Skip to main content

Topic: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač (Read 3881 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Pokušavam osposobiti jedan motor asp 52 pa bih trebao pomoć....

Motor sam očistio, no rasplinjač je još uvijek zapečen od stajanja. Stoji natopljen u wd-40  već drugi dan ali nema pomaka....

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #1
Ivasol?
Pretpostavljam gorivo s ricinusom je korišteno, jel' tak?
MAK Zapad

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #2
pa i ja pretpostavljam... model, a bogami i motor je bio fino presvučen filmom oker ljepljive tvari.

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #3
Da, to je negativna strana ricinusa... Pogledaj odmah i ležajeve kakvi su, vjerojatno su zreli za zamjenu.
Nisam siguran, ali mislim da bi Ivasol trebao pomoći, ako ne skini gumice s karba i probaj zagrijati malim brenerom, vjerujem da će ricinus otpustiti i onda bi trebao ići dolje s alkoholom
MAK Zapad

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #4
ma ležajevi su dobri.. i ostatak motor... jedino taj karburator nikako da otpusti...

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #5
Ahaaaa, znači ti ga niti ne možeš skinuti... Probaj ga lagano grijati, samo pazi na gumice
Ili se klapna ne da pomicat?
MAK Zapad

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #6
cilindar ( klapna) za gas se nije dala pomicati....

od svega za odmašćivanje najbolje je ulje za ventile na puhačkim instrumentima.. ima ga u svakoj prodavaonici instrumenata.. 40 tak kn za 40 ml. progrizlo za sat-dva... a ne oštećuje aluminij i ostale osjetljive legure....

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #7
ima i neki sprej, ne znam kako se zove , nije WD 40, za odmašćivanje motora, jednostavno se pospreja i on ispari na kraju, imama ga ja, odmašćivao svoje nitro motore, pogledat ću kako se zove pa ti javim
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #8
i mene zanima kako se zove sprej :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #9
Najbolje ide:
cisti metanol, dosta skupo
ili spiritus, jeftinije
ili Ballistol ulje (koristi se za podmazivanje oružja)

2-3 dana u staklenoj posudi pusti da omeksa i onda kistom ocisti (ne strugati)

Neki upotrebljavaju i sprej za ciscenje pecnica
Pozdrav
OPATIJAC

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #10
ja sam probao sa sprejem za ciscenje pecnica na starom motoru, to je jako ostetilo materijal i sve je izgledalo korodirano.  na svim tim sprejevima pise da nisu za aluminij...

metanola imam, ne bas skroz cistog (ima vode malo u sebi), pa cu probati sa time.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #11
evo ovo ja koristim za odmašćivanje, to poslije ispari, ne treba ništa brisa, očistim s tim grijač i cijeli motor
evo slike koji je to sprej

Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #12
ti original sprejevi za ciscenje karba su najbolji jer dobro ciste ne ostecuju djelove cak dapace odstopavaju dizne a nisu skupi i dobi ih se dosta i mogu se kupit u svakoj malo boljoj trgovini sa autoopremom..

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #13
frend mi drži autodijelove u posušju, sprej je oko 10ak maraka, 40ak kuna
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Pomoć za asp 52 glow rasplinjač

Reply #14
Ja sam jedan motor natapao u dizelu i očistio se savršeno!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian