Skip to main content

Topic: DJI Mavic AIR (Read 38921 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #45
Hvala! Nisam koristio filtere, a planirao sam :)  Narucio kad sam uzeo Mavica, ali zapeli u putu pa su stigli tek kad sam se vratio. Samo sam ih jednom koristio, i mislim da su ok i ako su kineski. U principu rade posao i ne znam da li ima potrebe za kupovinom brendiranih filtera? Rekao bih da rade ono sto se od njih ocekuje - da zadrzim veliki otvor blende a smanjim brzinu zatvaraca. Nisam toliko strucan i ne znam sta bih dobio tim skupljim filterima, ali sa ovim bas vidim razliku. Narocito kad snimam vodu i u oblacima, gde sam bez njih tesko nalazio balans da izbegnem one ruzne deformacije. Takodje, u velikoj meri ublazavaju onu ruznu nijansu na udaljenom drvecu, sa cim sam imao problema na Triglavu i dolazim u iskusenje da sve snimke pobrisem jer ne znam kako da se izborim sa njima.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #46
Super,hvala!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #47
Hvala! Nisam koristio filtere, a planirao sam :)  Narucio kad sam uzeo Mavica, ali zapeli u putu pa su stigli tek kad sam se vratio. Samo sam ih jednom koristio, i mislim da su ok i ako su kineski. U principu rade posao i ne znam da li ima potrebe za kupovinom brendiranih filtera? Rekao bih da rade ono sto se od njih ocekuje - da zadrzim veliki otvor blende a smanjim brzinu zatvaraca. Nisam toliko strucan i ne znam sta bih dobio tim skupljim filterima, ali sa ovim bas vidim razliku. Narocito kad snimam vodu i u oblacima, gde sam bez njih tesko nalazio balans da izbegnem one ruzne deformacije. Takodje, u velikoj meri ublazavaju onu ruznu nijansu na udaljenom drvecu, sa cim sam imao problema na Triglavu i dolazim u iskusenje da sve snimke pobrisem jer ne znam kako da se izborim sa njima.
Koje si filtere uzeo i gdje?

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #48
Uzeo sam ove filtere, ali kao sto rekoh nisam bas siguran da su dobar izbor. Bilo bi lepo ako neko ima vise iskustva da podeli. Snimao sam samo neke lokalne barustine, ali mi se cini da je napredak jako vidljiv. Okacicu uskoro video. Inace od istog proizvodjaca (sa istim logotipom) sam vec kupovao nekoliko artikala, i svi su vrhunski. Njihov punjac za Sparka je bolji od fabrickog. Brze puni, ima 4 slota, dva USB porta i deluje kvalitetnije. O autopunjacu za Air sam vec pisao.  Sad, moje misljenje je da je uloga filtera samo da premosti tu razliku u kolicini svetla kako bi se pri jakom svetlu postigla niza brzina zatvaraca, i da tu nema neke narocite matematike, ali bih bio zahvalan da neko iskusniji potvrdi ili demantuje.


Evo od mene jos jedan video bez filtera :)  Kasno smo stigli pa nismo islo do kraja, a i ovde je vec bio skoro mrak pa sam jedva izvukao video koliko toliko. Podcenili smo Sloveniju. Ocekivali smo da za nedelju dana mozemo dosta toga da obidjemo, pa nam se odmor pretezno sveo na jurnjavu od mesta do mesta :'(


https://www.youtube.com/watch?v=ZdBVyf2YUFA






Odg: DJI Mavic AIR

Reply #53
Eto,kupio filter ND 64-pl pa ćemo vidjeti ima li smisla
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #54
Ima smisla. Ja sam ih ovih dana intenzivno koristio, i sad se pitam: kako sam ziveo bez njih :D  E sad... Ja sam imao trip da mi nece trebati 64, ali sam debelo pogresio i sad cupkam dok ne stigne. Sa 32 po jakom suncu ne mogu da spustim shutter speed ispod 150-200, sto je jos uvek mnogo.


Inace, moj Air krajem meseca ide na reklamaciju, pa cu morati da narucim i za Sparka. U zadnje vreme mi brljavi leva palica. Pri podizanju i spustanju vuce za 30-40% u levo. Posle kalibracije kontrolera, par letova bude ok, pa posle ponovo.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #55
Šta cijeli klizi ulijevo ili se zakreće po osi?

Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #56
Po osi (yaw), i vidi se kad radim kalibraciju da pri pokretu gore ili dole pokazuje 30-40% levo.