Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 511579 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #150
Nov sam na Vašem cenjenom forumu. Modelar sam da sa puno staža i godina, nadam se lepom druženju sa članovima.
Pozdrav iz Sremske Mitrovice



Odg: predstavite se

Reply #151
pozdrav i tebi, dobro dosao na Flyfreak  ;)

Odg: predstavite se

Reply #152
Zdravo ekipi s foruma! :)
U osnovnoj skoli savijao papirnate rakete i pilio modele od punog drva, doma pilio zivce svojima s kojekakvim modelarijama, oduvijek obozavao sve sto leti: od ptica i kukaca do zmajeva i aviona u minijaturi. U odraslije doba sam se zabavljao sivanjem zmajeva i brodicama bez zice, a u zadnje vrijeme se najvise bavim svojim sinom i njegovim predskolskim interesima. I to je pravi razlog moje aktivacije na ovom forumu. Decko je sve spretniji pa ce uskoro osim drzanja uzde zmaja sigurno pozeljeti i nesto slobodnije u zraku.
Jos ne mislim krenuti u modelarstvo nego cu neko vrijeme pratiti forum i upijati, pa kad tehnicki dovoljno sazrijem i steknem samopouzdanje za vinuti se u nebo - krecem aktivnije.
Do tad pozdrav!
 ;)

Odg: predstavite se

Reply #153
Evo da se ukratko predstavim, a vremenom ćemo se bolje upoznati u ovom našem prelepom hobiju.
Živim i radim u Sremskoj Mitrovici, imam 60 godina, a modelarstvom se bavim bar 40. Davno su se pravile jedrilice klizači i šta ti ja već znam šta je bilo primereno tim davnim vremenima. Sada uglavnom radim sakala modele. U hangaru trenutno imam desetak modela u letnom stanju, počev od najmanjeg Spitfajera (100 cm.) do Cessne 195 raspona 108 inča.
Ovde u Mitrovici ( Veliki Radinci obližnje selo ) imamo sportski aerodrom gde letimo i mi modelari. Problematika nas modelara je vidim ista i kod vas i kod nas, nedostatak prodavnica, problemi sa velikom avijacijom, ali to netreba da nas obeshrabri.
Potrudiću se da uhvatim vremena i postavim nešto slika mog rada, do tada puno pozdrava kolegama modelarima.

Odg: predstavite se

Reply #154
decki dobro dosli  ;)

Odg: predstavite se

Reply #155
Ovo je snimljeno na kraju prošle sezone



FLY BABY  raspon krila 183 cm. motor ASP 4-T 10 ccm. težina 2700 gr.



PITSS S1 rasapon krila 186cm. motor 48 ccm. Benzin Boxer težina 6700 gr.


Pretražujem slike po računaru, staviću ih.
Pozdrav

Odg: predstavite se

Reply #156
poz od Pere kao nekog modelara 8) 8) 8)

Odg: predstavite se

Reply #157
Piper Cub, raspona krila 210 cm. težine 2800 gr. Intersantan je pogon. Pogoni ga benzinski motor od 15 ccm. čiju sam konverziju sa metanola na benzin veoma uspešno odradio.
Radi se o Super Tiger 91 motoru. Ako bude zainteresovanih mogu pobliže pisati o toj problematici. Na fotografiji se vidi ugrađeni motor.




Model nije iz kit forme, rađen je kompletan sa nekog manjkavog plana.



Odg: predstavite se

Reply #158
Pozdrav svim članovima ovog zanimljivog foruma! Moje ime je Damir i novi sam, kako na ovom forumu, tako i općenito u svijetu modelarstva.
Trenutno sam u fazi čitanja svih tema koje će mi pomoć da savladam neka znanja kako vas ne bi pretjerano davio s početničkim pitanjima, kojih, naime, imam podosta.  ::)

Iskustva u letenju imam samo s dvokanalnim igračkama helija i aviončića koje sam imao kao klinac, odnosno neke, koje nisam uspio skršit, imam još uvijek. :D
Plan mi je, već u samom startu, nabavit neku kvalitetnu stanicu da sam miran... Pikiram na Spektrum DX7, ili eventualno DX6i. Mislim da je za moje potrebe sljedećih... dosta godina, dovoljna, a i estetski mi se sviđa, što je nama početnicima od iznimne važnosti!  :)

Toliko od mene za sada. Sve pohvale za forum i za prekrasne modele koje ste u stanju izraditi! Nadam se da će s vremenom to i meni poć za rukom.

Odg: predstavite se

Reply #159
dobrodosao!!! :)

Odg: predstavite se

Reply #160
Pozdrav ekipi :

Moje ime je Kristijan živim u Varaždinu.

Trenutno imam Cessnu iz Pluramaxa izubijanu do bola  :D, jbga učio sam na njoj, uskoro će dobiti nekoliko novih "stiropora" da je vratim u prvobitno stanje te jaču bateriju i novi motor jer zamjenske osovine iz HK ne pašu bez prerada, te veće kotače za lakše spuštanje na travu.

Ono što je dobro da mi više ne treba Billina vrečica za povratak sa letenja već ga nosim u komadu :D

To bi bilo to, ukratko......

 

Odg: predstavite se

Reply #161
Bok Kiki i dobrodošo na Fly Freak!!,
nadam se da buš letel s nama pa da skupa nosimo modele u vrečicama!! :D
Robert



Odg: predstavite se

Reply #164
Hvala na dobrodošlici, naravno da ću letiti sa vama  8), mogu i donesti vrečice  :D