Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 136605 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #330
Moj Taranis plus je LBT 2.1.6  . Koji ti imaš?.



Odg: FrSky Taranis

Reply #333
Ako netko leti benzince sa X serijom receivera bilo bi pametno naraviti update firmwarea na receiverima (izašao prije par dana) jer je nekoliko skupih modela u zadnje vrijeme palo zbog toga što se receiveri nisu vraćali iz failsafea. Riječ je os X4R, X6R i X8R receiverima. Ja napravio iako nemam i sumnjam da ću imati tako nešto u kolekciji.
Ima tema na RCgroups-u, https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2733534-Frsky-Taranis-Rx-lock-out
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #334
Živio Darko , ne ću ni ja, ali mi je drago da imamo eksperta na forumu ''od kolina''  8)
Ugodan dan prijatelju ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FrSky Taranis

Reply #335
Odnedavno mi je SWR počeo davati dosta čudne vrijednosti, uglanom od 16 pa sve do 40-ak a samo u jednom polžaju antene sam imao 0-1 vrijednos. Poslije malo surfanja sam zaključio da je vjerovatno oštećen kabel na zglobu antene (što se često događa kod originalne antene).
Jedino što je preostalo je uraditi "antenna mod" a toga me iskreno bilo malo strah jer zahtjeva izuzetno brzo i precizno lemljenje.
Nakon par odgledanih videa skupio sam hrabrost i odradio zamjenu kabela tako da sad mogu mijenjati antene po potrebi i mogu reći da sam range checkom izuzetno zadovoljan. Probao sa dvije D-Link antene sa rutera, jedna je 2dB a druga 5dB i obje daju SWR vrijednost 0-1 neovisno o položaju u kojem se nalaze (kad se antena pokrije rukom vrijednost raste do 16-17).
U range checku sa X4R-SB receiverom dobijam 70-ak metara sa 2dB antenom i dodatnih 10-ak metara sa 5dB antenom što su više nego dobri rezultati.
Jedina zamjerka je što sad treba biti pažljiv da se stanica ne uključi bez antene jer u tom slučaju ode transmiter odmah.
Evo par slikica:





Nema puno detalja jer se na Youtubu može naći više dobrih videa, samo treba paziti da se lemljenje odradi što brže jer je dosta ljudi spržilo modul prevelikim temperaturama. Ja sam prema preporukama pigtail kabel odrezao na 84mm.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije


Odg: FrSky Taranis

Reply #337
Nisam, samo Range check odradio a po tome bi trebalo biti OK.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije


Odg: FrSky Taranis

Reply #339
Ne znam što misliš pod ''pravi range check'', napisao sam već da sam odradio range check i hodao 70-80 metara do prvog gubitka signala.
Ako misliš da ću hodati 1+ kilometar u full transmitting modu, zaboravi  :D
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #340
Ne znam što misliš pod ''pravi range check'', napisao sam već da sam odradio range check i hodao 70-80 metara do prvog gubitka signala.
Ako misliš da ću hodati 1+ kilometar u full transmitting modu, zaboravi  :D
Sve ok.I da, mislio sam da malo hodaš da se uvjeriš da stvarno ima takav domet.Sorry ako sam krivo formuliro pitanje. :)

Odg: FrSky Taranis

Reply #341
Trebao bih jednu stanicu za jednog nastavnika tehničkog, gdje ima najpovoljnije za nabaviti?



Odg: FrSky Taranis

Reply #343
Već je kupljena