Skip to main content

Topic: Koji frame, da je modularan (Read 3721 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji frame, da je modularan

Pozdrav,
kupio sam ovaj frame: https://www.ebay.com/itm/Q29A-Mini-210mm-210-Pure-Carbon-Fiber-Quadcopter-Frame-Kit-Lisam-LS-210-QAV210/122623048250?epid=2150222184&hash=item1c8ce73a3a:g:o00AAOSwlFJZfZw5

..e sad, pukao mi je samo gornji nosač (tanka pločica) ..i sada mi je glupo kupovati cijeli frame samo radi tog djela. Aj da računam da će pucati malo gornja, pa malo donja...pa uzmem cijeli, neka se nađe rezervnih dijelova. Ali nekako mi se čini da će uglavnom odlaziti gornji nosač pošto je puno tanji...a glupo mi je svaki puta kupovati cijeli frame radi tog jednog djela.


Iznenadio sam se da u ponudi ne nalazim pojedinačno dijelove tog frame-a, što sam nekako očekivao pod normalno. Malo je puno 13$ za taj djelić...i pitaj Boga koliko puta će mi trebati :)


Tako da me zanima koji frame koristite, a da je modularan i da su djelovi nabavljivi. Ako su moduli tako posloženi da je podjednaka vjerovatnost da će puknuti bilo koji od njih...onda nije problem niti kupovati cijeli frame svaki puta kada zafali neki dio. Još ako su moduli simetrični pa se uklapaju na više pozicija...još i bolje.
Primjetio sam one frameove gdje je svaki krak posebni modul koji se šarafi na centralni dio...i to mi se čini simpatično rješenje, ali što kaže iskustvo?


Također bi bilo korisno ako netko zna gdje bi se moglo za ovaj frame nabaviti samo pojedini dio?


Hvala.








Odg: Koji frame, da je modularan

Reply #1
Vidi si neki Alien 220 sa dobavljivim rukama (sve 4 su iste i dobro prezivljava crashove zasad) zasebno ili nesto poput Frog lite 218 kojeg sam izabro za nasljednika kad strada Alien (prednje i zadnje ruke su razlicite).
https://m.banggood.com/search/Frog%20218.html
Taj frame sto si izabro mi izgleda jako lose jer su ruke neizmjenjive, krhko zgleda konstrukcijski gledano spoj ruku sa tijelom i ruke su neefikasno presiroke .

Odg: Koji frame, da je modularan

Reply #2
Da nesto i odgovorim :)


Gledam bas sada ovaj prijedlog za frog frame, djeluje simpatično, ali je ipak tri puta skuplji od mog...a jedna ruka mu kosta ko pola moga.
A mom su se ruke pokazale čvrste, mada je upitno koliko ja to pošteno zabijam. Ipak ja samo to rekreativno vozam.


Ali mi je privlačna težina od 95g vs mojih 140g.


Nego, nevjerovatno mi je da moj frame košta 10$, a svi ostali su 30+. Kako pobogu tolike razlike u cijeni, smrdi li to na izrazito malu ponudu iz koje proizlazi i takav disbalans cijena? Nekako mi se čini da je opskuran izbor frameova, ili krivo vidim?


Trebalo bi se igrati sa karbonom...pa to su samo pločice :)
Jel si netko možda pravio frame u kućnoj radinosti? :)




Odg: Koji frame, da je modularan

Reply #3
Bit svega je kako je list karbona postavljen. Takozvani listovi imaju vlakna koja su pod nekim kutem pletena. Vise tih listova se lijepi, sad kako se vlakna presjecaju kada se stavljaju jedna na drugo, takva bude cvrstoca ruke ili bilo cega na quadu.


Na yt ima dosta videja kucne izrade frmeova, no moras biti poznavatelj nekog programa za crtanje, imati glodalicu prigodnu za karbon (karbonsku prasinu nije prigodno udisati) i dosta vremena za zezanje s time.

Odg: Koji frame, da je modularan

Reply #4
Nego, nevjerovatno mi je da moj frame košta 10$, a svi ostali su 30+. Kako pobogu tolike razlike u cijeni, smrdi li to na izrazito malu ponudu iz koje proizlazi i takav disbalans cijena? Nekako mi se čini da je opskuran izbor frameova, ili krivo vidim?

Kak ti je nevjerojatno? Pa i Merc i Dacia te odvezu od točke A do točke B, a razlika u cijeni je poprilična!
Tvoj frame možda niti nema u sredini karbon, nego staklena vlakna obojana u crno, i sa time puno uštede, drugo, ako je od onih "univerzalnih" karbonskih ploča izrezan, obično je takva ploča napravljena od karbonske tkanine, a ovi kvalitetniji su napravljeni sa unidirekcional trakama, postavljenim u određenom smjeru zbog čvrstoče! Probaj kupiti ploče karbona pa sam napraviti, vidjet češ da te neče izači nešto jeftinije, jedino je stvat što možeš napraviti dizajn po svojoj volji, i da ako misliš to sam rezati, daj stavi masku na nos jer prašina nije baš pre zdrava,a i četkice električnih alata ti brzo odu !