Skip to main content

Topic: Build Log SpaceOne Formula220X (Read 1571 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Build Log SpaceOne Formula220X

Ajmo sada malo stavit jedan skraćeni build log, ekipa leti dok ja skoro 1mj bez da sam letio  (spark ne računam), i tako se natjerao da složim napokon novi kwaaaaaaaad...


Frejm kupljen još davnih dana iz amerike, Space One FORMULA 220X RACER bio je 30$ a vjerujem neki popusti sada iskaču da bi mogo i dalje biti toliko..
Ukratko build quality karbona je na ok razini...


Za motore i ESC sam odlučio uzeti provjerene stvari bez nekog razmišljanja a to je Emax RS2306 White Edition 2400KV i ESC Favourite FVT LittleBee Summer 35A DShoot1200 blheli32
na kraju se ispostavilo da FC koji sam odlučio kupiti a to je  Revolt board(uzeo sam inačicu skitzo) konkretnije RF One firmware ne podržava 32bit ESC pa treba stavit betaflight i onda poritkat ESC u blheli32 i onda opet RF One itd., cijena sa poštarinom 50$cca (nedostatak je da ne radi quopa mod okretanje kwada kad je naopačke).
VTX je nešto na čemu ne treba štedjeti, dobar vtx ispod 40$ sumnjam da će se naći. Osobno iskustvo... odlučio sam uzetiImmersionRC Tramp HV za sada sve pohvale, i telemetry port na trupmu spojen diretk sa FC i sada konfam kanale preko r.lua skirpte sa taranisa, naravno može se i PID-ovi riktat ;D ;D , ima tutoriala po netu..
[attach=1]


Od ostataka tu je i FPV kamera, uzeo sam HS1177 ali u turnigy izvedbi.. kad se porikta odlična kamerica.. obvezno i 2.1 leća...
Trentuno je gore whip antena ali naručena je pagoda tako da bude ona, odozada je matek LED H strip i od istog proizvođača PDB sa BEC-om 12V i 5V..


Za baterije jedan jedini i neponovljivi dobavljač iz RH Dinogy https://www.facebook.com/laserprom/
Koliko nam je samo muka riješio oko kvalitetnih batki...
Propove isto dila tako da i to kod njega može se nabavit  8)

Za početak to je sve ovak u kutiji stajalo 1mj...
[attach=2]


kada smo sve izvadili prvo su naravno motori koje sam odmah stavio, malo je trebalo proširiti centarlnu rupu jer vijak je malo bio veći ali ništa strašno sve sjeda i savšreno paše..
[attach=3]


Poslje toga polemio sam odmah sav PDB i spojio ESC-eve sa motorima...
[attach=4][attach=5]


Nakon toga je trebalo sve pospajati polemiti sve po shemi, VTX napaja kameru sa 5V sa svojeg BEC-a dok se on napaja sa 12V sa PDB-a, a FC se napaja sa 5V i onda on napaja prijemnik isto tako sa 5V ima jumper koji treba prelemiti na koliko volti radi RX.
[attach=6][attach=7][attach=8][attach=9]


Kada smo sve to polemili treba to i složiti, FC je softmountan sa gumenim odstojnicima
[attach=10]


Na kraj se to sve lagano pogura unutar frejma i ispadne ovako
[attach=11]


Problem se ispostavila anena gore previše je izložena pa nebi dugo trajala prvi pad i ošlo bi sve u bananu tako da sam malo premjestio to odozada i stavio drugačije točnije ovako
[attach=12]


Ono što sam napomenuo gore da mi FC ne prepoznaje ESC ukratko samo par fotki da se vidi proces, DFU mod na FC stavi se betaflight pa se preko aplikacije za 32bit blheli porikta smjer vrtnje i ostale postavke ako ima potrebe i toliko.. sve se spremi i opet se natoči nazad RF one.. naravno esc se i dalje ne prepoznaju budu i to uskoro riješili ja se nadam..
[attach=13][attach=14][attach=15]


Za sada sam oduševljen kako RF radi, toliko od mene
PS. zaboravih to napisat, ESC-eve sam zaštitio starim propvovima i omoto izolirkom tako da prilikom pada prop ne potrga ESC i otkine..