Skip to main content

Topic: Loši proizvodi (iz HK-a) (Read 6936 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Loši proizvodi (iz HK-a)

Dakle, u zadnje vrijeme imam dosta primjera da mi stignu komponenete koje ili ne rade ili ne rade kako spada :(
Ima li interesa da napravimo neku temicu oko toga?
Ako treba, možemo temu prebaciti i u elektroniku ili kamo već :-\

Najsvježiji primjer, Emax 2805 1600 kv, od jučer...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5482
Raspakiran iz vrečice, spojen na regler  i ugrađen na novi model.
Starta aljkavo, trese se i ne radi kak spada. Ne pomišljajući na ništa drugo, prelemljujem spojeve reglera, motora i konektora po n-ti put, Rezultat isti...
Na kraju ga rukom vrtim ispred uha i imam što čuti...
Grebe, ruži, šrota (ležaj osovine???) da je to neviđeno...
Čak iz iste pošiljke imam nastavak s ostalim komponentama  :-X

Dakle, jesmo za to prijavljujemo loše proizvode. Znam da nećemo trgovce učiniti boljima, nego tek toliko da se znamo orijentirati što nas očekuje?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #1
Amater_Total  shvaćam da si ljut zbog loše robe.  Nije jednostavno postaviti se prema HK kao najvećoj trgovini proizvoda našeg omiljenog hobija.

EDIT: 12.11.
Recenzije i komentari 'ovo mi radi fantastično, nikad bolje' su priče za malu djecu: sve što ne možeš izmjeriti metrom, litrom, ampermetrom, termometrom , geigerovim brojačem...itd.. je beletristika, a ne opis neke elektro ili elektroničke komponente i takve recenzije treba ignorirati. Useri uredno mjere struju i napon kao i potisak na nekoj elisi za neki motor, e to je već vrijedno pažnje, sve druge priče batali  što se tiče motora !

Da ne gnojim dalje, slažem se sa tvojim prijedlogom da prijavimo ovdje komponente koje su se pokazale loše ili neispravne, da drugi kolege izbjegnu nepotreban trošak (i trošenje živaca -  :D )

Ja prijavljujem:
-TGY 2230 pad kvalitete iz serije u seriju: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5385
-na kompozitima (kevlar-karbon, karbon) lijepe naokolo toliko široku traku selotejpa da veliki dio materijala nije upotrebljiv za laminiranje
-HXT900 i HXT500  pored ostalog osjetljivi i na smetnje okolnih komponenata (polude u blizini digitalaca)
-karbonski papir, skup, potpuno neupotrebljiv: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12898__Carbon_Fiber_Tissue_Fine_10g_m2_1mtr.html
-aktivator za CAK . nakon par mjeseci ovime aktiviran cak postaje poput kristal-šečera:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8457__Insta_Set_CA_Accelerator_8_oz.html


Damir

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #2
Amater_Total  
 ne možemo donositi zaključke na osnovi samo jednog jedinog primjerka proizvoda, treba malo pričekati da se i drugi oglase.

Pa upravo to mi je bila namjera, na hrpu s različitim iskustvima; možda budemo pametniji :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #3
Pongra je nedavno naručio HK ESC 40 (ili 50?) A, danas ga spojio i ne radi BEC, tj. + uopće nije bio zalemljen na ploču
MAK Zapad

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #4
Evo ti još jednog shita!

Više ga nema u ponudi ali...
Vodeno hlađen 2856 inrunner 860w 3200kv u mom atlasu.
Stigel motor,vadim iz pakiranja i prvo kaj vidim sjebani navoji prihvata,zavrtiš rukom i ispušta strani zvuk ali radi.
Prijavim ha HK i jbm im sve po spisku.
Operater mi kaže da se strpim par dana i da će nekako riješiti i to traje 3 tjedna.
Meni model stoji i ja lud i na kraju me odjebu i izbrišu temu na službi za korisnike.
Motor je radil točno dvije vožnje tj. nekih sat vremena.
Koštal je 25$ a inače je drugdje od45-75$.
Po specifikaciji vuče max 80A.A prije nego sam ga rastepel vukel je prek 150A.
Šlampavo namotano,rupe između fazi,krivi koraci,žica od jedne faze prepletena sa drugom i slično i možeš se J!
Robert


Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #6
diogen mozes rec malo vise o ovom cak aktivatoru posto ga i ja koristim oko mjesec dana i za sad mi je jos dobar
1-na kojoj ga temeraturi skladistis
2-dali ti je dobro zatvoren
3-jedno nevezano pitanje jesi li ikad probavao sa sodom

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #7
1)Mainshaft za 450PRO s HK-a je smeće. Mekan kao i svi no to se da možda oprostit jer koliko košta.... no colar koji dolazi na njemu je kao zavaren.. je...s plastelinom.
Dobro provjeriti prije leta ili bilo kakvog paljenja.

Bude ih još(5-6) no sad nemam vremena, poslije editiram.

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #8
diogen mozes rec malo vise o ovom cak aktivatoru posto ga i ja koristim oko mjesec dana i za sad mi je jos dobar
 1-na kojoj ga temeraturi skladistis
 2-dali ti je dobro zatvoren
 3-jedno nevezano pitanje jesi li ikad probavao sa sodom
 
1-temperatura radione, cca 15 C
 2-da, inače bi se prolio po kutiji u kojoj ga držim
 3-ne sa sodom nisam, koristim inače Robbe Aktivator
 
 ..prilažem  i slike 'ušećerenog' CAK-a na spojevima nakon par mjeseci.
 
 Damir
 

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #9
ja sam do sad koristio aero bond i mislim da boljeg nema ,ovo sam uzeo za probu ali hajde nije prevelika cijena pa ako i propadne nikom nista
btw. ovo je jedna odlicna tema za sve nas

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #10
di su ona vremena,sjednemo u auto, podjelimo benzu i sprica kod svajgija,kupis kaj ti treba,potrošiš naravno više nego si i mislio,dojdeš doma doneseš ženi arijel, jednu milku naravno manju,jer nisi imao za veču,ja sretan žena manje sretna,ali bila su to lijepa vremena 8)

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #11
di su ona vremena,sjednemo u auto, podjelimo benzu i sprica kod svajgija,kupis kaj ti treba,potrošiš naravno više nego si i mislio,dojdeš doma doneseš ženi arijel, jednu milku naravno manju,jer nisi imao za veču,ja sretan žena manje sretna,ali bila su to lijepa vremena 8)

I platiš austrijancima kaznu za prebrzu vožnju... ;D
Definitivno potpisujem!!!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #12
di su ona vremena,sjednemo u auto, podjelimo benzu i sprica kod svajgija,kupis kaj ti treba,potrošiš naravno više nego si i mislio,dojdeš doma doneseš ženi arijel, jednu milku naravno manju,jer nisi imao za veču,ja sretan žena manje sretna,ali bila su to lijepa vremena 8)

I platiš austrijancima kaznu za prebrzu vožnju... ;D
Definitivno potpisujem!!!
Danijel malo stisnul bemburu 8)

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #13
još bolje...... od švagija bilo je sjeti u avto .... i put korčulanske....


sretan si jer isti dan buš nastavio letiti jer si sve našel....


naravno i kazna je tu ako ideš prema jugu jer stoje ili ispod nadvožnjaka u držićevoj ili na mostu
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Loši proizvodi (iz HK-a)

Reply #14
u korčulanskoj sam dobio takva muda pod bubrege da je to strašno, tamo se nikad nisam želio vratiti a i nikad se nisam vratio

što se tiče robe sa hk do sad mi je sve došlo ispravno, jedna narudžba mi nikad nije stigla, tracking number kaže da stoji na pošti u kini
hk ne trza na niti jedan moj upit a i živo mi se sexa za 3 vezice za stanicu i jedan velcro, ne vrijedi to živaca
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000