Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 137400 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #45

Evo i slika kako je ispalo  :)
Nice work

Za ostale vlasnike  sa zenom koje gumice koristite?
Te dali je tko stavljao ND filter na malog zena?


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #46
bijele banga, s kojima i dođe.

evo test od zadnjeg vikenda, FPV mod rada gimbala.
držat ću se normalnog rada ubuduće, ovaj mi nije baš neka fora pošto sam se navikao da horizont ne pliva, a tu je kao na avionu npr u zavoju.

malac juri 70km/h, letenje trajalo iznenađujućih 16 minuta(jurcanje+3osni zen+gopro+fpv). a snimka bez vibracija i plivanja  ???
inače sporije vožnje ide 18min, što je ok flight time, još s tri batke... ne znam kaj bi snimal toliko  :D

1080p 50fps,    uploadam i sa zvukom motora kroz 10ak minuta,
zenmuse 3D FPV mode

stigao i punjač za u auto(bit će ok i za po doma na adapter 24V od ichargera, pošto je 12/24V)
i precizne antenice iz švabije....

DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #47
Tnx ja cekam balancer a isto sam ponosni vlasnik malog p2 te ga imam vec duze vrijeme. Prvenstveno sam ga uzeo zbog zena te sto je mal i lako prenosiv te staje u kofer evo i slike:


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #48
evo vam link na nove baterije od Hobbykinga koje su po specifikacijama I težini skoro iste ko gensace a cijena je neusporediva...možda stane u vase malce...to je skroz nova linija,jedini problem možebit je 10C,meni sa dvije ne smeta...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__56839__Multistar_High_Capacity_3S_5200mAh_Multi_Rotor_Lipo_Pack.html
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #49
gle Toni
kad uzmeš jedan orginalni phantom sa termovakumiranjem dobiš od plastike taj okvir gotov za sat vremena....kupiš reglere I ove motore vrhunske http://www.kdedirect.com/KDE2814XF515.html itd....Pixhawk od Arducoptera je najmanje duplo napredniji kontroler I sa njime se vise niti A2 ni wookong ne mogu mjeriti a cijena mu je upola...kom se da kemijat isto se gimbal spoji na FC pa alexmos onda radi sa 4 IMU senzora(2 u pixu I 2 na alexmosu)...ima boljih komponenti skoro jeftinijih samo treba potrošit vrijeme na izgradnju a vrijeme je novac....

Mislim,Phantom 2 je fenomenalan za te novce al dajte vise ga prestanite veličat koda je novi Concorde

Zar vi ne shvaćate da će toliki broj neiskusnih ljudi sa tim plastičnim letjelicama,koji se nisu upoznali sa tehnologijom prilikom izgradnje,dovesti do toga da se postroži zakon o letenju I ostale pizdarije koje su vani već nastupile....

Ma znam da se bespredmetno raspravljat sa vama I da će sad glasnogovornik DJI dr.Tom napisati koju pametnu na koju se nema što reći al meni se sve to ne sviđa I kaj mogu...jebo taj DJI u moju kuću osim njihovih vrhunskih gimbala eventualno,neće uć....

P.S.ne kužim zašto se ne javlja u ovaj thread Stipe koji je prvi od vas tu letjelicu promovirao I nabavio a Toni mu tada govorio da si je za te novce bolju letjelicu mogo složit...mislim halooooo?!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #50
Quote
Pa koliko si ljudi već nagovorio da kupe tu igračkicu sa vrhunskim gimbalom?
snimka stvarno nema veze sa tom plastikom koja leti ima za sluzit kudikamo jeftiniji takav setup

nije stvar plastike nego snimke, iskoristiva je ako zatreba od polijetanja sve do slijetanja.
a ljudi su ga kupili i prije nego što sam ja počeo pisati, a nakon toga vjerojatno ih bude i još...
nemam ja ništa od toga, ne prodajem ih niti zarađujem.
kao kada netko pita koji je servo dobar, kaj sad, ne bi smio nitko napisati jer onda se ne proda drugi neki?

Quote
Ma znam da se bespredmetno raspravljat sa vama I da će sad glasnogovornik DJI dr.Tom napisati koju pametnu
na koju se nema što reći al meni se sve to ne sviđa I kaj mogu...
jebo taj DJI u moju kuću osim njihovih vrhunskih gimbala eventualno,neće uć....

samo prenosim iskreno iskustvo, potkrijepljeno nestabiliziranim snimkama.
sve radi iz prve, svaki puta, snimka mirna za nevjerovati.
čak i kada se juri 70km/h i u zavoju, volio bih vidjeti snimke s drugih modela u pokretu.
pa i tih koje navodiš da su bolji.

ovaj je praktičan,
ako se poajvi neki novi proizvod, neka netko preporuči pa ćemo vidjeti.

ako imaš snimku, samo ju stavi ovdje, sve je dobrodošlo za raspravu.
samo tako se može vidjeti što je bolje za sve nas skupa. a to je cilj foruma  :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #51
Aj da se i ja umješam, moje je stajalište da je PH2 super model za hobbyste, no puno ljudima je to prvi model i susret sa stanicom.  Doma ga par puta leti vidi da je to super model lagano za letit GPS itd. I onda takav ide letit negdje u grad iznad ljudi snimat i neka mu jedan regler vrisne bilo što da mu se desi pada dole ko kruška dezorjentacija itd. Tko nahebe ? Većina. U nekim zemljama je zabranjeno letit u gradu i urbanim naseljima mutirotore koji imaju manje od 8 rotora dvije baterije itd. čak i padobrane moraju imat. licence sto gluposti. ne želim ništa coprati ali do kraja ove godine ćemo znati neke detalje vezano za bespilotne letjelice, zakona koji je kod nas u nastanku to su potvrdili iz agencije za civilno zrakoplovstvo. znači ova je tema po meni rasprava o jednom super modelu koji radi super snimke a ne dali je konkurencija nekom tko snima iz zraka za pare. puno fotografa i puno ovih što snimaju svadbe će to kupit, jer brzo će im se vratit investicija a dali oni znaju letit model? moš si mislit to će bit GPS letenje. Dali je pH2 letjelica za profi snimanje, nope. To je igračka koja malo više košta i radi odlične snimke.




lp

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #52
ma ima Tom pravo al meni koji sam se po multijima istrošio svi ti djiii teško malo padaju,al što je tu je...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #53
netko s viškom vremena je probao mod koji je na fant visionu skoro pa obavezan, radi smetnji od komponenti kamere koja je dijelom u trupu,
i pokazalo se da razlike nema, dakle fant 2 s gopro nema tih smetnji, pa nema ni neke razlike u radu kada se zaštiti gps.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2048910&page=906#post28952208
 http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2048910&page=904#post28943344


nabacio kratki let, po pržioni u 13h, taman prije ručka.


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #55
Da ne bi svi psovali stalno Dji .Napredak je nezaustavljiv.
Mogu samo zamisliti kako će izgledati phantomv3.

http://www.youtube.com/watch?v=uw9qIDeeV0k
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #56
malo od danas nakon posla...  :)

 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #57
Dr.Tom , please.. što je na trećoj slici odozgo ??  :-\
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #58
Dr.Tom , please.. što je na trećoj slici odozgo ??  :-\


groblje, našao praznu točku bez ljudi i uzdigao se nad njom nekih odokativno 40-50m .

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #59
Hvala Tome....ne bi nikada pogodio... :-X LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes