Skip to main content

Topic: Pokušaj izrade Zagija :) (Read 38670 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #45
Kvalitetna gusta visoka trava barem do koljena je zakon ..  ;D  .. ok, uvjek mozes skrsit model, ali ovo rjesava u tvoju korist 90℅ crash-eva, pogotovo sa zagijem

.. kad se sjetim kak smo sismis i ja ucili letit .. hahaha .. prvo jedna jedrilica koju smo prackali na gumu od zimnice .. pa depronac s motorom naprijed kojeg smo atomizirali u dva navrata .. motor ravnao cekicem i jos leti ali na drugom komadu stiropora .. ukupna steta 20 Kn stiropora, malo selotejpa i paket vruceg ljepila .. iskustvo - neprocjenjivo :D

Pravac livada .. nije zagi model od 1000Kn .. ak se slupa zakrpas .. samo pazi da si propelerom ne pofriziras prste ili neke druge dijelove tijela .. osobno mi je najdraze zagija primit za vrh krila i lagano u dlg stilu na dosta gasa .. bitno samo da na kraju izbacaja nema rotacije nego da ga malo pravocrtno potegnes .. bus skuzio ..  sretno

ali, nije li to jedno pravoo iskustvo ? Zamisli da nam je došao ZED (dobro, ZED je još tada letio samo na simulatoru), ili netko tko je znao što je cg, trim i da nam je sve poštimal.. ne bi to bilo to...... nikada ne bi praktično savladali najbitnije stvari...
jbt.. kada smo nakon 3 dana napravili prvi krug, bili smo sretniji nego mala djeca... I btw.. ta tri dana nismo ištekavali glue-gun...  :D :D :D

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #46
Ako  sam sve napravil sam onda budem i probal letjeti sam :)
pokušat ćemo snimiti to iskustvo da se možemo svi nasmijati i to je to :)


Ubacil zadnji ersky9x fw(prek sd kartice, začuđujuće jednostavno)
i pokrenul taj neki simulator, malo mi glupo to prek kompjutera, samo se zabijam nekam :D

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #47
Hahaha ti ko da nas lozis! Meni nije isao simulator dok nisam skuzio kak se leti. Kad sam skuzio, i simulator mi je isao...

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #48
Super komentari. Vrlo "humorovito" kako i triba bit. Ja san ucija na balsa nitro modelima bez simulatora e to je bija skup sport ali se isplati.
E sad jedino za zagija elevone malo podigni i probaj par puta ga bacat bez gasa ako uspije gajdat 20-30 metara može ici bez problema samo za početak smanji otklone jer su zvrkasti.

E pa uživaj..

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #49
ma naravno, svi neki ozbiljni :D
za mene je to sve zajebancija i opuštanje od stresa na poslu, ne muči me ako ga razbijem za 5 sec, napravit ćemo drugog :)




evo King veli da bude mi pomogel, pa idemo u nedjelju skupa probat to dić u zrak :D


Hvala na savjetima, pazim na sve, i na cg, miksanje, elevone... :)




Tep me zarazil s svojim kvadom, morat ćemo i po tome pitanju nekaj poduzeti :)


Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #50
CG stavi na 21 centimetar od nosa, to me coljo naučio i zaista je tako, sigurno ćeš morati dodati malo tereta u nos pored baterije

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #51
jedno od rjesenja za CG je ovo: http://winglib.com/wings/create .. recimo na 20% ..
a za provjeriti kuta motora po vertikali kod zagija, volim ga objesiti za vrh krila priblizno oko CGa i motor ne smije rotirati krilo po pitch-u .. naslo bi se tu jos varijabli ali ovo se pokazalo dovoljno da poleti ..

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #52


I to je to,treba napraviti maiden i provjeriti cg- ukopati batku :)






i pobjednik je....:D


ko je ono prognoiziral 2 sekunde :D




https://www.youtube.com/watch?v=eetVbcjuISQ

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk


Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #53
Zagi leti :)
Znaci pokusaj je uspio,king ga danas malo provozal ja ga zabil u zemlju i to je to :)

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #54
Kad ti ga je već poletio trebao ti je dati da probaš prvo jedriti ili je ovo na snimci samostalni let poslije Kingovog, okuražil si se ha.

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #55
I da, kriva ruka na zagiju kao i na komandama. Ruka uvijek mora biti na palici elevona a ne na gasu.

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #56
Ono je snimka od jučer, trebalo mu je malo pomaknut bateriju zbog cg-a i sad je ok. Za prvi zagi dobro je napravljen.
Podigao sam ga i dao mu da proba jedriti ali vjetar je bio puno prejak i nije se baš snašao.
Bitno da kolega "woo" ima volje, malo simulatora pa još malo krpanja zagija i letio bude ko veliki.   ;)

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #57
Bit ce zagija :)
Sad bum izrezal 10 komada lol

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk


Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #58
Jel ZAGI preživio ?

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #59
Je,svaka mu cast. 10tak teskih frontalki u teskim uvjetima,samo leti  dalje.jeben avion!

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk