Skip to main content

Topic: Drvo - pleksiglas (Read 23762 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Drvo - pleksiglas

Reply #15
Kladim se na akrilno :D

Odg: Drvo - pleksiglas

Reply #16
Čupao sam uz rub vage pritiskanjem prema dole, tako da je svaki spoj imao istu polugu djelovanja. Jedno ljepilo me iznenadilo dobrim spojem, a jedno je zaista kauguma na ulju...
D.

Odg: Drvo - pleksiglas

Reply #17
Ajde nemoj nas prziti  :D

Odg: Drvo - pleksiglas

Reply #18
 Epoxy je najbolji...

epoxy 7 kg
cyano 5-6
akrilno 5
neostik >2 (popušta polako )
PuMAX <2

D.

EDIT: naravno treba uzeti u obzir da sam korstio best practice lijepljenja (točan preporučeni postupak) za svaku vrstu ljepila, brusio plexi prvo finim, onda grubim šmirglom, pričekao 24 sata da se što bolje stabilizira spoj. Spojevi nisu idealno jednaki, niti je način mjerenja optimalan, ali razlike su vidljive gdje je pucao spoj, a gdje drvo. Epoxy je bio osjetno najžilaviji i na kraju je i drvo puklo

Odg: Drvo - pleksiglas

Reply #19
Od tebe se kolega uvik da nesto naucit,svaka cast na pokusu  :) :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Drvo - pleksiglas

Reply #20
Od tebe se kolega uvik da nesto naucit,svaka cast na pokusu  :) :)
Hvala Ante  ::) !

Evo da dovršim cijelu priču:
-rub pleksija koji lijepim u utor u drvetu obradio sam urezivanjem ''obrnutih zubiju'': kako se epoxy ovdje ulije, sprečava da se pleksi izvuče iz okvira;
[attach=1]

-epoxy ljepilo sam zamijesio sa malo mljevenog pamuka (baumwolflacke) kako bi postigao tiksotropnost, tj. da se drži u obliku u koji ga nanesem sve do vezivanja, kasnije se spoj malo prebrusi i izgleda ovako :
[attach=2]

Sve skupa kada se ubaci u okvir izgleda ovako, žuta traka i najlon štite plexi od ogrebotina kod izrade

[attach=3]

D.