Skip to main content

Topic: RCV 60 SP (Read 3597 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RCV 60 SP

Reply #1
Kakav je ovo motor,
Ovak nesto jos nisam videl, daj molim te vise pojedinosti

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: RCV 60 SP

Reply #2
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.



Odg: RCV 60 SP

Reply #5
Meni to zgleda kao Wankel motor!


Odg: RCV 60 SP

Reply #7
Mislim da se taj motor brzo pohaba! cijela stublina cilindra se okrece! taj ce brzo bez karika i klipa ostat!


Odg: RCV 60 SP

Reply #9
Neznam ni ja puno o tom motoru :)
Znam da se grije dosta ... teze ga je hladit nego obicni!
Ovaj 60SP vrti ogromnu elisu ... 16X10 ... na nekih 5500 rpm ...
Nismo ga jos ni razrdili kak treba, neznam ocemo stic do sutra ...  :-[


.... cijena u svagiju je oko 220 eura ja mislim ... a razlika od "obicnog" motora neam pojma koja je :)

Odg: RCV 60 SP

Reply #10
RCV motori su nastali sredinom 90ih. Glavna ideja je bila napraviti modelarski motor sa karakteristikama 4 taktnog motora a jednostavnog dizajna (bez klasičnih ventila, podizača, bregastih itd). U tome su prilično uspjeli. Motori malo troše, daju značajan moment (vrte velike propelere) i dosta su pouzdani i dugotrajni. Par godina nakon pojave modelarskih motora (mislim da su imali samo 2 modela motora) počeli su raditi i motore za ultralajte i alate. Firma je nažalost propala. Danas se RCV motori rade u Kini a svjetski distributer je Weston (www.weston.co.uk).

RCV motori su omiljeni motori u engleskoj, naročito za scale modele, zbog svog oblika (laka ugradnja u scale kapotaž), pouzdanosti, 4 taktnog zvuka a i naravno zbog engleskog ponosa (dosta teško im je palo seljenje u kinu).

Na modelflying.co.uk forumu ima dosta tema.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: RCV 60 SP

Reply #11
to je metanolac .. ili ?

Odg: RCV 60 SP

Reply #12
Metanol, 10% nitro, 15% ulje (od toga 6% ricinus max).
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }