Skip to main content

Topic: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo) (Read 33789 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DLG "No name" u radu

Reply #15
Super,imamo svakakva mišljenja :) .Uglavno krilo ću završiti i naravno prvi testni let i izbačaj će pokazati svoje.Ili će letjet i neraspast se ili tko zna što ili će na kraju  završiti kao ukras na zidu ;) :) .A ništa idem dalje da dovršim tu jedrilicu,još uvijek imam vremena napraviti  ili kupiti gotovo novo krilo koje će fukncionirati ako ovo neće zadovoljit ono što sam si ja zamislio 8) .Uživajte u daljnem progresu. 8)

Odg: DLG "No name" u radu

Reply #16
I da zaboravih.Kada ste već toliko zapeli za ramenjaču,onda imam pitanje.Dali bi recimo balzova letvica 5X5 mm preko rebaraca bila dovoljna?Ili da stavim smreku koja je ujedno  čvršća ali je puno teža?I  gdje da ju najbolje smjestim?Odmah poslije(iza) ove velike moje ramenjače ?

Odg: DLG "No name" u radu

Reply #17
5x5 ce biti previse zbog debljine profila..naime krajnje rebro je samo po sebi debelo(visoko) 5mm. najbolje bi bilo staviti 2x5mm letvicu, ali spojiti tu letvicu pomocu vertical grain blaze sa ovom donjom plocom.. ako treba, pojasnit cu skicom..


Odg: DLG "No name" u radu

Reply #19
ne kuzim kakve to veze ima sa mojim upisom, tj odgovorom na pitanje o remenjaci?



Odg: DLG "No name" u radu

Reply #21
Mario, tvoja usporedba je u najmanju ruku smiješna :D


Topla voda je već izmišljena  ;D

Odg: DLG "No name" u radu

Reply #22
Samo vraćam tu toplu vodu jer je imam previše  ;) .Pazit ću da  nepregrijem tu vodu  još više da  nekoga slučajno nebi ozlijedio  8)

Odg: DLG "No name" u radu

Reply #23
Pozdrav Mario  :)


Evo prijedloga kako napraviti remenjacu od postojeceg stanja. Ovim rjesenjem cete fleksijski ukrutiti krilo, ali ne i torzijski. Original konstrukcija tog krila ima okruglu cijev za remenjacu koja ima veliki torzijski moment otpora i krilo ne zahtijeva D-box. Ali manimo se sad toga..


Moj savjet je da pokusate ukrutiti krilo dodavanjem ovih elemenata remenjace bez da previse razmisljate o tome koliko cete na taj nacin dodati tezine. Model ce letjeti ako bude imao i 170g i moci cete jako lijepo jedriti sredinom dana, ali za to je potrebno cvrsto krilo.




Lijepi pozdrav  :)
Luka


Odg: DLG "No name" u radu

Reply #24
Opet ce ga torzija patit kod izbacaja....lansirat ce ga u rol ili nedajboze u zemljicu  ::)

Odg: DLG "No name" u radu

Reply #25
Oracover ce torzijski ukrutit krilo dovoljno za 20ak m visoke izbacaje, reko bih.. Ne bih preporucio svom snagom probat izbacivat na 35m








Odg: DLG "No name" u radu

Reply #26
Pozdrav Mario  :)


Evo prijedloga kako napraviti remenjacu od postojeceg stanja. Ovim rjesenjem cete fleksijski ukrutiti krilo, ali ne i torzijski. Original konstrukcija tog krila ima okruglu cijev za remenjacu koja ima veliki torzijski moment otpora i krilo ne zahtijeva D-box. Ali manimo se sad toga..


Moj savjet je da pokusate ukrutiti krilo dodavanjem ovih elemenata remenjace bez da previse razmisljate o tome koliko cete na taj nacin dodati tezine. Model ce letjeti ako bude imao i 170g i moci cete jako lijepo jedriti sredinom dana, ali za to je potrebno cvrsto krilo.




Lijepi pozdrav  :)
Luka


Ideja je ok,ali neću ništa od toga primijeniti na ovoj mojoj konstrukciji.Samo ću obući u foliju i to bi trebalo biti dovoljno,folija će krilo još malo zategnut  i pojačat,biti će sasvim ok.Hvala na nacrtu i prijedlogu,spremit ću ga na PC za ubuduće jer je dobra konstrukcijska ideja ;) .Pozdrav Luka i uživaj :) .


Odg: DLG "No name" u radu

Reply #28
Danas službeno je ova jedrilica dobila ime "KIVI" po poznatoj ptici koja nema krila a uz to i neleti .Znate ono "a ja ću prestat piti kad Kivi poleti" tako nekako ide  :D :D :D :D :D ;) :) .

Odg: DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #29
Pojačao sam malo krilo dodavanjem trokutića u kutove i sad je puno čvršće,vrlo sam zadovoljan.Na trup sam montirao šerafe za pričvrščivanje krila,mogao sam i obrnuto ali ipak sam se ovako odlučio,još uvijek bilo kada mogu to promijeniti.Eto to je za sada,čekam foliju da napokon završim krilo do kraja. :)