Skip to main content

Topic: ASM Cessna 182 (Read 14962 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ASM Cessna 182

Reply #45
Radilo se nesto zadnjih dana, pa da uploadm par slikica...

Prvo sto sam se uhvatio je bilo skidanje wingleta , ugradjivanje ledica i vracanje stvari nazad. Nasrecu sve je proslo relativno glatko bez nekog nepotrebnog lomljenja . Izmjenio sam malo i raspored boja na wingletu, djelomicno zbog nedostatka sive ,a djelomicno jer mi se siva nije previse svidjala.











zatim sam ugradio serva u krila , elerone ce pokretat digitalni hitec 5645 mg , flapove analogni 645 mg. Serva su skoro identicnih karakteristika...



Nakon toga sam se uhvatio ozicenja za ledice koje sam provukao kroz trup, do krila i do mjesta gdje se razdvaja trup na dva dijela...





Sada dolazi one zvrsne stvari raspored opreme , a posto model ima dosta problema sa CG-om  i jako je "repat" odlucio sam prvo napravit provjeru tezista da vidim kako sada dise. Nazalost bez obzira na sve jos uvijek trebam 1-1.5 cm teziste prebacit naprijed sto mi dosta komplicira kasniju eksplataciju baterija, tako da jos razmisljam da mozda to iz ignoriram i ugradim nesto olova u nos. Vjerujem da to nebi trebalo bit vise od 200-250grama. A nekako najvjeorjatnije da cu napravit neki kompromis i jedan dio baterija stavit naprijed skroz u nos , a drugi dio malo dostupnije.







Prvo sta je iduce na redu je izrada panela za postavlajnje power boxa , nosaca za baterije i nekog nosaca gdje bi ugradio sve prekidace koji su potrebni na modelu. Nakon toga bi trebalo ic krajnje finisiranje , spajanje svega i ugradnja kokpita, s time da i njega planiram preradit bas zbog tih prekidaca.


Odg: ASM Cessna 182

Reply #46
Kao sto sam rekao , uhvatio sam se danas skiciranja nosaca power boxa i prekidaca...  Ako stignem veceras cu ih izrezat, nazalost izgubio sam puno vise vremena na skicu nego sto sam mislio.



Nastavak sljedi sutra...

Odg: ASM Cessna 182

Reply #47
Sinoc sam uspio ugrubo ispilit nosace, popodne nabavit malo alkantare koja ce glumit tapicirung na pod, i posto nisam nasao nista neutralnije uzeo sam sto mi se nudilo, heheh sada ce bit pimp cessna. U nastavku dana sam uspio prilagodit nosace i malo se zabavljat s njima. Nosac power boxa sam pricvrstio, dok na drugome jos uvijek slazem prekidace. Na njemu ce bit i izvodi za punjenje i balans konektori, sa prekidacima za ledice, paljenje motora, powerboxom , reglerom od elektrostartera (ovo sam rijesio sa t-konektorom zbog velike amperaze) i mislim da je to to sta ce se tamo nalazit, ako mi ne padne jos sta na pamet.

Slike su nazalost malo mutne, ali bit ce boljih ovih dana...


Odg: ASM Cessna 182

Reply #48
E moj Jesus , posla ko' u priči.... :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ASM Cessna 182

Reply #49
Pricaj mi  ;D. Ali dobro je sta me opet pocela veselit gradnja, crtanje i rjesavanje problema koji dolaze. Trenutno mi to opet predstavlja veliko zadovoljstvo zato je napredak vidiljiv iz dana u dana...

Odg: ASM Cessna 182

Reply #50
kako napreduje cessna
strong, light and cheap - choose two

Odg: ASM Cessna 182

Reply #51
A cesnna je pri kraju, parkticki je sve gotovo osim djela interjera. Nazalost ne stizem nista zadnje vrijeme posto imam ogromnu guzvu na poslu, tako da sam ove godine sve skupa letio par puta... :(