Skip to main content

Topic: 150 cm dvokrilac + ZDZ 40RV? (Read 2504 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

150 cm dvokrilac + ZDZ 40RV?

imam wik supertiger dvokrilca raspona oko 150 cm, tezine 3800 grama.  na modelu je 15 ccm motor koji ima 800 grama.

imam i ZDZ 40rv benzinca od 40 ccm i 1300 grama tezine pa me zanima bi li dvokrilac funkcionirao sa tim motorom? 

znam da bi na model bolje isao neki 26 ili 30 ccm motor, ali ovaj imam i znam da bi taj motor bio previse za jednokrilca takvog raspona. ne znam kakva je situacija sa dvokrilcima?

preporuceni prop za motor je 20x10 i tada bi morao stavljati visi trap na model pa me zanima mogu li staviti neki manji prop?  18x10 npr?

model bi sluzio za ludiranje po zraku, visenje na propu, rolovi, lupovi...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 150 cm dvokrilac + ZDZ 40RV?

Reply #1
Ajmo znalci!
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 150 cm dvokrilac + ZDZ 40RV?

Reply #2
taj motor ti je za 3d modele oko 7kg, a koliko sam vidio na taj model ide motor 10-15 ccm, to je previse za taj model
Sto se tice propa kad nemas prostora za stavit veci onda se stavlja prop sa vise krakova po formuli da smanjis velicinu za 1 i povecas korak za 1 primjer ako ide sada 20x10 onda bi isao 19x11 trokraki.... a stavljat manji prop na toliki motor nema smisla samo imas tzv dead weight, radije nabavi neki 20-26 ccm motor

pozzz
mos mislit