Skip to main content

Topic: Slušaonica, Što se sluša i gleda dok se surfa internetom (Read 245872 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Re: Slušaonica, Što se sluša i gleda dok se surfa internetom

Reply #315
Hendrix zakon


Odg: Slušaonica, Što se sluša i gleda dok se surfa internetom

Reply #317
Tako je Moriaty,to je original,ali meni je Jimy draži zbog upotrebe svih gitarskih efekata,u ono vrijeme,to je bilo čudo.... :o
Note:Držim da je Jimyjev gitarski solo nešto najbolje što sam slušao u životu,u rock glazbi... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Slušaonica, Što se sluša i gleda dok se surfa internetom

Reply #318
Gluposti su , često se mogu čuti, da Hendrix nije ni znao teoriju muzike, note, ali je istina da je rekao da glazbu vidi u bojama.(LSD možda:)? )

Prije X godina kada sam bio na pripremama na za fax U zagrebu, bio sam kod sestre.
Žena je arhitekt, i bilo je jedno računalo kod nje bez zvučne kartice.
Svaki dan nakon predavanja, opuštao sam se s jednom jedinom igrom koja je bila na računalu a to je stari DESCENT (jedinica). Da ne bi bilo sve bez zvuka stavio bih jedan od cdova koje sam kupio na maturalcu naravno sve hendrix.

Dan danas kada čujem solažu bold as love, , drugi dio, sjetim se boja is Descenta, čovjek ne bi vjerovao kako ta igra ide uz hendrixa:)

Hendrix je prirodni talent, pomiješan sa malo umjentih pomoći. Naravno da je hendrix bolje odradio dylanove stvari, no svaka čast dylanu za te stvari (inače ga baš i ne volim).
 

 

Odg: Slušaonica, Što se sluša i gleda dok se surfa internetom

Reply #319
D,jutro Moriaty,ma teoriju muzike su izmislili antitalenti a veći dio njih se prebacio u kritičare(kritizere).Kada sam prije puno godina ,na studiju, pitao jednog ''poznatog'' glazbenog kritičara,zašto podržava tipove koji nemaju veze za glazbom?....mrtav hladan mi je odgovorio....Ma znaš oni plaćaju piće i daju mi neke druge pogodnosti... :'(.
Inače slično razmišljamo..... pogotovo o Dylanu  8)
Želim Ti ugodan ostatak vikenda... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Slušaonica, Što se sluša i gleda dok se surfa internetom

Reply #320
"D,jutro Moriaty,ma teoriju muzike su izmislili antitalenti"(?)
Remote, čemu takvo netočno uopćavanje? Teorija glazbe je, kao što ime kaže, teorija i kao takva ima svoje zakonitosti temeljene na činjeničnoj i logičkoj osnovi. Pastiru ograničenom na dijatonsku frulu nedostupna je složenost Bachovih korala, ali to ne znači da korali ili pastiri ne valjaju. Sve ima svoj okvir djelovanja, pa tako i glazba i glazbenici. Talenata i antitalenata ima svugdje, samo ih je važno znati razlikovati.
http://en.wikipedia.org/wiki/Music_theory
http://hr.wikipedia.org/wiki/Teorija_glazbe
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša