Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 137389 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #30
Vecina vas je to nabavljala u kopterworxu ili negdje drugdje?

Buduci mi ne treba potpuna plug&play verzija, a sad eto razmisljam i o ovom stroju, da li idem u pravom smjeru ako uzimam verziju koja ce nositi gopro, u svemu mi se snimkom cini superiorna vision plus modelu?



Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #32
Tako brzo ,stići će doma prije mene.
Zanimljiva teorija o home poziciji odnosno zašto ponekad vlasnicima odluta fantom.
Treba uzeti u obzir da se dnevno proda na tisuće fantoma i da gomila korisnika prvi puta susreće sa quadom. Meni je bilo uvijek jednostavnije nakon polijetanja provjeriti dali rth radi jednostavnim klikom na rth prekidač te nakon provjere nastaviti sa letom.

http://www.youtube.com/watch?v=_ge3GuhEDRM
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #33
Momci, buduci ga letite, jel moze neko misljenje o ovome sto sam pitao? Dakle nemam osobnih iskustava pa samo nagadam citajuci po netu, Vision plus vs dvojka sa h3-3d i gopro?


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #35
Momci, buduci ga letite, jel moze neko misljenje o ovome sto sam pitao? Dakle nemam osobnih iskustava pa samo nagadam citajuci po netu, Vision plus vs dvojka sa h3-3d i gopro?

Za snimanje videa Phantom 2 + H3-3D (ovaj link što si dobio), za igranje i slikanje Vision+, oba 2 su dobra za FPV.

Na Vision+ GPS prijem trpi smetnje od te njegove integrirane kamere, otprilike ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=e8g9vSLINZg

Riješenje je zapravo full jednostavno, EMI Cu folijom ga prelijepiti iznutra, pokriti što veču površinu, jedino ne prekrivati rupice, zatim izolirat i sastavit, rezultat je zapanjujuč, nikad još na njemu nisam vidio brojku od 10 satelita sa pokrenutim snimanjem, uvijek se borio sa 5-6, ali danas nakon što sam to napravio pod ovako oblačnim vremenom u jako kratkom vremenu je dobio lock na zemlji, pokretanje snimanja nije rezultiralo gubljenjem niti jednom satelita, također i u zraku isto full stabilan prijem GPS signala, e sad bi mogli isprobati te waypointove pa nek sam vozi, šta ima veze.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #36
Evo i slika kako je ispalo  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #37
pozdrav


ovako zanima me sljedece


sad gledam ovaj phantom http://electronicarc.com/catalogo/product_info.php?cPath=161&products_id=1423&osCsid=62a533d2faa18224c8bd1603ed8c7f4e


i imam doma gopro 3+ black, dali se ona moze staviti na ovaj gimbal?
sad me zanima odasiljanje slike na zemlju, u phantomu ima video predajnik ili se pali na gopro wifi? pa ga prima smartphon na zemlju ili ga taj predajnik salje u stanicu pa preko stanice na smartphone? taj dio nisam nigdje vidio da pise 8 da je objasnjeno)


kupio bi taj phantom sa gimbalom i dal mi jos nesto treba da krenem snimat ?


naravno dodatne  baterije  i elise su potrebne. dali pucaju elise na phantomu prilikom leta ( nisam nigdje to cuo ali pitam) ?

lp Nikola

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #38
Red Bull,

link ti ne radi. Phantom 2 nema ugrađeni video predajnik. Staviš Boscam od 200 mW i s boljim antenama ideš do cca 2 km al i to je previše. Uključeni wifi će prije ili kasnije srušiti letjelicu.

Ovdje imaš prikaz spajanja osd-a i video predajnika. Vrlo jednostavno i brzo. 

http://www.youtube.com/watch?v=TL8pqtEDuos

U kompletu dobiješ 4 rezervne elise. Jedna dodatna baterija je poželjna. Ako letiš bez gimbala, kamere i fpv opreme s jednom batkom imaš do 25 minuta leta. Kada je full opremljen za snimanje do 17. Dakle, s dvije batke imaš iskoristivo oko 35 minuta 2.7 K snimke.

Tommee - da smo mislili da je Vision + bolji uzeli bi njega.  ;)

lp
Toni

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #39
Sve pet, ali neki ljudi ovdje imaju i vision+ pa zato pitah.


Kakvo je stanje dugorocno sa drugim stanicama, a ne stock verzijom. Vidim da se moze futaba protokol najnormalnije bindati. Ima li uopce potrebe za tim? Miksevi, postavke i sve ostalo, da li ima neke vece koristi ili se sve da odraditi i sa stock stanicom?

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #40
Tommee, sve pet. Pitao si pa sam ti odgovorio, a i inače ovo je thread o Phantomu 2, a ne o Vision +.  ;)

Imam Auroru 9 i trebalo mi je malo vremena da se priviknem na stock stanicu. Al brzo se privikneš tako da možeš odraditi s njom što ti treba bez problema. Jedino je Yaw malo "živčaniji". Na otvorenom je deklarirani domet stock stanice 1000 m. Futabe idu, a za Aurore ćemo još vidjeti. Svakako bi dobro došle opcije koje nude naše stanice, a stock ih nema.  

lp
Toni


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #42
Pitanje za one koji imaju vision plus .Da li je iphone dovoljno velik da se  leti samo preko njega ?

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #43
Hebem ti javio kolega da je stigao paket.Svaka im dala Austrijancima stvarno dva dana.Jedino sam iosd morao kupiti u Uk jer ga nema na lageru u au ali to bi trebalo doći kroz 4-5 dana.Fpv oprema je stigla ranije tako da doktore vidimo se idući tjedan :) .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #44
Kad ste vec kod OSDa, neki su uspjeli utrpati i iOSD mark II, osim data logginga ima li neke prednosti pred iOSD mini verzijom?