Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 249848 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #60
Vidim toga se nagomilalo, radim i ne stizem sve pratit
Ostajem pri svome da to rade veliki radi sebe a nas male ko jebe, na zalost tako je bilo i bit c, Tommee dobro si to reko, a sa time je sve jasno....

Leti samo leti :-)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #61
Jednim velikim djelom donošenju ovog zakona su doprinijeli i geodeti...

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #62
kada smo se vec dotakli svakakvih kategorija ponovo cu postaviti pitanje koliko se nas ovdje pridrzava pravilnika o letenju i koliko ljudi je upoznato sa zonama letenja od o ( NULA ) metara,  osobno sam bio pozvan na sastanak od kontrole leta zracne luke pula, mislim da bi prvo svi koji lete morali biti clanovi  kluba a predstavnici klubova obavezno traziti sastanas s kontrolom zracnog prometa, kad vam pokazu karte di smijete letjeti budete se svi ceskali po glavi jer cete kao i ja shvatiti da ste non stop u prekrsaju ;)
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #63
Po tome onda nitko nikad nista ne bi smio snimiti. Kad se uvedu nova pravila igre nitko se nece ceskati po glavi i bok.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #64
Pa nigdje ti u pravilniku nije zabranjeno snimanje, pogotovo ne za osobnu zabavu, definirano je gdje se može
letjeti.

Ljudi čitajte sa razumijevanjem.


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #65
Evo momci danas na n1 televiziji u 19 sati olti u 7 na njihovom dnevniku prilog o novom pravilniku za bespilotne letjelice.

http://hr.n1info.com/a3658/TV-Emisije/Dnevnik-u-19/Dnevnik-u-19h.html
i live stream:
http://hr.n1info.com/N1-Uzivo

P.S.
Bicem na televizor sa novom letjelicom skup sa kolegom i njegovom hexom
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #66
Idijoti ostanu idijoti sve dok im se ne obije o glavu...
Ja sam bio idijot sa 19 godina kad sam se po Brače Oreški okretao sa peglicom pod ručnom...Danas sa 42 godine i troje školaraca sam sebe opalim po glavi kad na Bolonji vozim 90 a ograničenje je 60(ne zato jer cu nekoga zgaziti nego da ne platim kaznu)
Što se tice lojalne i nelojalne konkurencije...Ponavljam zakon je pisala agencija a ne ja ,Pero,Joso ili netko "veliki".
Da ce uvijek biti takve konkurencije,hoce ali svatko je svoj gazda pa tako i odgovara za sebe...

:-)
kojoj je to peglici radilla rucna???
ja sam svoju palil sa stlom od metle.ni ta sajla nije radila.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #67
''ŠINKO za predsjednika''.....upravo gledao na N1 našeg forumaša....nisi imao veliku tremu dobro je čestitam  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #68
Evo dodao sam anketu za one koji se srame komentirat pa da vidimo što FF misli :)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #69
Hvala hvala.
Ma nis imam iskustva na televiziji u nekim emisijama.

A ovo je Parrot BebopDrone sa sky controlom i fpv linkom i ima domet do 2 km u gps letenju.
A klega ima hexu sa wukongom i 1W linkom na 900MHz za long range, koristi ju za orto foto.

Uskoro tema o malom dronu posebno.
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #70
Hvala hvala.
Ma nis imam iskustva na televiziji u nekim emisijama.

A ovo je Parrot BebopDrone sa sky controlom i fpv linkom i ima domet do 2 km u gps letenju.
A klega ima hexu sa wukongom i 1W linkom na 900MHz za long range, koristi ju za orto foto.

Uskoro tema o malom dronu posebno.
Znam da je malo OT ali jel to DJI 900mhz? i kako to radi sve skupa?

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #71
Je tak je DJI 900 friško stavljen još uvijek neznam niš uskoro više o tom
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #72
To bi znacilo da po zakonu vise ne mozemo letit nit na custicu, nit na kanalu, nit na preljevnici, posto na preljevnici ima setaca pasa, ribica i ribicki dom!

Zakon kaze da ako ima ljudi da se ne smije letit i uz to preljevnica i kanal su od vodoprivrede!

Po tom zakonu se nigdje ne moze letit!

A sto se tice toga da je pravilnik prepisan od austrije, najte kakat!

Jedino slicno s austrijom, imamo slicno slovo A.

Zakon su predlozili bas domaci da bi smeli konkurenciju!

Opet veze i rodjaci!

Nabijem ih na rodaka!

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #73
Pa naravno da ću letit gdje sam i dosad letio, sigurno me zakon neće spriječiti.


Common sense i ništa drugo. To treba ući u Ustav :D

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #74
Coljo zakon ti je prepisan od tuda

http://www.hdrr.at/2014/drohnengesetz-in-oesterreich/

Austrijski zakon
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C