Skip to main content

Topic: JR Forza (Read 14913 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: JR Forza

Reply #15
 :D

Aj da se vratimo onda "on-topic"

Baš čitam malo i izgleda da je Forza najlakši 450 (pričam o friškijim helijima, vjerujem da je stari Thunder Tiger još lakši, ali ipak nije za usporedbu), zanima me da li bi ti se dalo ga bacit na vagu pa da usporedimo mase (ja još nisam sastavio T-Rexa, ali ću ga izvagat kad ga složim)
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #16
Evo čim se vratim s posla.


Sumnjam da je lakši od E325 jer je samo motor dva puta veći.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #17
Ali nikako nije za usporedbu jer sam 100% siguran da je razlika u performansama nebo - zemlja
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #18
jel se važe rtf, sa punom baterijom ili bez? ;)

Odg: JR Forza

Reply #19
AUW (all up weight) je s baterijom i svim, ali mene interesira bez baterije jer to varira (ali s ostalom kompletnom elektronikom)
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #20
Lakši čak i od GAUI X3? GAUI je skroz plastičan.. Jako lijep helic. Skije su mi jedino ružne na Forzi.. Pre velike su mi nekak. Ove 460 6S su pre dobre stvari.. Lijepo letuckas okolo na 3S s low RPM 8 minuta, viježbaš nove stvari, orientaciju itd. Padneš par puta bez štete, ubaciš unutra 6S batku i helic od jednom je kao komarac na speedu.
Forza mi je najdraži ali dijelove mi se cini da je teško naći? Između Align i GAUI Align pobijeđuje. Ukrali jesu dizanj ali je DFC, maska mi je lijepša, više dućana s dijelovima a i nije sav plastičan.
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: JR Forza

Reply #21
Novi Dominator mi se sviđa, ali ga ne bih kupio jer su neke stvari sjebali. Kao i inače kod Aligna, krajnji korisnici su beta-testeri i to mi se gadi. A i 500€ + shipping je puno paprike. Da ne pričamo da će za par mjeseci izaći 10 novih "apgrejdova" koji su trebali biti u samom kitu
450 Pro DFC je dokazan, dijelova ima, lako ga prebacim na 6s, lako ga stretcham (iako sumnjam da ću to radit), mislim da je zlatna sredina. Kad ga spizdim možda uzmem recimo Forzu il nekaj i prebacim elektroniku, zasad bu dobar :)
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #22
To je jedna od glupih stvari kod Aligna kaj svakih 5 minuta novi upgrejd izbace. To je i dobro zato što rade na svojim proizvodima ali svako malo se treba za nešto dat da bude up to date..
Što su zeznuli? Čujem samo dobre stvari o dominatoru. GAUI ili Forzu sigurno neće puno ljudi složiti za ispod 500€, imat će brže servaće gore i brandirane stvari ali nije toliko velika razlika da vrijedi toliko više novaca. Sve što ce bilo tko od nas ovdje i u Americi  moc napravit na toj super bling bling 450tki od $1000+ moci ce i na Align, zar ne? Za te $$ i još sto-dvjesto dolara može si osoba pre dobar 550 uzet.
Strečajte, promijenit će helikopter!
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: JR Forza

Reply #23
Sa elektronikom a bez baterije i krakova: 612g
Sa svime uklj. i blade holder, bat. Turnigy 2200 3S 30C: 882g


Cijena:
Kit : 291$
Kit sa servoima, motorom, ESC-om: 494$
RTF sa MiniTAGS i XG8: 645$


Za usporedbu: Mini Titan E360S ARF kombo 370$ (to je sa svom elektronikom)
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #24
To je jedna od glupih stvari kod Aligna kaj svakih 5 minuta novi upgrejd izbace. To je i dobro zato što rade na svojim proizvodima ali svako malo se treba za nešto dat da bude up to date..
Što su zeznuli? Čujem samo dobre stvari o dominatoru. GAUI ili Forzu sigurno neće puno ljudi složiti za ispod 500€, imat će brže servaće gore i brandirane stvari ali nije toliko velika razlika da vrijedi toliko više novaca. Sve što ce bilo tko od nas ovdje i u Americi  moc napravit na toj super bling bling 450tki od $1000+ moci ce i na Align, zar ne? Za te $$ i još sto-dvjesto dolara može si osoba pre dobar 550 uzet.
Strečajte, promijenit će helikopter!
LP

Ma najviše se ljudi žale na širinu frejma, tj. na battery tray jer ne stane baš svaka baterija bez modifikacije unutra a i na još dosta stvari (čitao sam danas HF malo letimično)
A to i ja velim, ak znaš letit, ubijat ćeš na staroj 450 SE s flybarom, ak ne znaš badava ti i Dominator na 12s i ne znam kakvi sve bakrači :)
Ja nisam htio ništa veće od 450 (tj. razmišljao sam i o 500), ali kak je Bojan uletio s predobrom kombinacijom za 450 - reko do jaja - jeftine baterije, u nekoj budućnosti V-Bar gore i bomba. A i mogu ga zakvačit na ruksak, u ruksak batke i stanica i na bajk do livade, di ćeš bolje :) S 500 bi to već bilo nezgodno
Kaj se stretcha tiče, nikako ga neću stretchat dok je 3S, ali u budućnosti možda sjedne 6s + stretch kit ;)

Sa elektronikom a bez baterije i krakova: 612g
Sa svime uklj. i blade holder, bat. Turnigy 2200 3S 30C: 882g


Cijena:
Kit : 291$
Kit sa servoima, motorom, ESC-om: 494$
RTF sa MiniTAGS i XG8: 645$


Za usporedbu: Mini Titan E360S ARF kombo 370$ (to je sa svom elektronikom)

Ufffff, pa to je fakat lagano! Volio bih probat jednom prilikom spigat "đir" :)
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #25
meni je HK 450 v2  rtf bez baterije težak 630 grama
sa baterijom 1800 3s 30C (155gr)   785 grama
sad mi se ne čini puno, a mislio sam da je teži...
neznam jel su alu dijelovi kaj lakši od plastičnih kad je sve to sitno

Odg: JR Forza

Reply #26
Izgleda da Forza 450EX ima Scorpion motor, što je bilo za očekivati jer motor od mini-protosa je 99% isti.
Kabina je nešto veća da napravi mjesta za 6S 1200mAh bateriju.
Skije su niže.
I to bi bilo sve u odnosu na prvu Forzu.



Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: JR Forza

Reply #28
Robi fu bar ti je sad kbar mislim da je za tebe to naj bolje uzmes sa gogorc koji ima governor oko 25 coin -ta


Jel prodana ta jr forza.
(imas koji video Davor kako letis)


Pozdrav....................

Odg: JR Forza

Reply #29
Nema videa.
Uglavnom letim sam pa nema ko snimat.
Stavim sliku kak sad izgleda.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG