Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 511816 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #360
Da Robi, tekuća  goriva ....hm moram biti pošten,jer od kada letim E-drive,osjećam se ugodnije ,manje umoran,čistije i odem doma sa terena odmah po odluci...bez čišćenja modela i prljanja auta.Znam da se neće svi složiti,ali većina starijih kolega  možda i hoće.Kada bi imao pomoćnika (SLUGU),letio bi samo ic.... 8)  Hvala na Tvom vremenu.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #361
ja sa Zoran Dasovic, iz Zagreba, imam Traxxasa Revo3.3
a trazim i stanicu pištoljku za njegasto jeftiniju
pozz ekipa

Odg: predstavite se

Reply #362
Da Robi, tekuća  goriva ....hm moram biti pošten,jer od kada letim E-drive,osjećam se ugodnije ,manje umoran,čistije i odem doma sa terena odmah po odluci...bez čišćenja modela i prljanja auta.Znam da se neće svi složiti,ali većina starijih kolega  možda i hoće.Kada bi imao pomoćnika (SLUGU),letio bi samo ic.... 8)  Hvala na Tvom vremenu.

Ovo ti je ispravno, i sam unazad 4 godine radije letim Elektro,
ciste Ruke i veoma minimalna dodatna Oprema,

je li to znak da smo zagazili u godine ?

ALI po nekada se javi potreba da omirisem NITRO !
i taj zvuk Motora je nezamjenjiv !

Pozz, Iv

Odg: predstavite se

Reply #363
Živio Iv, kao što je rekao kolega na forumu,starenje je neminovnost,a činjenica je da jesmo stariji...ali još nismo odrasli što me veseli.Svakako da tu i tamo letim ic ,a i namjera mi je napraviti još jedan Spity ali  sa benzincem od 20 ccm,jer je ovaj moj ostario(12 godina)Vjerujem da je u Iowi ugodno (mislim na standard a ne na weather)
Želim ti ugodno popodne i nadolazeće veče.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #364
Živio Iv, kao što je rekao kolega na forumu,starenje je neminovnost,a činjenica je da jesmo stariji...ali još nismo odrasli što me veseli.Svakako da tu i tamo letim ic ,a i namjera mi je napraviti još jedan Spity ali  sa benzincem od 20 ccm,jer je ovaj moj ostario(12 godina)Vjerujem da je u Iowi ugodno (mislim na standard a ne na weather)
Želim ti ugodno popodne i nadolazeće veče.... ;)

Da sto se vremena tice,svidja mi se a teren za letenje je San snova i od mene daleko 7 minuta Autom,napominjem da se ovdje vozi kao na Groblju i to se strogo kontrolira,
Gradska Sluzba se brine za letiliste i to nas ne kosta nista,
starost-ja se cesto pitam je li to stvarno da sam tako daleko stigao,hvala Bogu ni najmanjega znaka istrosenosti,
ovo sto ti radis, Spitfajer, to je lijepo na svoj nacin ali ne daj Boze najgorega,posljedice su nesagledive, nekad dok sam zivio u Jugi imao sam vremena za takvo sta ali vec dugo me privlace Modeli tipa Slobodno Leteci ali sa RC upravljanjem,

radim stalno nesto,spremio sam radionu kako sam zelio i kada zazelim da uzivam u kafi a to je cest slucai ( prosjek 5x na dan)  tada ju imam za kratko na Stolu i kada se zazelim ici da letim i pomislim sto sve trebam staviti u Auto ako zelim SUS da letim prodje me zelja,
Elektro je Dar Neba,
imao sam veoma mnogo Slika iz dana kada sam takmicio,sve mi je ostalo u Minhenu kod seobe, jedna od malobrojnih je ova,nakon prvoga leta, navecer se vracam kuci i u Autu slusam,Elvis Presli je napustio ovaj svijet,
moram se prebaciti na Njemacki program da bih mogao uplodati Sliku !
Pozz, Iv

Odg: predstavite se

Reply #365
Od Tvojih kolega slobodan let ,ostao mi je u sjećanju Radmilo Matić, F-1C,radio je u Soko Mostar i uvijek je mogao nabaviti materijal(cijevi aluminijske promjera 40 mmm) što je u ono doba bila naučna fantastika.Imali smo mehaničke tajmere (selig) a danas je to digitala itd.Ali dobro zadovoljan sam jer danas ne bi mogao istrčati 5 kilimetara ,što je prosjek na ozbilnijim natjecanjima,kada se radi o slobodno letećim modelima.Anyway hvala na tvom chatu ..over and out.
1995. Podučavao sam vojne pilote u gađanju uz pomoć DRONES (letjelice bez pilota)...bilo je nešto više kose na glavi..... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #366
Od Tvojih kolega slobodan let ,ostao mi je u sjećanju Radmilo Matić, F-1C,radio je u Soko Mostar i uvijek je mogao nabaviti materijal(cijevi aluminijske promjera 40 mmm) što je u ono doba bila naučna fantastika.Imali smo mehaničke tajmere (selig) a danas je to digitala itd.Ali dobro zadovoljan sam jer danas ne bi mogao istrčati 5 kilimetara ,što je prosjek na ozbilnijim natjecanjima,kada se radi o slobodno letećim modelima.Anyway hvala na tvom chatu ..over and out.
1995. Podučavao sam vojne pilote u gađanju uz pomoć DRONES (letjelice bez pilota)...bilo je nešto više kose na glavi..... ;D

Radmilo Matic-Miso je bio moj veliki prijatelj,
Seelig,njega sam ucio praviti Elise za Penjaca i napravio mu Kalup a onda boravio kod njega dva dana dok smo zajedno uradili par prvih komada, napustio nas je prije 3 mjeseca,sa njegovom Suprugom sam prije par dana telefonirao,

za Vazduhoplovni Modelarski Institut u Beogradu sam radio Kalupe za izradu Elisa za Drone koje su oni radili za JNA i sa Ing, Miloradovicem Mikicom ocem Diesel Motora MR-1  i MR-2 provodio povremeno vise dana a tada sam vec uveliko zivio u Minhenu, za Jugo Reprezentaciju u Penjacima radio Kolijevke za Motore i lio ih u Njemackoj od Titana kao i kalupe za Elise,

duga je Lista a i godine !

Pozz, Iv

Odg: predstavite se

Reply #367
Vidiš,Iv, kako je svijet malen,u to doba motori Rossi 15 stizali od Radomira Rančina iz SVM Bg,a prednji dio trupa,za penjače, sam radio od Mišinih cijevi....ma nisam dobro razumio napustio nas je Radmilo? je li (RIP),odgovori kad možeš ,jer znam da ti se ne poklapa vrijeme.
LP. :)
p.s. Ustvari shvatio sam, jer si napisao da Ti je bio prijatelj,žao mi je svakog modelara koji ode, jer znam da smo generalno kao ljudi ok...čast iznimkama.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #368
Vidiš,Iv, kako je svijet malen,u to doba motori Rossi 15 stizali od Radomira Rančina iz SVM Bg,a prednji dio trupa,za penjače, sam radio od Mišinih cijevi....ma nisam dobro razumio napustio nas je Radmilo? je li (RIP),odgovori kad možeš ,jer znam da ti se ne poklapa vrijeme.
LP. :)
p.s. Ustvari shvatio sam, jer si napisao da Ti je bio prijatelj,žao mi je svakog modelara koji ode, jer znam da smo generalno kao ljudi ok...čast iznimkama.... ;D

Miso j einace imao probleme sa Srcem,pitat cu Kuma Vjenceslav Kukic i sam tada tekmao sa Penjacima on zna tocno kada je Miso umro kao i mnogi drugi poznati,
prednji dio se radio od Alu cijevi a sama Kolijevka-Nosac Motora je Alu ili Titan odljevak,
od Rancina smo dobijali sav moguci materijal a preko republickis saveza,
sjecam se veoma dobro kada je Merori isao kod Multiplexa i za Hrvatsku kupio dsetak RC Uredjaja,to je bilo pred moj odlazak u Njemacku i tada sam samo sanjao o tome da ga i sam imam,
Vlasnik Firme koji me doveo u Minhen je i sam bio Modelar, odmah mi je kupio Komplet "TAXI" i Grunding Tip-uredjaj,on je prethodno 11 godina kao pomoc UN nerazvijenim zemljama radio kao Nastavnik u Kabulu u Industrijskoj Skoli tako da se on razlikovao od drugih Njemaca koji su prilicno "tvrdi" kada su stranci pored njih.
14.30 i veoma lijepo vrijeme tu negdje oko 16 istrcavam sa novom E.Jedrilicom,nesto sam morao dotjerati inace je krenula od prve veoma dobro,

Pozz, iv
Pozz, iv

Odg: predstavite se

Reply #369
Da,Merory je meni i mojima u klubu omogućio jeftiniju kupnju Royal Mpx,i zato sam mu doživotno zahvalan
note:Nisi onda ni smio imati stanicu ...tek tako.Hvala Ti lijepa na vezi i vremenu nastavit će mo ovih dana..ovdje je 2230 LT  i trebam nešto sitno pojesti.Ciao 8)
p.s.Kukića pozdravi letili smo zajedno u Zaječaru.prije sto godina. :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: predstavite se

Reply #370
Evo pokrenuli smo FB stranicu pa tko želi može postati fan i pratiti što sve radimo.

http://www.facebook.com/fifaplanes

Stavili smo slike jednog modela Mattheus I kojeg testiramo i drugog Snoopyja koji je u fazi razrade. Check it out.


Odg: predstavite se

Reply #372
Pozdrav,

My name iz Ivan.
Volim sve što vole mladi, pa sam uzeo Hubsan Spy Hawk i baš mi nejde ono letenje (a ni sletenje).

Ako ima netko u blizini Trnave (Dubrava) i da mu ide letenje i sletenje bio bih mu zahvalan da mi pokaže kak to ide prije nego mi letjelica završi s totalkom - velikom - sad je mala.

Plaćam pivu.

Fala.




Odg: predstavite se

Reply #373
Dobro nam došao kolega. Malo skupa igračkica za vježbati letjeti  :'(

Odg: predstavite se

Reply #374
A malo je.