Skip to main content

Topic: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m (Read 18808 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #30
Dobro i zanimljivo odrađeno....čestitke na postignutoj visini  8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #31
Zasluzio je i spinner :)


Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #32
Izgleda  8) 8) 8) .....fantastično !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #33
nakon duže pauze od letenja prošetao Bidula jedan tank, da spinner vidi malo sunca :)




Error 404 (Not Found)!!1


nikako da se natjeram testirati ga do kraja tanka bez nepotrebnih brisanaca, tj. 60min leta,
pa je ovo bilo samo 42 minute u zraku uz par provjera razine goriva i tuning karba za ovu godinu


nikako se ne preporuča to raditi do motor radi (piše i u uputama) da ne bi netko sljedio pa riskirao.
to 
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #34
Fascinantan mi je tvoj način paljenja motora, koliko god je "sve na mjestu" i pohvalno što brineš za sigurnost ;D

Zvezda

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #35
Živio Fox , E o tome ja pričam .....vas nekoliko....a to me veseli  :)
Znanje i iskustvo gosp. Tomislava , je na visokom nivou,a svima dostupno...samo ga pitajte  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #36

Hvala, bitno da se leti i modeli čitavi dođu doma :)


Danas treniranje na dobro jakom i okomitom crosswindu.
Zaključak je bolje malo brži prilaz i flaps off ili na pola. Neka se ispuše na tlu bolje nego da stalira pred touchdown.


Mix goriva je isto kažu bolje raditi nedugo pred let
jer nakon npr 3mj već izgubi dosta oktana.
(manual isto kaže, i osjeti se kod šlepanja di je svakih 100rpm više dobrodošlo)
 
Pa eto i snimka mixanja prije leta, nemre friškije :)
ulje se ulije u odvojen segment, benga u svoj, te čuva dok ne zatreba.


https://www.youtube.com/watch?v=JjB-YAfAQ2c
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #37
Sorry nisu guzice i sise ali je modelarstvo  ;D


Thnx Ante na fotkama  :)



Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #38
nakon dosta sati leta, na red je došao servis karba, unutrašnjos samog motora me zatekla iskreno!


subota letenje,
nedjelja popodne opušteni remont umjesto spavanca nakon roštilja,
a ponedjeljak popodne letenje/test.  8)


https://www.youtube.com/watch?v=s3eK0uqBpUM
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #39
Dobro je da vidim na remontu neke nove mlade tehničare. Bidule je za mene ugodno iznenađenje od prvog puta ,kada sam ga gledao....dobro , i ti si zaslužan  ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #40
Kada model ima toliko polijetanja a i slijetanja  :D
normalno da potroši gume od silne kilometraže  8)
Samo neka, kažu guma glavu čuva, pa neka on leti i rula dugo dugo  :)


Slikice danas iz pit stopa prije leta.

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

 

Odg: Bidule - šleper benzinski 60ccm, 2.5m

Reply #41
Ne biraj ceste(piste) ...nego gume ... ;D ;D ;D ...stara reklama za Sava-gumu... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes