzinac od kojih 40-50cc :)
 
 
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #9
Model je Extreme Flight 78". Kupljen je u Lindingera ali preko Kolića u Brežicama jer je bila preskupa dostava do RH a do Slovenije je bilo 0 eura pa se nebi upucao. Model me koštao oko 4000kn jer sam dobio povrat slovenskog poreza a dao našima njihov dio pa te dođe na isto. Motor je DM-55 iz Hobbyking-a. Platio sam ga oko 1800kn s carinom. S njim sam imao problem jer je uvlačio zrak kroz osovinu i nisam ga mogao ugasiti osim na prekidač a i ler gas je varirao. Naručio nove ležajeve za 10 dolara i stvar proradila bez problema. Ima viška snage čak i previše. Ovo je voženo sve na pola gasa jer je tek potrošio 3-4 litre goriva u razradi. Rezervar je oko 550ml. Serva su ona obična HX12K za 8 dolara. Rezolucija im je lošija strana ali imaju snage kao u priči a i podržava nešto visočiji napon pa su onda i brži. Inače u letu se ponašaju skoro isto kao i neka puno bolja i skuplja. Napajanja su izvedena s dvije lipo 2S baterije i to jedna za motor a druga za elektroniku. Kad se podvuče crta onda cifra ispada nešto oko 6500kn.
Dosad sam letio Sebart Funtanu 2m i razlika je ogromna. Svako od ta dva aviona ima nešto svoje dok je ovaj ipak nov, direktniji i ima puno više snage a i lakši je od moje Funtane. Sad imam dva potpuno različita aviona pa će se trebati malo priviknuti na dva različita stila vožnje. Iako su im dimenzije slične Funtana je puno "veća" u tlocrtu ali i po vidljivosti u zraku. Trebat ću opet kod okuliste po nove "đozluke"  ;D .

Na kutiji piše wing span 78", lenght 76".

ima puno jeftinija varijanta od ove tvoje, narocito ako se kupuje kod lindingera, oni su najsolidniji sto se tice isporuke robe .samo tri dana roba putuje do nama najblize slov. granice !!!!!
ko leti visoko , nisko padne

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #10
Ja sam ipak u Zadru, Slovenija mi nije blizu a nije mi se dalo nikog zafrkavati da mi preuzme model u Sloveniji. Lindinger nije htio slati u RH.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #11
ne radi se tu o relaciji tu se radi da ne soliš more.ubuduće sve kaj naručite iz lindingera treba slati na slijedeću adresu:
 
ime prezime
POSTE RESTANTE
8261 Jesenice na Dolenjskem
Slovenija
 
to ti je pošta 3 km od malog prelaza na Bregani , nakon tri , max. 4 dana roba je na adresi i oni drže 15 dana robu dakle u roku od tih 15 dana podići robu. Lindinger posalje tracking broj tako da mozes tocno pratiti gde je roba
ko leti visoko , nisko padne

Odg: Poletjela nova Extra

Reply #12
Štovani kolega znam za tu foru ali zaboravljate da je meni put do Slovenije barem 700kn i 8 sati vožnje tamo i nazad a vama možda 50kn maksimalno i sat vožnje ukupno. Naručen je bio kod Kolića, model je stigao i kolega kad je prolazio ga je pokupio a da mu nije trebao plaćati jer sam ga ja platio. Od slovenaca sam dobio povrat poreza a naši nisu puknuli punu cifru nego neku simboličnu pa me je na kraju ipalo kao da je netko u okolici kupio model.
Jebo struju, samo nitro i benzin.