Skip to main content

Topic: Mini Tricopter (Read 80665 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mini Tricopter

Dok večina članova foruma odnosno nekih 87,63%  :D svršava na zagije i slične pizdarije mi u VŽ imamo neke čudne projekte pa se tako i rodli jedan testni Mini Tricopter, sve je trenutno u fazi razvoja, namjena bit trebala bit za FPV i neko snimanje iz etera, naravno tu će igru voditi malo veče pile od ove trenutno, ovaj je ajmo reći relativno mali, nekih 51cm razmak izmedju osovina rotora ali moze uredno nositi teret oko 500-600g, snage ima za izvoz;
Evo par slikica i videa, nisu extra kvaliteta ali se vidi ono bitno  8)

 


Odg: Mini Tricopter

Reply #2
Davore svaka čast!  ;D

Onaj prvi video je snimljen u Černobilu? Pa daj malo pokaži ljepote svog kraja, ovak mi izgleda ko da si reklamirao posljedice globalne ozbiljnosti.
Gdje je osmjeh na licu poslije uspješnog leta, hmmmm, jesi li ti bio pilot ili statista.

Šalu na stranu, sad jedan rabijatniji model pa krava i tele u zrak ( neki to rade TNT-om ).   :P

Odg: Mini Tricopter

Reply #3
Kolega Dex pilotira,ja sam snimao, inace to je snimano na podrucju bivse vojarne pa ima jos 2-3 zgrade koje su ostale a u jednoj od tih imamo mi prostorije kluba;
bit ce i veliki, polako se ježi ježe


Odg: Mini Tricopter

Reply #5
super je! svaka čast!

naravno da je to korak ili 2 iznad zagija, ne baš po performansama u letu jasno, već po tom cool efektu jer čudno izgleda (nije klasičan helić a nije ni avion..),
a pogotovo kada to sklepaš doma za koji dan bez velikih troškova.

dajte malo više infoa o gradnji, spajanju serva,ESC-a programiranju stanice...


ja isto krećem u gradnju, već sam naručio sve dijelove,
tu ima sve objašnjeno i zaista nije komplicirano. (jel vaš po tom principu?)

http://www.rcexplorer.se/projects/tricopter/tricopter.html

http://www.rcexplorer.se/page14/triguide/triguide.html

First Tricopter FPV - Under the bridge and into a tree

gle tu mirnoću snimanja, sick  
na 0:38 počima tricopter

http://www.youtube.com/watch?v=S99O7sKcbBE&hd=1#t=0m38s


Odg: Mini Tricopter

Reply #6
je, to je bas taj


Odg: Mini Tricopter

Reply #8
hehehhehe, to je vec nauka, okrece se cijela osovina sa motorom  8)

Odg: Mini Tricopter

Reply #9
tako je bar bolji balans :)
ovako kada je servo pri kraju nosača, taj prop mora nešto brže vrtit samo da kompenzira težinu serva i tog mehanizma,
a ovako kada je to u centru tricoptera, razlika težine manje dolazi do izražaja, ako i uopće :)

Odg: Mini Tricopter

Reply #10
Ovo je ludnica....  nemam rijeci i sutra krecem sa izradom istog...

Jel ste vi koristili isti setup ko i tamo u uputama?

Odg: Mini Tricopter

Reply #11
setup nije isti, ja sam uzeo manje motore....

sad sam u fazi testiranja gyra, i razlika je strašna, HK401 je ok, ali je dosta živčan...
ako se stavi preslaba osjetljivost, onda ne drži dobro, a ako je prejaka onda je model jako živčan..... a problem je da je jako mali prostor između slabe i jake, tak da se treba igrat....

danas sam potrošio 8 baterija na micro malome trikopteru, na njemu su drugi žiroskopi, analogni.... taj trikopter je nastao jučer popodne i testiran je navečer u klubu na stolu   :)
motorići na njemu su 5g outruneri, elise GWS 5x3
evo testni let tog malog modela
micro tricopter.AVI

moram priznati da mali leti puuuno bolje od velikog, a za to su zaslužni isključivo gyraći
analogni gyro BA iz hobby kinga savršeno radi u spoju sa reglerima, ali opet je bitno podešenje
svaki gyro ima 2 ptenciometra jedan je za podešenje nultog položaja , a drugi za osjetljivost
da se podese sva 3 gyra potrebno je preko pola sata šrafanja, jako je bitno da su sva 3 savršeno isto podešena....
kad se jednom podesi, to je to, nema više nikakve gnjavaže, drže puno bolje i puno su smireniji od HK401, puno ugodnije i smirenije model leti sa njima

tak da najvjerojatnije oni idu na veliki model, a HK401 u neku drugu upotrebu ili smeće  :)
 
 
svima koji se misle upuštati u izradu trikoptera, savjet....
trikopter leti i ponaša se kao helić, smireniji je od klase 450 helića, ali je to još uvijek varijanta helića, tak da ak niste letjeli nikakav heli, nakupite čim više sati prakse na simulatoru ili kupite jako puno elisa  ;)

Odg: Mini Tricopter

Reply #12
Ma ja jesam letio 450 klasu, ali me uzasno zivciralo kaj me svaki sugavi pad kosta barem 500 kuna i dva tjedna cekanja... Zato sam i presao na zagi-a ali mi ovo nije ni nakraj pameti bilo da postoji ovak nekaj. I jos ga mogu sam slozit.

A kupit cu vrecu elisa i bas me briga.... :-)

Znaci analogni gyro bolji...  A koji servo bi trebao biti na "repu"?

Odg: Mini Tricopter

Reply #13
E i daj mi recite kak koristi kontrole na stanici tj. koje?

Odg: Mini Tricopter

Reply #14
klasika 120 stupnjeva swasplate, ko i kod helija