Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 138386 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #270
A ovo drugo, vjeruj i ja bih volio da mogu ponuditi te neke stvari, ali jednostavno to ne zelim zbog toga sto nemam obraza traziti 300 kn za recimo ovaj camera bracket. A za neku manju cifru tesko da ce proci. Ako i kad to bude barem neka korektnija cijena ja cu to vrlo rado uciniti.

Kolike su dimenzije tog camera bracketa?

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #271
kao i originalni, ne znam na pamet, 50x20x7mm

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #272
Pitam zato da dobijem predodžbu o veličini, nemam ja to...
Pa to bi ja bez problema izrezao na svom malom CNC-u, ima li potražnje za tim nosačima?  ;D

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #273
Imam i ja prostup malome, to ne zadovoljava moje kriterije za tocnoscu i kvalitetom povrsine.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #274
Pa točnost u par stotih vjerujem ne bi trebala biti problem, a za kvalitetu površine odnosno vizualni dojam trebalo bi polirati ili pjeskariti, eloksirati možda... To za one koji ne vole tragove frezera na aluminiju :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #275
za svega 7$ ima taj alu dio s free shippingom iz Kine  ;D
letit više , manje brijat ekipo.  8)   (ono o nezadovoljavanju kriterija završne obrade na nepomičnom dijelu, bracketu... come on  :P  )

Evo link kome treba  8)
http://www.goodluckbuy.com/dji-h3-3d-3-axis-gimbal-upgrade-back-insert-av-output-cnc-u-shape-buckle.html


btw, moj stock nema nikakve tragove napuknuća, možda vam je do serije neke samo... tko zna.
a opet, neki su tu strgali dva flat kabela za gopro dok ja cijelo ljeto letim na prvim s kojim je i došao  :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #276
Vidio tek raspakirani H3-3D s napuknutim tim camera bracketom i jedan bez poluge za zatvaranje flet kabla tak da do krivog rukovanja nije sigurno, ali i to i flet koji zna napuknit nisu nikakav veliki nedostatak i dalje tog predobrog gimbala. Forumi između ostalog služe i za raspravu oko nečeg gdje svatko iznosi svoje mišljenje i argumente. Bilo je dosta loše vrijeme jučer za letenje.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #277
Dr.Tom ocito ti smeta kad se ne pise izravno o samom letenju, zasto? Ako te nesto muci reci, nemoj ove dvosmislene izjave pisati. Ako smatras da je tema privatna i da ti se spama onda cemo se maknuti pa ce se pisati o cemu zelis. (A bracket sam spomenuo samo zato sto nemam vremena cekati i taj komad jos mjesec dana). Govoriti ekipi da manje brije, a vise leti mi je malo neprimjereno za osobu tvog ranaga.


Vidim na rcgroups temu i boga mi pise se o apsolutno svemu sto se tice fantomca, od torbi, naljepnica, bracketa, fpva, ma sto god ljudima padne na pamet.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #278
Sve 5, ali kada krenete u 13 postova u nizu raspravljati o završnoj obradi na glodalu i slično.... NHF
a ovo je plug and play stroj za letenje u FPV sekciji, ne build log homemade multija u samogradnji...
ali ok, ako vas veseli može i o glodalu... 
za to vrijeme mislim da su za ostale korisnike korisnija moja posljednja dva posta, zato jer ukazuju di to mogu nabaviti.  (a ne di ne mogu radi više razloga o kojima ste raspravljali u vezi CNC-a).

 
downgrade na staru verziju konektora, pa nema lomljenja kabela s boka gopro.
 trebalo bi raditi...
http://www.goodluckbuy.com/index.php?target=products&product_id=107914
 
 
2 tomee: kakvih mjesec dana? pa rekao si da ispadne puno kn na cnc-u,
onda se uzme fast shipping onog za 7$ pa je tu za 5-7dana i opet je jeftinije, ne?
na letenje potičem jer je to najbolje na kraju radnog dana, pogledati neku snimku ako se već ne stigne osobno letiti i uživati.
hemo najbolje da prekineš ovaj niz text-postova sa svojom friškom snimkom, kokice su spremne  :)
 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #279
Ako smatras da su tvoji korisniji, to je tvoje misljenje i to je ok jer ovo je forum.
Sto se tice bracketa, ne mogu te stvari cekati toliko dugo kao sto rekoh, ako imam mogucnosti, a bome i znanja to si odraditi odmah zasto ne. I ti bi vjerojatno bio prvi medu nama koji bi to napravio da ima mogucnost.


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #280
Decki, ma svaka vama cast.
Ja se moram pohvaliti da sam u subotu u svojim svatovima digao fantoma u zrak na 10ak minuta i jedino sto mi jos treba doraditi u mom setupu da bih bio *jako zadovoljan je expo na yaw osi :)

Inace, s fantomom sam jako zadovoljan iako malo stignem letjeti. Jedino sto sam promijenio na njemu je jedan set propelera :) s onim prvim setom sam pokosio sve kukce u mojoj okolici (Osijek). Obicno nakon leta jednostavno ocistim propove i "pravim se" da balansiram iako nemam opremu za to. A imam ukupno 3 seta propova, pa reko zaboli me, nek idu svi :)

 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #281
Inace, po zvuku motora sam procijenio da bih trebao ili ozbiljnije balansirati ili staviti novi set.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #282
Inace, po zvuku motora sam procijenio da bih trebao ili ozbiljnije balansirati ili staviti novi set.
budu ti otišli ležajevi, motor se bude pregrijao, može ti puknut prop u zraku i možeš nekog ozljedti sa time ako ti se to desi u zraku. pripazi i napravi to kako spada.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #283
Zbog tog sam se i zabrinuo.
Moje skromno balansiranje inace izgleda ovako: sasvim ocistim prop, nakacim ga na dugacak vijak s malim utegom na kraju i balansiram tako korak po korak.

Letim 95% vremena nad otvorenim povrsinama dalje od naselja, volim prirodu i zelim stvari vidjeti iz druge perspektive. Fant mi nije za preseravanje i adrenalinske vratolomije pred ljudima, tako da smanjujem rizik koliko je moguce.
Inace, kada sredim propove, sve opet lijepo radi, ali bas radi sigurnosti zamijenio sam propove jer ne znam da li i kada nastaje zamor materijala kod te plastike.

Btw, vjerojatno necu ni nabavljati pravi prop balanser jer jos ovaj mjesec putujem vanka i vjerojatno prodajem svu opremu koju imam :(

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #284
Da, za kako spada balansiranje, treba balansirana osovina sto onaj britanac prodaje na rcgroups.


Kad smo vec kod motora, moze li mi itko prokomentirati svoje motore. Stranicu prije sam pisao o motorima koji se osjetno teze okrecu u odnosu na druge, da li i vi ostali imate takvih problema? Vani vidim da je to ucestali problem.