Skip to main content

Topic: Mylipo.de group buy whoop baterija (Read 8125 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mylipo.de group buy whoop baterija

Posto se nesto cudno desava s nabavkom/uvozom whoop lipo baterija u eu (ni banggood ni americki storovi ni nitko ne zeli shipat u eu/hr).  Ja cu ih vjerovatno uzimat direkt sa mylipo.de.
Kaze sekile da su ove super :)
http://www.mylipo.de/Lipo-205mAh-37V-25C-50C-V2-special-Stecker-PWconnector-TinyWhoop


E sad, vjerovatno ima isto veze s tom nekom eu regulativom, dobijem poruku da se naplacuje dodatni fee 16 eura jer smo u nekoj eu3 dangerous goods zoni.



Ja cu ih uzimat ovaj tjedan, zajedno sa pwc adapterima i kablom za punjene. Pa ako je jos netko zainteresiran za kupnju da smanjimo troskove aditional feea nek se javi.

P.s. Ako netko zna neki drugi bolji nacin kako doc do doticnih baterija nek kaze. :)

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #1
Ja uzeo sa ebaya i sve okej proslo. Ali ajde, to je bilo prije nekih 6 mjeseci...

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #2
ja uzeo neki dan iz Amerike...kak ce proc javim... ;-)
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #3
Dajte neke linkove, ja sam izgleda najsumljiviji.... kriminalci gradom hodaju a mene ce da hapse .... :) .....zbog par whoop baterija

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #4
vjerojatno po face-u vrijedjas institucije :)

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #5
Preporučam. Hrpa ljudi u F5J leti njihove accuse, i ja isto. Gens mi se napuhao, lanjske i predlanjske, isto kao i Hyperionke puno prije


Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #6
Ovo s baterijama je totalno zeznuto. Traje to vec neko vrijeme i ovisi o tome kako salju i od kud. Ja sam s AliExpressa (iz Kine naravno) narucio nekoliko Eachine 150mAh 45C - ali baterije same u paketu nece nitko da salje. Ali ako idu s punjacem u nekom pakiranju (kutiji i sl. - s onim malim zelenim kineskim punjacima i slicnom plastikarijom) pod etiketom "punjac s baterijama" onda prodje. To cak pise u posti na nekom promo letku koji imaju na salterima - vidio nedavno kad sam podizao paket - pise da ako je baterija u igracki, onda moze - valjda misle da joj je to "sastavni dio" (sto je totalni apsurd jer jednako je opasna bila ona u auticu/quadu ili u kutiji). Ako nije, mora biti u posebnom pakiranju sa sigurnosnim naljepnicama, oznacena kao opasan teret itd. Ali cak ni tako "s punjacem" ne prolazi uvijek (2 od 3 prodavaca su mi i tako odbila slati u HR - tek direktno od Eachinea koji je bio nesto skuplji sam uspio naruciti, ali kad sam nakon par dana htio jos jedan set, ni oni vise nisu htjeli imati posla s HR - cak ni spakirano uz punjac!).
Dakle, LiPo baterije se u EU tretiraju kao opasan teret i da bi se transportirale, moraju biti u posebnom pakiranju, posebno oznacene i s posebnom naknadom i postupanjem tokom transporta. A s tim se Kinezima ne da zezati. Ali ako su u uredjaju (kao npr. u mobitelu ili - u ovom slucaju - u kutuiji s punjacem), onda je carina fleksibilna i neki od sellera ipak salju.
Banggood je isto postupao donedavno, ali sad ni oni nece. Nije mi uspjelo ni s HobbyKinga (HK skladiste). Cujem da je isto i u Njemackoj (dakle, nismo samo mi - stvarno je EU u tom rezimu, izgleda)...

Navodno (nisam probao za sad jer nema u ponudi baterija kakve trebam) iz EU u EU ide - ali onda i kosta (kazu)...

Sto se jeftinijeih opcija tice, samo eBay, AlliExpress i sl. jos pomaze i to tu i tamo...

Sreca da imam 15-tak 250 i 260mAh, 20-tak 150mAh - sto 30C sto 45C... (i da koristim samo mikro quadove pa mi ne treba nista jace od 1S jer nisam siguran kakve su tek restrikcije za 2S i jace packove)...
Ali kad to ode, onda ne znam kako cu do nove ture, ili cu morati "odvrnuti kesu" pa ce me baterije kostati vise nego quad na kojima ih koristim  :-[

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #7
Pa za 4S nemam problem jer mogu nabavit od lasera :)
Eto nekako su mi se uspjele probit eachine 1s 150mah 45c ....pet komada s tim punjacem.
Ali ove mylipo 205mah mi se cine bolje. Kad vidim kako se drze ove eachine pa cu znat koliko cu narucit mylipo. Kao sto rekoh ..salju iz de u hr, ali je postarina 16 eura koliko god narucio.


Inace ...malo me bune konektori .... na Eachine H8 i e010 imam onaj neki mali plosnati, pa baterije su dosle sa nekim malim ali vise cetvrtastim... i onda jos ima taj neki PWC ... malo veci od ova dva.
Jel prepravljate whoopove na neki od konektora ili baterije?

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #8
Ja imam 10 tih Eachine 150mAh 45C. Dobre su sto se C tice (45C je taman za kameru i brze motore - 30C je vec tako-tako pa se baterija vise grije, a time i brze "unistava" - sve ispod 30C nije za FPV buildove...).

205mAh jesu bolje jer ces imati duzi let. Ali su i teze... U svakom slucaju, 205 mAh i 45C je idealna kombinacija ako je tezina do 6-7g. Za ove konkretne koje si predlozio, ne kuzim je li 25C-50C max. rate kapaciteta kod rada? Cini mi se da je 25C kontinuriani kapacitet, a maksimalni 50C (ako mi je google dobro preveo s njemackog ;) )- ako je tako, to je onda odlicna baterija za brzi FPV (naravno, ovisno jos i o tezini)...

A sto se kvalitete tice tj. dugotrajnosti (prije nego pocne gubiti kapacitet), po meni je to sve isto... Nemam sad link jer nisam spremio, ali nabasao sam na jednoj stranici na neki test izdrzljivosti raznih baterija pa se pokazalao da cak i famozne skupe Nanotech baterije nisu nista bolje i dugotrajnije od jeftinih Eachine ili Floureon baterija istog kapaciteta, rezima punjenja i nacina koristenja. Sto se 1S baterija tice, mislim da to sve zapravo ide iz istih tvornica - samo lijepe druge nalijepnice ;) .

Sto se konektora tice, moji whoopovi su s Eachine E010 plocama i imaju tzv MCPX konektor (veci cetvrtasti) pa te 150mAh 45C koje sam ja narucio, vec i jesu takve.
Mali plosnati konektor je tzv. MOLEX ili Walkera ili Losi - naziv ovisi o polaritetu tj. proizvodjacu.

Ne bih ti preporucio da ista radis po bateriji - ni u kom slucaju ne mijenjaj konektore na bateriji ako si nov u svemu i u lemljenju - jer i bez lemljenja (obicna zamjena konektora) je zeznut posao - dosta je komplicirano skinuti konektor i staviti novi (pinceta, igla, pazljivo stiskanje malih pinova na konektoru da se saviju, ali ne skroz i paziti da se zice ne dotaknu da ne dodje do kratkog spoja  itd. - ja probao 2-3 puta i odustao - "I'm too old for hat s****t" sto bi rek'o Murtaugh  ::) ), a odsjeci i zalemiti novi konektor na zice na bateriji je dosta zeznuto (vrlo lako mozes napraviti kratki spoj i u 2-3 sekunde unistiti bateriju - a mozda se i zapali -  ::) to se inace radi vani, ako se odlucis... pogledaj tutoriale).

Ako se mene pita, radije zalemi dodatni konektor na plocu, ili napravi mali adapter (radit ce iako se gubi dio struje zbog 2 spajanja...)

I da - obavezno provjeri kakav je polaritet i da li svaka baterija ima isti +/- i da li +/- odgovara +/- na quadovima na kojima ces koristiti (vjeruj mi, znaju poslati krivo tj. obrnuto pa ako takvu ustekas u quad koji koristi drugaciji polaritet, 'ode ploca).

EDIT - i da, nastoj ne koristiti taj punjac koji si dobio. Ne znam koji imas - narancasti s paralelnim kablom ili zeleni s pojedinacnim utorima, ali u principu, oba ce raditi OK samo ako se pune svih 5 odjednom jer "guraju" previse struje - mislim da oba pune s 500mA, ali nisam siguran - neki od mojih punili su na 500, a neki i na manje/vise - ali veci je problem sto, nakon sto napuni, puni i dalje, ali sporo tako da, ako ne odspojis baterije, za sat-dva moze se desiti da odu preko 4.20! Ako bas trebas te punjace, onda radije puni u paraleli svih 5 pri cemu pazi da su slicne voltaze (ili na zelenom spoji svih 5 - nebitno kakve su voltaze tamo) da se struja rasporedi...

Ja inace za 1S koristim ovo:
https://www.banggood.com/EV-PEAK-E6-4_35W-ACDC-Smart-Lipo-Charger-for-JST-MCPX-MCX-MOLEX-PlugTiny-Whoop-Blade-Inductrix-p-1150131.html

Imam i IMAX B6 i njega koristim za 2S, a po potrebi isto za 1S.

Od portable punjaca koji mogu na power brick i laptop, koristim: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-micro-6-lipoly-battery-charger.html
Taj je zbilja odlican iako i on ima minimum 350mAh (i samo MOLEX/Walkera/Losi konektor - ali imam kablove-adaptere) - ali za parelelno punjenje npr 2 baterija od 150mAh na jednom slotu, skroz OK.

I jos jedan EDIT i malo offtopic  ::) ;D
Ne znam jesu li ti vec dali upute kako se postupa s brushed motorima - ako nisu, evo savjeta od mene: prije prvog leta s novim brushed motorima, dobro je napraviti "break in" motora. Iako tvrde da to ne treba za ove mikro brushed motore koji se danas koriste u tiny whoopovima i slicnim mikro quadovima, ja to ipak preporucujem jer sam se uvjerio da stvarno ima razlike u performansama, posebno ako koristis brze motore (>14500kv). Dakle, prvi let ne letjeti, vec jednu bateriju potrositi samo vrteci motore na najmanjoj mogucoj  brzini dok je quad na zemji. To je cca 10-tak min. sto je moguce sporije spore vrtnje (dok se baterija ne potrosi tj. do LVCa ili dok ne istekne 10-tak min). Pazi da se ne griju - ako se griju, trebas sporiju vrtnju, ili, ako se griju i na najmanjoj mogucoj brzini, zaustavi proces nakon 3-4 minute. Nakon toga moze normalno dok god ne promijenis motore...

I nakon jedne ture (jedne baterije), motori se moraju ohladiti bar 3-4-5 minuta prije novog leta (ovisno koliko su vruci). Izbjegavaj odmah s drugom baterijom u zrak jer ako se motori ne ohlade, trajat ce puno krace i pregoriti brze (zato ja imam 4 whoopa pa dok se jedan hladi, ja fino s drugim u zraku...  ;D )

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #9
Imam i ja imaxB6 al ne znam kako da na njemu punim 1S baterije?

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #10
Treba ti odgovarajuci kabl - ja imam i parelelne i serijske, ali koristim paralelne - mozes puniti jednu bateriju ili vise odjednom dok god su priblizno iste voltaze (mislim do 0.05V razlike max.) :
https://www.banggood.com/Wholesale-Walkera-Hubsan-X4-Eachine-H8-1-to-5-Balance-Charging-Cable-For-3_7V-Battery-p-68437.html (ovo je paralelni kabl, a ne "balance" kako pise - zamenari kinesku gresku :) )

Za MCPX koristim paralelni kabl koji sam dobio s narancastim punjacem - nabavljeno dok je Banggood slao baterije u HR ( https://www.banggood.com/5PCS-Eachine-E010-3_7V-150MAH-45C-Upgrade-Battery-USB-Charger-Set-RC-Quadcopter-Spare-Parts-p-1103569.html )  - spojis ga na ovaj gore pa sve u IMAX ...


Mozes te kablove naci na eBayu, a nisu problem ni za napraviti...

(vidi moj prethodni post - editirao sam maloprije i dio vezan uz punjenje baterija i break in motora... ako nisi vec upoznat s tim)

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #11
1S baterije je puno lakse puniti u seriji nego u paraleli (u paraleli nemas nikakvu kontrolu i ako ti je jedna celija sjebana onda moze doci do katastrofalnih posljedica) - serijski kabel napravis i punis kao tipa 6S batku i ćao đaci - sve 5)


Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #13
1S baterije je puno lakse puniti u seriji nego u paraleli (u paraleli nemas nikakvu kontrolu i ako ti je jedna celija sjebana onda moze doci do katastrofalnih posljedica) - serijski kabel napravis i punis kao tipa 6S batku i ćao đaci - sve 5)

Slazem se - ali serijsko punjenje simuliranjem xS baterija traje duze (bar se meni tako cini)... i mozes samo iste mAh puniti i tocno taj broj baterija za koliko je kabl napravljen...  A paralelno dozvoljava i proizvoljan broj baterija, razlicite mAh i C (dok god je isti broj celija tj. sve moraju biti isti "S")...
Nekad koristim i to, ali presao sam sad na EV-PEAK koji ima zasebna 4 porta i svaki pojedinacno konfigurabilne amperaze tako da mi ne treba vise ni paralelno ni serijski :)

Ovo je odlicna stranica za sve o punjenju na oba nacina - preporucujem onima koje zanima: http://www.tjinguytech.com/charging-how-tos

Kupi si ovaj charger. Rokas 5 batki, svaka se puni neovisno sto znaci da mozes imati 5 razlicitih. Ja spojim 4S batku u njega i punim gdje hocu. Malo para puno muzike
https://banggood.com/1s-Battery-Charger-For-Eachine-E010-E010C-Blade-Inductrix-Tiny-Whoop-Kingkong-Tiny6-Tiny7-p-1141699.html

Zgodno, ali samo s 200 i 500mA - pa nacelno, 150mAh i 250mAh moras onda puniti na 2C... Zmam da to vecina radi jer nema zivaca cekati  ;D

Odg: Mylipo.de group buy whoop baterija

Reply #14
Stavis 5 batki od 205mah pune u roku pola sata. Tolko mi se ne zuri nigdje. A mogu i punit gdje hocu i netrebam napajanja. Dosta mi je jedna 1300mah 4S