Skip to main content

Topic: Kako montirati XSR-M prijemnik? (Read 4741 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako montirati XSR-M prijemnik?

Ima netko ideju kako na dron s 35x35 mm stack-om (LS-210 okvir) montirati XSR-M prijemnik koji je dimenzija 20x20 mm i ima rupe promjera 2 a ne 3 mm?

Za sad mi na pamet pada jedino na dno okvira iza stack-a staviti cicak traku za izolaciju pa na nju nekako pricvrstiti prijemnik.

Ovo mi je prvi dron kojega sklapam - sluziti ce za ucenje FPV i LOS upravljanja u acro mode-u i vjerojatno ce za vrijeme ucenja biti unisten :-) - i za sad nisam skracivao zice jer sam najprije htio vidjeti da li sve radi i kakav ce trebati biti raspored i duzina zica a da se jos uvijek sve moze rastaviti a dok sve bude testirano cu ponovo sve sastaviti od pocetka i usput umjesto SBUS-a + Smart Port-a probati konfigurirati F-Port protokol.
Chupo

Odg: Kako montirati XSR-M prijemnik?

Reply #1
imas mjesta na giuzici koliko hoces, trpaj gdje god mozes
kakva ti je to plocica u sredini stacka?
koji vtx ces uglavit, koja kamera?
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Kako montirati XSR-M prijemnik?

Reply #2
imas mjesta na giuzici koliko hoces, trpaj gdje god mozes
kakva ti je to plocica u sredini stacka?
koji vtx ces uglavit, koja kamera?

Mjesta ima ali me zanima kako je prijemnik najbolje izolirati od okvira i s cim ga pricvrstiti.

U sredini je XT60 PDB koja trenutno, s obzirom da sam stavio 4 in 1 ESC, ne bi ni trebala jer se za sad od nje koristi jedino 5 V za napajanje FC-a i prolaz od ulaznog napona koji ide na ADC ulaz za telemetriju.

Ali kada neki od ESC-ova na 4 in 1 ploci prestane raditi cu vjerojatno staviti zasebne ESC-ove pa ce onda PDB plocica biti iskoristena. Mada je velika mogucnost i da ce taj dron za vrijeme ucenja upravljanja u acro mode-u biti unisten pa je pitanje da li ce na taj PDB ikad biti spojeni zasebni ESC-ovi :-) Ali kad kupim kameru i VTX onda ce mi mozda trebati i 12 V pa je i to jedan od razloga zasto sam ga montirao.

Nisam jos odlucio koju cu kupiti kameru i VTX (i FPV naocale), imam AKK S2 all-in-one kameru i RC832+ video prijemnik koje sam koristio s H8 mini ali s tim bi domet vjerojatno bio premali i morao bi koristiti neki monitor. Za pocetak cu malo vjezbati u LOS, najprije samo u level mode-u pa onda malo i u horizon-u a kad nabavim FPV opremu cu poceti uciti upravljati i u acro-u. Valjda cu za pocetak staviti 1000TVL i VTX02 ili VTX03 ili nesta slicno a za naocale moram jos vidjeti.

Na puno mjesta pise da je jako tesko upravljati u acro + LOS ali kad vidim sta ljudi u LOS rade sa helikopterima mi se na osnovu toga cini da bi se trebalo moci slicno nauciti upravljati i sa dronom. Osim ako je u slucaju helikoptera zbog njegovog oblika lakse pratiti njegovu orijentaciju.
Chupo

Odg: Kako montirati XSR-M prijemnik?

Reply #3
uf LOS i acro su zajebana stvar, mal je i brz i ne vidis kako je okrenut, a tako se brzo okrene da si skroz izgubljen.
RX ti je jedino bitno da ne dira karbon, znaci omotaj ga necim i zaljepi ili zip tie za frame, isto i za vTX iako je za vTX dobro i da ima malo soft mounta (znaci neka tanka spuzvicaili double sided spuzvica.


 
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Kako montirati XSR-M prijemnik?

Reply #4
uf LOS i acro su zajebana stvar, mal je i brz i ne vidis kako je okrenut, a tako se brzo okrene da si skroz izgubljen.
RX ti je jedino bitno da ne dira karbon, znaci omotaj ga necim i zaljepi ili zip tie za frame, isto i za vTX iako je za vTX dobro i da ima malo soft mounta (znaci neka tanka spuzvicaili double sided spuzvica.
Stavio sam za sad prijemnik iza, vidjecu kako cu ga montirati kad stavim i video predajnik. Dron leti odlicno jedino jos nisam uspio postici da Betaflight prepozna Blackbox :-/

Da, u LOS je skoro nemoguce pratiti orijentaciju drona s pogledom ali cini se da se u LOS + acro mode-u ljudi vise oslanjaju na naucene pokrete i vremensko trajanje pomaka joystick-a (muscle memory), ovo je takav primjer upravljanja: (video)

Koliko god da je helikopter veci i zbog oblika pogodniji za vizualno pracenje orijentacije, mislim da se u ovakvim slucajevima (video)

ljudi isto vise oslanjaju na naucene pokrete nego na pracenje pogledom. Ovi pokreti od pete minute pa na dalje (video)

moraju biti nauceni - zanima me kako bi mu okreti na par cm od tla izgledali da ih mora izvesti s drukcije nastimanim rate-ovima u odnosu na one na koje je vec naviknut. Vjerojatno bi se dosta brzo prilagodio i drukcijim postavkama jer je sigurno letio s puno laksih i tezih dronova ali sam siguran da bi mu trebalo nekoliko okreta na vecoj visini dok ne bi 'uhvatio' ispravne pokrete.

BTW, u poruku ne mogu ubaciti YT link bez da se prikaze video, u preview-u poruke se link prikazuje ispravno (kao text) ali kad se poruka posalje onda se umjesto texta linka prikaze video a text nestane.
Chupo