Skip to main content

Topic: CARINA - POKLON IZ SAD-a (Read 6743 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CARINA - POKLON IZ SAD-a

Pozdrav!
Ako mi netko moze reci sto me ceka na carini kad dobijem poklon.. koristeni quadcopter,stanicu i nesto rezervnih dijelova od strica... a imam i mogucnost da to dođe i u Sloveniju posto su oni EU kako to ide kod njih sa carinom...ako bi islo u Sloveniju idem sam po to...pa lagano preko grane....
Letim suncu pravo

Odg: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #1
Ceka te PDV :)

Te fore sa poklonom ne prolaze vec 15 godina. Ni kod nas, ni u Slo.
Pod poklon mogu eventualno proci posiljke zanemarive vrijednosti.

Jos za EU nisam siguran jel ima carine za tu vrstu robe.
Kod nas nema carine, samo PDV i 50-ak Kn postanskih i carinskih troskova.
Morati ces im dofurati racun koliko to kosta, ako nemas naci ce oni vec to online.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #2
odakle meni racun, pogotovo ako je rabljeno a plus toga i doradivano...rucni rad u radionici.... a tako i njima na osnovu cega udaraju PDV...
Letim suncu pravo

Odg: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #3
Mogu ti oni to i odokativno odrapiti.
Ne preporucam.... trust me :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Re: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #4
Ak ti je to od strica. Uradi ovako.
Nek stavi na ebay za smjesnu cijenu recimo 100usd. Nek sve u paketu poslika etc. Platis prek paypala. Kad ti dodje on ti samo refunda pade i bok. Sigurno ces proc s manjom neg da je drugacije.samo to treba paziti da neko drugi ne ulovi prije tebe. Ono stavi prvo prekupo. Onda tren prije neg ces kupit prebaci na recimo 100usd i ti brze bolje spreman to kupis

Milos @ Galaxy S3

Odg: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #5
da, to se nisam ni sijetio... moglo bi tako proci, mislim da cu tako i odraditi pa sta bude... 8)
mislio sam otici na carinu pa se raspitat jer ako me oderu ispada skuplja pita od tepsije.. ipak je to sve rabljeno..
Letim suncu pravo

Odg: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #6
300 kn je dozvoljeno za poklon,tj osobna posiljka, nakon toga pdv.

Re: CARINA - POKLON IZ SAD-a

Reply #7
Ako je prek ebaya onda oni provdre n ebayu bbas taj artikal i onda je to to. Mozes i manje staviti. Kako god zelis.

Milos @ Galaxy S3