Skip to main content

Topic: Nadam se da ce biti Quadcopter (Read 10487 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #15
jedini je način da se ohrabriš i daš ga daš u zaokret na širem prostoru ..nagni ga u jednu stranu i prati đawom ( ::) )  i onda će ti se otvoriti sasvim novi horizonti...bar je tako bilo kod mene...  ;)
 
lp
 
Toni

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #16
dobro ti kaže toni,

ja bi samo nadodao jednu stvar....

meni je u početku bilo mnogo lakše letit model dok se kreće,
da pojasnim, uvijek sam ga lagano gurao naprijed, i onda radio te zaokrete i učio.

jer čim ti staneš, mnogo se lakše pogubiš di je naprijed a di bočna strana...

pa probaj,
i ne moraš odmah raditi zaokret 180° prema sebi, vozi ispred sebe a zaokrete onda radiš lijevo i desno od sebe i to ti je 90° od onoga kako znaš već sada,
pa bu ti bilo lakše.

vježba i da vidiš, uskoro buš sa sigurnosću radio ludorije iznad vode  ;D

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #17
hhh da je bar neko od vas multirotorasa blize ovako sam malo to teze ide, a nebi ga htjeo odmah razbit :) .ma meni problem kad ga okrenem i idem prema sebi tu se izgubim :) dok god vidim zadnju stranu dobro je. zaokrete radim samo repom bez nagiba ali dok model ide prema naprijed.

sad jedno mozda vama glupo pitanje mogu li napraviti zaokret samo s desnom palicom: aileronima i elevatorom tj dubinom kao npr na avionu ili je to nemoguce izvesti bez repa?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #18
Pa dogovori se sa Hucom na Jelasu...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #19
Danas otisao do kolege na ranc i nista nisam dirao od zadnjeg leta. Spojio bateriju i krenio poletit kad ono model salto i od beton. pogledam stanicu moidel reko nista idem opet probat kad ono ista prica. Srecom nista nije otislo(koliko sam mogao vidjet) koliko je model udario jako. Uzmem model u ruke on divlja ne moze se drzat, prvo sto sam pomislio zima jer je bilo -5 cca, Odnesem model u toplo i nakon duzeg vremena probam ono ista prica wtf? Da bi na kraju skuzio da su se svi gyroskopi revesali. Tako da sam smanjio gain i napravio revers zira. E sad kako je to moguce da je model letio i nista nije dirano od zadnjeg leta da se gyra reversala? Cak sam i kameru nabacio gore kasnije ali nista je nisam ucvrstivao samo stavio na model i vezicom stegno(sony webbie kamera) jedino sto sam lecu prenisko stvaio a letio sam u prostoriji tako da je manje vise cijeli video samo pod i noge :) ali za test prezadovoljan nema puno vibracija i dosta dobro izgleda snimak iako nije radit nikakav mount i spuzva za antivbraciju.

Evo cim dignem video stavaljam link (poda)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #20
Danas otisao do kolege na ranc i nista nisam dirao od zadnjeg leta. Spojio bateriju i krenio poletit kad ono model salto i od beton. pogledam stanicu moidel reko nista idem opet probat kad ono ista prica. Srecom nista nije otislo(koliko sam mogao vidjet) koliko je model udario jako. Uzmem model u ruke on divlja ne moze se drzat, prvo sto sam pomislio zima jer je bilo -5 cca, Odnesem model u toplo i nakon duzeg vremena probam ono ista prica wtf? Da bi na kraju skuzio da su se svi gyroskopi revesali. Tako da sam smanjio gain i napravio revers zira. E sad kako je to moguce da je model letio i nista nije dirano od zadnjeg leta da se gyra reversala? Cak sam i kameru nabacio gore kasnije ali nista je nisam ucvrstivao samo stavio na model i vezicom stegno(sony webbie kamera) jedino sto sam lecu prenisko stvaio a letio sam u prostoriji tako da je manje vise cijeli video samo pod i noge :) ali za test prezadovoljan nema puno vibracija i dosta dobro izgleda snimak iako nije radit nikakav mount i spuzva za antivbraciju.

Evo cim dignem video stavaljam link (poda)

mislim da sam čul ovu priču par puta  ;)
da ne koristiš možda quanum telemetriju?  ;)

naravno ako je odgovor pozitivan, to je ujedino i odgovor na pitanje.....

ako nije..... imaš "nekaj" na modelu ili ga držiš blizu nečeg.... kaj ti blesira KK elektroniku.....


quanum je "testiral" kolega toto, testiranja potvrdio kolega tomislav.... a ja samo prenosim ono kaj sam načul  :)

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #21
neznam ni sta je quanum? nema nista osim kontrolera i prijemnika(jedino ako on ne pravi probleme (bitno da je sretno zavrsilo i nema stete bar mislim jer sam kasnije malo letio s kamerom.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #22
problem je u kolicini vlage vani, ako ga iz toplog odneses na hladno a ne prilagodi se na temperaturu zna ludovat

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #23
vlaga mu nebu reversala gyraće

uglavnom moguće je da se gyraći reversaju "sami od sebe" ali to se dogodi dok je model pokraj nečeg kaj KK pločici radi jake smetnje

dečki su isprobali, i stvarno quanum telemetrija očito kad je na pravom mjestu može to napraviti.....

ako može ona, može i nešto drugo.......

gdje, tj. na čemu držiš model, kaj radiš kod paljenja, možda imaš neku pilu od moba koja drito u svemir odašilje.... sve probaj pamtiti kaj imaš kod sebe kad pališ model, pa kad nađeš uzrok (ako ti se stvar ponovi) napiši tu na forum, da se i mi drugi ne nađemo u istoj situaciji  ;)

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #24
ok ovaj puta je model donesen iz hladnog a vani je bilo -5 u sebe sam imao mobitel samsung omnia2 i8000. Slicna stvar mi se jednom dogodila ali tu je revers samo 1 gyra bio isto sam imao mob kod sebe. evo sad sam isao probati iz toplog stana odma van i nikakvi problema ovaj puta nisam imao mobitel kraj sebe.


evo video s kamerom i cak je i mirno tj nema vibracija samo vezicom ucvrscena kamera. Jedino je kut nizak trebao sam ispravit lecu tako da vecinom  cete gledati pod jer je niska prostorija:)

DIY quadcopter sony webbie camera test
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #25
quadcopter few tests - passed

bilo je puno vjetra, a i ja sam modelom divljao nisam samo snimao neko se i zezao s modelom tako da je snimak nemiran, ali za 2 put tj prvi put vani s kamerom je dobar :D
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Nadam se da ce biti Quadcopter

Reply #26
Ceka se novi trimeri posto sma shebao onaj za yaw( a tko zna u kakom su stanju i trimeri za pitch i roll) to je prefino za mene a ja njezan kao traktor u leru :D tako da sam narucio 25 komada :)
10+10+5 = 3 lokacije pa cemo vidjet odakle ce prvo stici
Ujedno ceka se i chip atmega 168 pa da se proba i taj novi firmware.
Jbg stalno nesta sam mrdao mjenjao i previse vrtio, a malo malo abresuje  :'( , tako da za sada nema letenje, dok to ne dodju trimeri. Srecom pa je zima za letenje. Danas je quad lose prosao, bio nemiran i pao, ali srecom nije nista otislo samo gumica na jednoj elisi(nadam se da je osovina ok)
Pogledam yaw se vrti nema nikakvog otpora trimer. Probam upalit ono motori beepicu, Yaw se vrti tamo vamo ali vidim da je otisao, te nema vise ni kraja ni pocetka (znalo mi se to dogoditi na pocetku kad sam ga stimao, ali onda samo okrenem na max ili min. i trimer uhvati, ali ovaj puta je otisao u vjecna lovista)

Nista od letenja dok to ne dodje :(
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju