Skip to main content

Topic: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem (Read 4539 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Nakon pauze od godinu dana opet sam odlučio krenut sa quadcopterom. Pa mi treba napravit par nosača za motore od staklenih vlakana. Mislio sam u HR dat kojoj firmi da mi izrežu par nosača. Pa me zanima jel tko zna kolko bi to došlo, nigdi ne mogu naći cijenu. Znači jednostavan nosač za motor otprilike 12cmx5cm i par rupa. 3mm debljine stakleno vlakno.
Ako bi mi netko mogao okvirno reći cijenu. Tipa: manje od 50kn po komadu, 50-100kn, 500kn, 10000kn?

Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #1
Do 50kn!

Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #2
Uf, dosta kasno ali hvala na odgovoru.

Ja sam poslao upit na 5 različitih firmi u HR i svi su mi rekli da moram poslati nacrt iako sam rekao da nek mi kažu procjenu za pravokutnik 12cmx5cm. I ja pošaljem nacrt i nakon toga nitko nije ništa natrag odgovorio, valjda su mislili da se šalim.

Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #3
Ja sam nosio 0.5 mm alu lim na laser kod Kovac Celik jer sam trebo podloziti od skutera 250ie cilinder odozdo jer mi ga je jedan kreten zblanjo tolko previse. Napravio sam vektorski fajl klikajuci misem po fotokopiji cilindra i sveo u pravu mjeru. Ispalo je super. Mislim da sam platio oko 200 kn. (Cca 15x15 cm nepravilnog oblika sa dosta rupa i dva veca otvora bilo).
Program u kojem sam to klikao sam na netu naso i bio je free al nesjecam se kako se zvao.
Znam da nije neka pomoc al jbatga

Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #4
Nisam uopče gledao datum  :)
Ako ti nije hitno, izrežem ti kaj trebaš kad ulovim vremena, samo nabavi materijal koji želiš!



Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #5
Koliko bi kostalo rezanje vodom jednog testnog framea? Dakle 2 i 4mm karbon


Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #6
Nemam pojma, ne rezem s vodom :) , imam cnc ;) !


Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #7
Hvala na ponudi Nisde ali sam na kraju morao to sam napraviti ubodnom pilom.

Odg: Rezanje vodenim mlazom, laserom ili CNC strojem

Reply #8
Nemaš frke, ak kaj zatreba, kaj nije hitno (po terenu sam dosta, a smjene su mi nepredvidive) nema problema!