Skip to main content

Topic: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj (Read 12054 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #3
Za nas koji smo bili gdje je trebalo biti, dovoljno je što smo se vratili živi i (više ili manje) zdravi. Za sve druge tu su čestitke, koračnice, govori i parade...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #4
Prije 24/25 godina mnogi od nas bili su skoro djeca, ali nas to nije spriječilo da idemo sa velikim ponosom braniti što je naše. Sjecanja na te dane su tako svjeza da kao da se to jucer dogadalo. Onaj tko je to prošao može razumiti ove moje rijeci.

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #5
Pridružujem se čestitkama.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #6
Kako ja gledam na to...

Gadi mi se svaki spomen na domovinski rat i sve ratove koji su služili u nečiju korist, kao prvo onog kriminalca Tuđmana koji je sve to pokrenuo zajedno sa kriminalcima sa druge strane, gade mi se svi tajkuni koji su proizvod toga rata, isto tako muka mi je kada vidim da je tu svjetska policija (amerika) imala duboko  prste  u organizaciji podjele ovog djela svjeta u svoju korist i postavljanja svojih (NATO) granica.

Žao mi je svih nastradalih civila i branitelja koji u danom trenutku nisu imali izbora niti pobječi niti ici u rat, koji su služili kao igračka gore navedenim zlotvorima pokretačima onoga što slavite nekoliko puta godišnje.

Onima što do sada nisu progledali  SRETAN VAM DAN...

Zoran

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #7
Zorane , Zorane ti si se malo pogubio ili te sjecanje ne sluzi bas. Da li je Hrvatska vojska krocila nogom na srpsko tlo ili je bilo obrnuto. Jesu li Beogradani bacali cvijece na srpske tenkove dok su isli na Hrvatsku, jesu. Jesu li u srbiji bili logori za zatocene branitelje Vukovara i drugih mjesta iz Hrvatske? Tko je imao u svojim glavama zacrtanu liniju Virovitica-Karlovac-Karlobag? Tko je razoruzao Hrvatsku oduzevsi njoj oruzje teritorijalne obrane na koje je ona imala pravo? Tko je dizao barikade i pocinio prve ratne zlocine u Hrvatskoj? Tko je odbio Hrvatski prijedlog o konfederaciji? Tko je odbacio Z4 plan sto je Hrvatska strana ponudila pobunjenim srbima? I na kraju srbi u Hrvatskoj sto su sijali to su i poznjeli, jel tako...naravno da je tako. Vidim da ni tebi izgleda nije mrska ona srpska "Ko nas bre zavadi" i izjednacavanju krivnje. Nama je  je rat bio nametnut. I sto smo mi mozda trebali glumiti jebenog Gandhi-a i docekat tenkove razdragani i sretni sto njih vidimo kako melju (samo za primjer) "Osjeckog ficu" . Daj promjeni naocale kroz koje gledas na rat u Hrvatskoj.  I za kraj, sto su srbi u Hrvatskoj trazili to su i dobili i kraj price. I de mani  se tih pacifickih sranja o kojima trabunjas, barem u ovom slucaju.



Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #10
"ZLATCOM" ne nosim naočale  ;)

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #11
Onda je krajnje vrijeme da odes kod okulista jer ti sigurno nisi progledo kao sto tvrdis u komentaru ili da mozda odes kod doktora da ti promjeni terapiju da tu vise ne lupetas gluposti. Rijesi nesto od toga pa cemo nakon toga nastaviti. Do tada aj bok!

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #12
Nije naodmet spomenuti...
Obavezno štivo iz 1986. za pročitati za razumjevanje događaja 90-ih, a pogotovo davanja konačnih zaključaka baziranih na dnevno političkim temama koje masmediji stalno nameću.
Otvorena najava modus operandija iz prethodnih instrukcija u 6.mj.1989.
Valjda posebno obratiti pažnju detalja govora na 27:37.
https://www.youtube.com/watch?v=vdU6ngDhrAA
Sve u svemu tko ima dovoljno godina starosti sjetiće se da se radilo o izjavama i ponašanjima bez presedana u bivšoj državi.
Ako se pak analiziraju izjave tamošnjih aktuelnih političkih vođa taj duh i dalje obitava na tim prostorima u velikoj mjeri, a kako i nebi kada su bili sukreatori i operativci na terenu pri provođenju tih ideja tada.
Tko misli da ovo nije bitno uzeti u obzir i da su svi jednako krivi taj živi u oblacima IMHO.

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #13
Navodno je slobo bio kriv za sve, slobe nema, ali bi oni i dalje njegovim stopama.
Eto njih opet kroz 20-ak godina.

Odg: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelj

Reply #14
Da srbi nisu cinili ova zvjerstva do Oluje 95" ne bi ni doslo, pametnom dosta.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_masovnih_zlo%C4%8Dina_nad_Hrvatima_u_Domovinskom_ratu


Gazili su čede i svoje pa bi i to nama prišili.  Na žalost dozvoljava se stvaranje krive slike o domovinskom ratu od 2000g.


http://www.youtube.com/watch?v=uFS8PICXpms&feature=youtu.be