Skip to main content

Topic: pitanje narudjba drona (Read 5531 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

 

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #2
na ovu vrijednost oko 200-300kn.. ni sam ne mogu točno izračunat tu carinu svaki put neš drugo stave... a i postoji vjeroatnost da prođe bez carine naravno... sve ovisi...

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #3
ok hvala puno.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Odg: pitanje narudjba drona

Reply #4
Ovisi kako šalju, preko brze pošte (tipa DHL) ti se naplačuje preko 160kn vrijednosti, s time da na porez dodaš "troškove carinjenja" od 125kn.
Običnom poštom ne naplačuju carinu i porez za iznose ispod 300kn.

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #5
Ako te smijem ispraviti, obicne posiljke do 160 kn prolaze bez carine i PDV-a, sve preko toga podlijeze nametima.
Ako salju nekom od kurirskih sluzbi odnosno spediterskih FEDEX, TNT, DHL, UPS onda bi mogao pobrati jos dodatno 100-300 kn troskova posredovanja tih sluzbi pri carinjenju.

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #6
Ako te smijem ispraviti, obicne posiljke do 160 kn prolaze bez carine i PDV-a, sve preko toga podlijeze nametima.


onda, ako je manje od 160kn, naplate 50kn troškove carinjenja i 60kn hpexpressa i onda još nekih 20kn nečemu što piše flomasterom na paketu i to ti je 130kn, baki moj.
keep rippin'
peace

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #7
Nemoj to kupovat, nit je racer nit za snimanje
radije jos malo ulozi i kupi pravu stvar za ono sto te zanima
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #8
Ovo sto fresh kaze, ja uopce ne kuzim svrhu ovakvih dronova.


Odg: pitanje narudjba drona

Reply #9
Naucio na svojoj gresci :D imam nes slicno i bas je to sto sam napisao. Slika nikakva, a ne leti ko racer. GPS je fora, ali ono dosadno je to i najveci manjak ne mozes nista sam namjestit, kako leti iz kutije to je to

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: pitanje narudjba drona

Reply #10
a malo sam gledo po youtubu i nema losu sliku.a sta mi preporucate do nekih 1000 kn ali da ima gps i odrzavanje visine

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Odg: pitanje narudjba drona

Reply #11
Bome ne znam sta bi ti preporucio za te pare s tim uvjetima. Sad sam pogledao par videa i jos mi manje jasno osobno zasto bi ga koristio i kome bi ga preporucio :)
Ima kameru (vrlo upitne kvalitete), ali nema live fee s kamere tako da moras letit LOS. Znaci pooojma nemas sta snimas/fotkas dok snimas.
Tako da ako je svrha snimanje, meni osobno je neupotrebljiv.
Ako je svrha zabava i LOS letenje, ima sigurno puuuuno jeftinijih i zabavnijih igracaka i za to ti ne treba gps i odrzavanje visine.

Ali gle, ti najbolje mozes sam procjenit sta bi s njim i bezveze da ti mi tu sad nesto govorimo :) Moguce da ce ti pruzit gomile zabave, a to je najbitnije.
Ja osobno za snimanje ne bi isao na ista ispod DJI spark, a za zabavu FPV racer. Ali to su onda ipak malo druge cijene.

A da se vratimo ontopic, ja najgora iskustva imam sa DHLom. Em se pojave neki problemi niodkuda, em svaki put carine i tu uslugu carinjenja brutalno naplate. Jednom su mi naplatili nekih 150kn samo USLUGU carinjenja za item koji je kostao cca 300kn. Pa su na to carinici jos i PDV lupili, pa iako je bio free shipping naplatili su mi i pdv na njihov procjenjeni trosak slanja i tako nekih gluposti. Na kraju me taj item od cca 300kn kostao duplo.
Kad se salje obicnom postom cesto prodje bez problema, ali tu postoji drugi problem da nasa posta zagubi pakete. I isto tako njihova glupa politika da ako ne podignes u roku 5 dana vrate posiljatelju, mislim da preko ljeta kad su godisnji odmori vrate vise paketa nego ih prime. Meni su sad vratili jedan nazad, a nisu htjeli frendu dat da mi ga podigne koji je dosao s papirom.


Odg: pitanje narudjba drona

Reply #13
mislim da ima ovaj model prenosenje videa uzivo.dji spark je strava ali i cijena.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Odg: pitanje narudjba drona

Reply #14
ovaj mali zmr ne izgleda lose.za njega nebi mogo iskoristit recimo stanicu od tarantule x6

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk