Skip to main content

Topic: Novi lik - FPV - Koje frekvencije su dopuštene? (Read 3220 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi lik - FPV - Koje frekvencije su dopuštene?

Pozdrav društvo! Drago mi je vidjet da nas ima, planiram ovo izabrat kao novi hobby ali sam cjepidlaka i sve prvo dobro istražim prje nogeo li kročim u to..
Da ne duljm, znam osnovne izraze koji se koriste u hobbyu i jos uvijek letim u simulatoru (Velocidrone + taranis q7x), međutua hoću probat real deal i naišo sam na problem sa vtx - om.. ne kuzim se pretjerano u radiofrekvencije ali znam da su određene zabranjene, a s druge strane opet bi letio na malo dalje udaljenosti što zahtjeva kako sam cuo ilegalne ''niske'' frekvencije u europi znam da ameri imaju luksuzni raspon po pitanju fpva sad mene zanima, kakva je situacija u nasoj drzavi? I ako postoji neke regulative na koje moram pazit dok letim osim onog, iznad privatnog, idustrijskog naseljenog podrucja 3 km od zracnih luka min 50m od drugih osoba itd. koje bi treba znati! Ajde stara gardo da vas cujem 8)
[size=78%]hvala unaprijed i LP![/size]
Ako ne znaš šta ti je, pogledaj gdje ti je ako ne znaš gdje, ti je e to ti je.

Odg: Novi lik - FPV - Koje frekvencije su dopuštene?

Reply #1
Ma zaboravi temu i odi letit. [emoji6]

Odg: Novi lik - FPV - Koje frekvencije su dopuštene?

Reply #2
Ne razumijem zasto bi koristio niske frekvencije. O toj prici sam razmisljao prije 20 godina a sad niti ne pomisljam ni u jednom trenu jer je za mene 1.2ghz prastara prica i necu koristit tu tehnologiju. Malo podataka al dobra penetracija e to ti je niska frekvencija. Ako hoces unlimited range onda koristi moderniju tehnologiju 3g/4g i 5g baziran na windowsu ili android sistemu. Odasiljaca imas po cijeloj hrvatskoj od t-coma i mozes koliko ti baterije dozvole.
Sad imas tih stvarcica koliko hoces.

Ako hoces do 5km ili mozda nesto dalje kupis si stanicu 2.4ghz plus booster 2w do 4w a za fpv uzmes si vtx 5.8 ghz 800mw il 1000mw i naravno usmjerene antene na vtx prijamniku i stanici.
Kak to ti mislis odmah preci na long range a praksa ti je sa kompa. Daj ti probaj prvo u krugu 50m pa kad te prode treskavica u prstima onda idi na malo dalje i tako dalje. ;)
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

 

Odg: Novi lik - FPV - Koje frekvencije su dopuštene?

Reply #3
Uredu, hvala na odgovorima odo sklapat dron! Svaki savijet je dobrodoso hvala ekipa! :D

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Ako ne znaš šta ti je, pogledaj gdje ti je ako ne znaš gdje, ti je e to ti je.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.