Skip to main content

Topic: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu (Read 16390 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Molim preporuku za kupnju lemilice ili lemne stanice.


U zadnje vrijeme koristio sam jeftine lemilice i i to ne funkcionira kako treba i vrhovi traju jako kratko.
Nekad sam imao Weller i bio jako zadovoljan.
Sad mi je to prevelika investicija pa molim forumaše za preporuku za nešto povoljnije ali da dobro odrađuje većinu lemljenja koje koristimo u ovom hobiju.
Najveći problem kod jeftinih lemilica je lemljenje žica na konektore i slično jer je odvođenje topline sa lemnog mjesta zbog debelih žica vrlo veliko pa lemilica
ne stigne na vrijeme dovoljno zagrijati vrh pa se dobije hladni lem ili rastopljeni konektor.




Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #1
Ja sam isprobao puno lemilica jeftinijih - skupljih i preporučio bi ti weller ili hakko. sve ostalo problem sa vrhovima, sporo zagrijavanje i loš prijenos topline.


Moja weller magnastat stanica je svakodnevno uključena i lemilica traje i traje tako da ti proporučam rađe kupiti polovnu stanicu do 800-1000kn.
LP

Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #2
Koje vrhove za wellera koristite i gdje nabavljate

Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #3
Weller 60W sa magnastat vrhovima je odlican izbor a mos ju napajat sa 24V trafom (mora bit izmjenicno!)

Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #4
tcp vrh 6 ili 7 (temp. oznaka)


nemora biti izmjenično.


moja je već 10g spojena na sitop 24v/5a sa naponskom regulacijom.
obično ju kurim na 20v



za polemiti konektor sa 4/6mm žicom trebam ispod 2 sekunde.





Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #9
Moj savjet je izmjenicno jer kad magnastat razdvaja kontakte sa istosmjernom onda zbog el luka koji ide na istu stranu znaju zanelcat kontakti.
Ako kome zatreba za taj model magnastat ili grijac tj ak je skurio nek se javi jer imam par komada;-)


 

Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #12
Vidim da se kace linkovi na istosmjerna 24V napajanja... Morate znat da se kod izmjenicnog napajanja snaga racuna kao povrsina ispod sinusoide (od minusa na obe strane) a kod istosmjernog kao povrsina ispod nule i ravne crte +. Ak me sjecanje dobro sluzi razlika je " korjen iz dva kroz dva" iliti 0.707
...znaci za tu lemilicu je "taman" 17V istosmjerno ako zanemarite mogucnost "nelcanja" tj sljepljivanja kontakata. Ak vam se to desi ko sto se meni jednom desilo dio lemilice di je grijac cete vidjeti da se uzario do crvene boje;-))
Dobar je podatak za ovaj nas hobi da ta lemilica skroz dobro posluzi na terenu spojena na 12V iz auta ;)

Odg: Molim preporuku za lemilicu ili lemnu stanicu

Reply #13
Najbolja prijenosna lemilica koju sam probao (preko 10 razlicitih) - ide na batke, ide na napajanje ide na šta oš :)


http://bit.ly/2CK4vWW