Skip to main content

Topic: asp 46 problemi (Read 9893 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: asp 46 problemi

Reply #15
Znam tak se meni motor raspal :D

Odg: asp 46 problemi

Reply #16
Da li je netko mozda tokario nove pikse ? ako je od kojeg materijala ?
Imam odlicnog tokara koji je voljan se zaj...  sa tim ...
nije da cu ustedit koju kunu vec me strah da i nova nebu ista ko i ova moja koju sam dobio u novom motoru... tokar bi bio precizniji od kineza sigurno ,samo me muci vrsta materijala....

Odg: asp 46 problemi

Reply #17
pozz.

mozes to istokarit od mesinga. na nekim generatorima se takoder koriste tzv piston pin bushing napravljen od mesinga, druga i skuplja opcija ti je napraviti ih od bijele kovine od cega se i rade leteci i temeljni lezajevi, ali za ovako mali motor mislim da je to bezpotrebno, samo kad ga budes radio budi siguran da ima dovoljno tolerance za kretanje lijevo-desno i ako postoji kanal za podmazivanje da ga napravis... Ja bih ostavio sve kako je i nakon par sati rada pogledao dal je situacija ista ili se pogorsalo, iako sam imao 46icu nisam siguran jel tako mora bit, ja iman fs91ar i mogu pogledat kako je na njoj, na saitu npr. nema lufta, probaj prvo pitat koga na just engines...al asp motori inace nisu nista manje pouzdaniji od os-a oni sec vecf jedno 15 ak godina prodaju u UK ali pod imenom Magnum i SC al sve je to proizvod http://www.sanyemodel.com/ tvornice...

pozz
mos mislit

Odg: asp 46 problemi

Reply #18
p.s. ne znam kako ces ovo pogledat ali bilo bi dobro pogledati koliko slobodnog hoda ima  kad je motor vruc.....


orginalni big end bushing( kak vi to gore kaze te piksna) je napravljen od bronce
mos mislit

Odg: asp 46 problemi

Reply #19
Hvala decki na komentarima. nakon jos jednog leta cu rastavit motor i detaljno utvrditi da li se tu sta dogadja ili je kak je i bilo. Zima je duga pa se bude imalo vremena posvetiti tom problemu detaljnije...


Odg: asp 46 problemi

Reply #21
 Imao sam isti motor i isti problem  (ako se moze reci) ali motor je radio neznam koliko sezona bez da zatrokira. Prico sam sa kolegama koji su tad imali isti motor i svaki je imao lufta. Dobro je neko napisao koliko para toliko muzike. Zato samo nadoli i leti dok moze. A ni jedan ovaj motor se nemoze porediti sa OS motorima ustvari sve su ovo jeftine kopije OS a. Preporucujem ti nediraj nista i leti sanjim dok pali. Pozdrav

Odg: asp 46 problemi

Reply #22
Blueboy , pridružujem se mišljenju Faldomaka i Katane , svi motori ''druge lige'' su napravljni od manje trajnih(jeftinijih) materijala i sa  većim stupnjem tolerancije (u obradi)  :( Ali Tvoj entuzijazam je za svaku  pohvalu... :)  LP 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: asp 46 problemi

Reply #23
Post je zamro.... da li se motor raspao ili si mu istokaril novi ležaj ?

imam sličan slučaj na jednom .40 MDS-u..  pa sam zainteresirana stranka za ležaj , ako ćeš ga tokarit...
Inače, koliko ja znam, ležajevi se ne delaju od mesinga nego od bronce za klizne ležajeve..
http://www.strojopromet.com/bronca/


Odg: asp 46 problemi

Reply #24
Nije se raspo. za sad se luft vise ne povecava pa cemo ostaviti tako do daljnjega.


Odg: asp 46 problemi

Reply #26
Ja se nadam da ce ostati samo na nje,nje!

Odg: asp 46 problemi

Reply #27
Ja isto :)
Morao sam te quotat jednostavno, znas mene :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: asp 46 problemi

Reply #28
Ma svi jeftiniji metanolci ti imaju mali luft u gornjoj i donjoj mrtvoj točki, to je normalno, bez brige bude on nadživio sav tvoj metanol, samo ga je važno dobro razraditi i gas.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: asp 46 problemi

Reply #29
ASP .40 i .46 imaju istu klipnjaču...
HK ima klipnjaču za izvjesni INC .46 , koja vjerojatno paše i na tvoj, ali nije ziher...

http://www.justengines.co.uk/acatalog/A.S.P._Two_Stoke_Spares_1.html
oni ti imaju za 11 funti klipnjaču.. tak da ne znam da li će ti se tokar ići zajebavati sa tako pimpljavim poslom.. isprešavat stari ležajčić..
bufffff... nema šanse... muka... ubodeš.. zamjeniš i miran si...