Skip to main content

Topic: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME (Read 11094 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Pozdrav svima...

zanima me da li je itko od Vas prepravljao frižiderski kompresor u vacuum pumpu ?
Teorija je vrlo jednostavna - motor na jednu cijevčicu usisava, na drugu ispuhuje... Zanima me da li nevedeni motor trpi
rad u takvom režimu, trebali mu nekakva regulacija, nekakva zaštita ?
Ima li netko iskustva - je'l netko od forumaša frigomehaničar pa da nam malo pojasni, jer siguran sam da nisam jedini kojem treba
vacuum pumpa na ovom forumu...

Hvala i LP

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #1
Odnesi ovu skicu frigotehničaru, gotovi ste za dva sata..
Damir

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #2
Koristim to vec godinama i super radi :)

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #3
Odlična tema, bravo i hvala na infu :)

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #4
Koristim to vec godinama i super radi :)

Aj budi ljubazan pa nabaci koju fotku...
Kaj je s uljem ? S obzirom da sad imamo otvoreni sistem za razliku od zatvorenog kada kompresor dela u friđu... jel popljuje kaj ulja van ?


Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #5
Trenutno nisam doma pa ne mogu poslikat,ali slobodno presijeci cjevcice  i na onu koja ti pravi vakum samo spoji crijevo i u vrecu  nema neke mudrije meni ne baca ni malo ulja .Za vrecu ja koristim one s patent zatvaracem imas ih u konzumu za kupit (sluze za pospemanje robe)

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #6
Trenutno nisam doma pa ne mogu poslikat,ali slobodno presijeci cjevcice  i na onu koja ti pravi vakum samo spoji crijevo i u vrecu  nema neke mudrije meni ne baca ni malo ulja .Za vrecu ja koristim one s patent zatvaracem imas ih u konzumu za kupit (sluze za pospemanje robe)

brijem da ipak treba imati vakuumski prekidač / regulator koji isključi - uključi motor da ne 'glođe' na suho do besvjesti.. pa onda flašu... imam jednu od co2 pp-a..

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #7
Ja imam isto ali bez vakuumskog prekidača / regulatora. Preko timera ugasim pa upalim svakih 15 min. Nego, gdje ima jeftinih tih regulatora?

 


Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #10
ima'l ko kaki stari a da je ispravan kompresor od frižidera ?
ono.. za pivu - dvje...  ::)

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #11
Pozdrav,

i ja sam dugo tražio vakum regulator predpaljenja, po raznim auto otpadima i servisima, da bi mi se danas jedan moj korisnik nasmijao i rekao kako oni to normalno prodaju u dučanu. Radi se o vakum regulatoru za Fiat Pandu i svi koji imaju Fiat dijelove bi ga trebali imati. Cijena 87 kn. Evo kako moj prototip izgleda. I radi, može se podešavati na kojem podtlaku će iskopčati, ali još ga nisam testirao sa prekidačem, imam samo neki mali

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #12
Radi, mogu kontrolirati podtlak od -0.6 do -1 (bar tak piše na instrumentu) a histereza je samo 0.1

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #13
Evo nesto s cim sam se ja zafrkavo nekad davno ... Upali usisvac i imas vakuum mada je ovo bilo pre malo i rupe su bile pre daleko jedna od druge da bi radilo.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: DIY VAKUUM PUMPA / MOTOR OD FRIŽIDERA|KLIME

Reply #14
Ovo moje nema veze s tvojim, sasvim je druga namjena