Skip to main content

Topic: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :) (Read 5189 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Zao mi je kaj nisam imao kameru da snimim i video, no danas su hortikulturu posjetila tri nova modela i uspjesno su sva tri odradila svoje maidene...khm, tocnije, jedan se prevrnuo prilikom slijetanja preko nosa pa je popustio rudder no zaista nikaj strasnoga...stoga, uz jos uvijek drhtave ruke i prepun adrenalina predstavljam svoja tri nova modela u hangaru.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

opce poznati Multiplex FunCub..milina divota, zaista trenazni model..oprasta greske, sam se ispravlja u zraku, uzlece i slijece bez problema. a sve to bez flapsova koje nisam upogonio iako su servaci i drzaci postavljeni...prava milina od trenera i jedva ga cekam isprobati na vodi. uz multiplexov "tuning" power setup sa baterijom 3s 2150 u zraku je cca 8 minuta uz nekoliko slijetanja uzletanja. definitivno mu je stajni trap bolna tocka i mora se odraditi pojacanje s gumicama/federima jer pri sletanju jednostavno trap se rastegne i model zapne elisom o podlogu te se prevrne preko nosa. no sve ostalo je zaista za 5+

[attachimg=3]

[attachimg=4]

hvala funCubu za razbijanje treme nakon 6 mjeseci neletenja i vracanju osjecaja i sigurnosti za letenje...i tako nakon tri baterije, trebalo je isprobati slijedeci model...bilo je to pitanje dana...i ajde, rekoh dvokrilac...toliko sam ga zelio poletjeti da sam i sam skoro s njim poletio...ruke drhtave pri stavljanju batke...pa namjestanje stanice...ajme, kao djete malo...al gušt. s velikim Š.
iako je trava na hortikulturi lijepo podsisana waco se nije mogao s njom nositi pa je polijetanje palo na zemljani put. i tako ga odnesem na puteljak, zadnji check-in pred polijetanje i gas......divota...cista skala od modela...uzletanje ko pravi...isto takav i let...mrvicu spor na rolingu no nevjerojatno upravljiv i vrlo mirnog i ravnog leta. naravno, najte zamjeriti jer definitivno nisam taj koji moze ocjenjivati letne karakteristike no kao laiku, prvi let je prosao fantasticno. kao i sletanje...lagani poskok i rulanje sa frajerskim skretanjem na kraju...jednostavno predivan model kako na zemlji tako i u zraku. a dodatni gust daje drvena elisa svojim zvukom.
gladan je 4s 3300 otprilike 6-7 minuta leta s time da nisam za prva dva leta htio isprobavati maksimum. i nisam ga ni stedio. odlicno ide u vertikalu, brz je kad treba kao sto je i nevjerojatno spor kada zelis. isprobao sam i par trikova iz 3d i za divno cudo izvodi ih bez problema. kada se poigram s expoima i svime ostalme biti ce to predivan letac.

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

za kraj je ostao Hurricane. opjevani avion 2og svjetskog rata. tako i izgleda. iako najtezi, po preporuci proizvodaca sam ostao na 3s 3300 bateriji. bio sam skeptican oko 3s ili 4s no odlucih ostah na 3s pa da vidim kako ce se pokazati u zraku. zadnji check-in. pa kontrola retrakta...ajme miline...definitivno must be na ovakvim modelima. izgledaju kao na pravom modelu, amortizirani su a zvuk im je nevjerojatan. postavih model na stazu pa krecem...gas do daske a drvena elisa iza sebe pobaca prasinu. i fiju u zrak...lagano udesno, uvlacenje kotaca pa trimanje...kod sva tri modela su proizvodaci odradili dobar posao pa je trimanje nekoliko klikova i sve fino leti. hvala mpx dynam i e-flite. vraski dobro odraden posao. i lijepi su vam modeli.
a hurricane ko svaki warbird...pomalo nervozan i nevjerojatno zivcan na horizontalcu...no nakon dve tri minute lijepo sam ga ulovio i primirio u zraku. odlicno izgleda. velik i impresivan. i takoder kao i waco, s drvenom elisom odlicnog zvuka prilikom niskog preleta ili u poniranju. i nakon 7 minuta leta odlucih ga prizemljiti...retrakti flapsovi...da, nisam spomenuo. flapsovi perfektno obavljaju svoj posao. iako skeptican zbog loseg prijasnjeg iskustva s flapsovima, isprobah ih visoko, pa posle i nisko, i mogu reci da je pomalo smijesno kako avion uspori no zadrzi savrseno ravnu putanju. ugodno sam se iznenadio i to je definitivno ono sto treba ovom vrlo brzom modelu za slijetanje. i tako sletim, lagani poskok, retrakti vidljivo ublaze slijetanje no zbog dugog zaustavnog puta, i naravno mojeg newbie adrenalinskog soka malo skrenuh udesno i hop u travu zapne elisom i odvali se prek nosa...stradao rudder, no nista strasnoga. jednostavno nije uopce udario zbog sletanja vec zbog same tezine modela i ruddera koji strsi na vrhu repa.

[attachimg=8]

[attachimg=9]

biti ce to zanimljivo sutra...ne treba reci da jedva cekam ponovo poletjeti s ova tri zaista odlicna modela a baterije su vec na punjacu...vidimo se na hortikulturi sutra  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #1
Super, odlican i plodan dan modelima na travici. Od 11-15h smo bili Sasa, Marko i ja. Budem stavio video kad stignem.
Fora je da smo i mi imali po tri modela  ;)

Bas su ti krasni modeli i lijepo ih je vidjeti  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #2
Sviđa mi se ovaj model koji može sletjeti na vodu ili more...to bi meni pasalo :)
Ako ko prodaje takav malo veći model nek se javi :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #3
fino izgledaju modeli!

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #4
Zakon flota, svaka cast!

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #5
Subic imaš jednog mpx mentora u oglasima, neznam jel može na vodu. Valjda ima za kupit plovci.
Usput taj model ima i priću, javi se u pm ak hoćeš da ti je isprićam.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #6
Opis za 5, subscribed.
Slike kao iz kataloga.

Molim te nekako organiziraj snimanje, to mora da izgleda fantasticno u zraku,
mogu samo zamisliti niski prelet dvokrilca i warbirda s drvenim elisama.

SNIMAJ!!!!  :) :)

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #7
Hurricane leti izvanredno,zar ne Željane ?... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #8
Da, leti odlicno, brzo i ravno no po mom ukusu pomalo prezivcan, no vele da je to odlika warbirdova. to je moj prvi warbird i moram se naviknuti na njega kao i na njegovu velicinu jer do sada je samo twinstar dosao u granicu 1.4m (jedrilicu 2.0m ne ubrajam). a tu je i 6 mjeseci neletenja pa i tome pridodajem pomalo trzavo letenje..zaista je impozantan u zraku no kako sam letio u sumrak a kolega renato je dobro primjetio, maskirne sare nisu dobitna kombinacija jer zbrojeno sa sumrakom i poluoblacni sivim nebom daju zbroj vrlo lose vidljivosti modela cak i na nekih 200-300 m. no sve zaboravis kad ga strmopizdim prema sebi i dok me preleti klepecuci drvenjakom po zraku..milina..

ali ima nekaj kaj me veseli a to je light set koji odavno ceka u pripremi i pravo je vrijeme za ugraditi ga i dati mu malo bljestavila u sumracnim satima  ;D

iako mi se danas cini vjetrovito, baterije su se upravo napunile, jos da sredim rudder na hurricane-u (taman doslo CA ljepilo) i krecem na hortikulturu. pa ako ko ima volje vidimo se tamo...

a i ako taj tko dode moze ponjeti nekaj za snimati jer ja imam samo fotic koji snima tak tak a rado bi snimio Wacoa i Hurricanea u zraku.

eto, vidimo se na travici 8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #10
pa najvjerojatnije oko 16,neznam,no definitivno dolazim. nadam se da ce se do tada i vjetar smiriti..
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #11
Bravo,super su modeli,nije mi se jučer odvajalo od mog novog,da ga više složim.

Još samo jednom molba da se ne ide na travicu ako su tamo radnici,traktori ili kosilice,tako je molila šefica pa da se toga držimo,pogotovo radnim danom!Hvala unaprijed!

Vidimo se!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Trio fantastikus na maidenu 12.5.2013. Hortikultura travica :)

Reply #12
Nikoga na hortikulturi...sam danas fulao mjesto letenja il se nikome neda   :(
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.