Skip to main content

Topic: Quad elektronika pitanjce jedno (Read 3748 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad elektronika pitanjce jedno

Ovako za quad idu 4 reglera svaki regler ima jedan bec u sebi.
E sada dali se vuče plus od jednog beca na elektriku ili od sva 4 beca.
To pitam zato da nebi nešo izgorilo.
Znam da na regleru koji ima bec u sebi ako se spaja eksterni bec  da se mora onda crvena žica sa reglera maknut de nebi došlo do kratkog spoja.
Dali je to i ovdije slučaj pošto ih ima 4 pa su to tako reči 4 beca?

Odg: Quad elektronika pitanjce jedno

Reply #1
ako imaš odvojen BEC  onda u pravilu odvajaš žicu pošto nije isti napon, niti isti čip u regleru i tom novom externom becu.

a tu imaš 4 ista reglera, i svi su tu negdje po naponu(razlika u cca. drugoj decimali),
no još važnije, svi imaju iste  čipove u sebi, koji ionako već rade u paraleli, da bi se dobilo 2 ili 3 ampera po regleru,
pa ako ih ti spojiš 4, to ih je samo još više u paraleli, i oni to uopće ne osjete, imaš vrlo pouzdano napajanje pločice, i nijedan servo  ;D

dakle samo spajaj, nema straha, sve je to već provjereno na tisuće i tisuće multirotora diljem svijeta.  ;)

Odg: Quad elektronika pitanjce jedno

Reply #2
samo ga štekaj, nema straha  :D

Odg: Quad elektronika pitanjce jedno

Reply #3
ok samo da nebi bilo
Fale mi još samo 2 reglera RC time od 30A i ide u zrak ali nikako da stignu vč je prošlo skoro mijesec dana od kada sam ih narućio.
Lud sam več od tog čekanja.

Odg: Quad elektronika pitanjce jedno

Reply #4
Teoretski se to ne radi jer elementi nisu idealni pa stoga ni izlazni napon nije idealno isti što dovodi do poniranja napona iz jednog u drugi regler, pregrijavanja elemenata, ... i teoretski na kraju pada letjelice zbog kumulativnih procesa. Kod paralelnog spajanja dva ili više izvora napajanja treba napraviti kalibraciju svakog reglera. Trebalo bi ih raskopati i idealno ih baždariti ili ugraditi kalibrator što poskupljuje i komplicira izvedbu.
 
Praksa je nešto sasvim drugo i kod upotrebe identičnih reglera pretpostavlja se da imaju i iste elemente unutra, po mogućnosti iz istih serija što popravlja stanje. Spajanjem samo jednog reglera s becom od kojih 2-3A je više nego dovoljno ali i paralelni spoj je ok i nemaš problema jer su praktične razlike u izlaznom naponu jako male i kad se optereti trošilo najprije povuče struju iz onog koji ima veći napon a budući da regulatori nisu idealni onda im počme jako lagano padati napon pa se svi međusobno izjednače.
 
Skraćena verzija na kraju je ta da samo deri ako su ti regleri potpuno isti a ako nisu onda iskoristi +5V iz onih koji su isti ili samo iz jednog.
Jebo struju, samo nitro i benzin.