Skip to main content

Topic: Dio zatvoren za javnost (Read 9573 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #15
Ovako idemo redom:

1. Forum kao takav može imati kao i neki klub podforum za rasprave
citiram:
Ukoliko želite da vam se otvori podforum kojem će moći pristupati samo članovi vašeg kluba posaljite PM moderatoru.

ili u temi ovoj

http://www.flyfreak.net/klubovi-u-hrvatskoj/otvaranje-privatnih-foruma-za-klubove/

2. Za članstvo u tome forumu ti ne može biti relavantno koliko tko postova ima, jer ovdje na forumu ima modelara koji samo postaju, a u pravilu nisu ništa konkretno rekli, a sa druge strane ima modelara kojima se ne da pisati, a na ovome su forumu od prvog dana, a ti isti će nešto pametnije reći u svome jednom postu nego netko koji ima preko tisuću postova,  a petstotinjak ih je "bravo", "dobar izbor muzike" itd. da ne nabrajam previše.

3. Za otvorenje toga podforuma treba netko biti moderator toga podforuma, koji će odabirati članove toga podforuma koji nemaju veze s ićim na forumu, nego će taj moderator morati se sam brinuti oko tog dijela  podforuma.

Znači zaključak, odaberite si moderatora za taj podforum i podforum se može otvoriti za članove koje taj moderator odabere.

Nadam se da sam Vam pomogao oko podforuma.

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #16
hvala stefano, i hvala jarun, na pokrenutoj temi.

no vidim da vecina ne shvaca poantu a ni stefano nije bas dao dobar izbor i plan rada tog "zatvorenog" dijela.

ja bi pojasnio kaj sam ja mislio kada sam ga u jednoj temi spomenuo.

daklem...

kako vidim, ponekada se spominju javno neke teme pa onda stariji modelari koji su ili zaista mudri i stari modelari ili su obrnuto od toga prigovaraju zakaj se javno o necemu prica...recimo kako smuljat carinu, no to sada nije vazno jer smo super truper evropejci...stoga, kako uvijek ima raznorazih tema koje je mozda bolje podijeliti izmedu sebe (no zasiguran sam da tko zeli od organa moze to i procitati ;) ) pa stoga mozemo imati svoj dio foruma koji nije za javnost.

no kako je stefano naveo, nije bit koliko se posta ili imas li 1000 ili 1 post, vec dali te tko zna ili nezna. nemoze sada doci recimo novi nick "EUponosan" i biti clan tog dijela. za clanstvo je nuzno znati osobu uzivo. a kako se ovdje vise manje svi znaju, ili nekoga znaju, to vjerujem nebi bio problem. tako da nemoze doci na forum "gost" i ama bas sve citati.

to je bila poanta d ane duljim previse. cisto da imamo rubriku "modelari" koju vide zaista SAMO modelari a ne tko god dode na forum. to je bio komentar u topiku, stefano je pokrenuo raspravu, a odluciti mozemo svi skupa o tome.

nista strasno nista tajna, vec cisto da imamo dio koji ce nama sluziti..eto, to sam ja mislio kada sam to spomenuo pa nema smisla da se tema odovodi u neke vrlo nekulturne vode poput svade ili prijetnji.

LP
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #17
Ako se mene dozivjelo kao prijetnju, ovim putem se ispricavam i naglasavam da je bila sala, sto bi se trebalo procitati iz smajlica na kraju recenice  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #18
Da, Stefano fizički obračun na livadi sa ostalim letačima nije primjeren :P

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #19
ali zato je fizicki obracun sa rostiljem i cugom uvijek dobro dosao trening za svakog muskarca ili zenu koji drze do sebe  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #20
ne vidim svrhu postojanja takvog dijela, a ako tko hoce sto pitati samo iskusne nek se javi iskusnima na PM, a kako je ideja da samo iskusni mogu pristupiti tom dijelu foruma nije mi jasno sto bi tko tamo mogao saznati kad je vec iskusan?  :D

ako tko hoce chatati otvori si fejsbuk profil i pozove ljude s kojima zeli pricati u grupni razgovor pa nek prica do mile volje. mi najbliza ekipa iz ivanica funkcioniramo, dogovaramo se i komuniciramo na taj nacin.
struja zakon, nitro USTAV

Re: Dio zatvoren za javnost

Reply #21
Da. A mogli bi se i naci u cetiri oka svaki puta kada zelimo si nesto reci. A mogli bi i pjesice se ic nac jer sta ce nam auto ili bicikl kad imamo noge.

Ovo je naravno dobronamjerni sarkazam s ciljem prosirivanja vidika a ne kritike.

Poanta je da bi bas ovaj nacin nekima bio preferirani nacin komunikacije. Evo ja prvi ne koristim fejs. Imam profil i ne sjecam se kada sam zadnji puta otvorio stranicu. Kritike u smjeru "ja sam protiv i sta ce ti to kada imas ovo" su mi pomalo besmislene jer ako netko ne zeli ne mora koristiti taj feature a nekima bi bas bio zgodan.

Siguran sam da 90% ljudi ne koristi ni 10% mogucnosti svojeg racunala pa eto svejedno mogucnost je tu. Da li ce doticna osoba to iskoristiti ili ne je stvar izbora a ne zakona. Barem bi trebala biti u demokratskom drustvu. Peace!

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #22
Zakaj si ti sad ovo poslao s moba kad si mogao koristit komp :D

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #23
Da. A mogli bi se i naci u cetiri oka svaki puta kada zelimo si nesto reci. A mogli bi i pjesice se ic nac jer sta ce nam auto ili bicikl kad imamo noge.

Ovo je naravno dobronamjerni sarkazam s ciljem prosirivanja vidika a ne kritike.

Poanta je da bi bas ovaj nacin nekima bio preferirani nacin komunikacije. Evo ja prvi ne koristim fejs. Imam profil i ne sjecam se kada sam zadnji puta otvorio stranicu. Kritike u smjeru "ja sam protiv i sta ce ti to kada imas ovo" su mi pomalo besmislene jer ako netko ne zeli ne mora koristiti taj feature a nekima bi bas bio zgodan.

Siguran sam da 90% ljudi ne koristi ni 10% mogucnosti svojeg racunala pa eto svejedno mogucnost je tu. Da li ce doticna osoba to iskoristiti ili ne je stvar izbora a ne zakona. Barem bi trebala biti u demokratskom drustvu. Peace!

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

postoje skajp i slicni alati.

ovo sto ti tvrdis je besmisleno i prema tome ovaj forum bi mogao sadrzavati cijeli internet u sebi jer ako moze zasto se to ne bi stavilo?

kako moze biti smislena izrada novog podforuma koji ce imati komplicirani kljuc za ulaz od tvojeg paljenja fejsa ili skajpa? 

znam neke mange od modelara koji imaju par postova godisnje i takvi ne bi imali pristup tom podforumu dok ce neki mulac koji spama sa 50 postova punih gluposti dnevno tome imati pristup...

mozemo uvesti rubrike povijest, ekonomija, politika, kucno bilje, ribolov i svasta nesto, a tko ih nece koristiti nek ih ne koristi.

evo i par smajlica da ne djelujem preozbiljno.  ;) :D ;D :) ;) :D ;D :D :) ;) :D ;D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #24
Mislim da ne shvaćaš poantu.

A poanta je da su određeni dijelovi foruma za određene članove. Face ili njubovi, nije bitno, rezervirani su samo za određene članove.

Niti ti kad ideš van ne zoveš najveće face hobija svaki puta zato što su jel, face (a niti bi ih trebao zvati) nego zoveš svoje najmilije frendove.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #25
eewane, nhf, no zaista uopce ne razumijes o cemu se ovdje govori i ne viddim smisao zasto uopce i pises ista? ako zelis potkopati nesto imas fejs chatove i sve ostalo gdje ti vidis smisao komunikacije pa tam potkopavaj.

a drugo kaj ne razumijem je da spominjes svu tu komunikaciju sto bi nam trebalo reci da si power user internet komunikacije a cudi te otvaranje novog topica koji bi mogli gledati SAMO CLANOVI FORUMA KOJIMA BI SE DALO TO PRAVO STECENO UVJETOM DA SE OSOBNO POZNAJES SA DRUGIM MODELARIMA.

a iz razloga da bi se moglo razgovarati o nekim temama koje MOZDA i nisu za javnost. nikakve tajne niti ista konspirativno, vec cisto da mozes nekaj raspraviti, pozvati nekoga na red, otkriti i podijeliti neku tajnu ili kaj god nam padne na pamet. osobno sam dugi niz godina u igracem klanu koji je drzao 1. mjesto u rangiranoj lizi i naravno da imamo svoj dio zatvoren za javnost. i recimo, tamo si cestitamo rodendane. ajme kakav problem i tajna..no isto tako imamo i post u kojem imamo sve brojeve telefona i mailove. ili dogovraramo taktike o novim mecevima.nadam se da sada shvacas point zatvorenog dijela foruma za javnost.

ako vec i zelis nekaj komentirati, pliz, prvo procitaj sve otpocetka i razmisli o cemu se pise. ovako kao padobranac si u najmanju ruku smijesan. no kako rekoh, nhf, i naravno, pisi kaj god ti volja. ovo je rasprava na forumu, demokraticna, otvorena, i ama bas svi smiju sudjelovati.

lepi pozdrav
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #26
A da si napravite novi forum i tamo se druzite vi koji se znate ? Apsolutno podrzavam ekipu koja tu ne vidi smisao nekog turbo tajnog drustva, postoji hrpa modelara koji imaju puno iskustva u modelarstvu, ali nisu ni blizu ekipi iz Zg , tu  i tamo dodju na koje druzenje ali jednostavno ne poznamo se svi. Zasto bi ti ljudi bili iskljuceni od nekih informacija, obavjesti ili sl. , a da ne kazem da sa svojim komentarima i informacija mogu pomoc puno. Stariji modelari u pravilu svi lete puno ozbiljnije modele i mozda mogu primjetit i rec nesto sto mozda netko drugi ne primjeti ili ih upozorit na nesto sto ce ostalima bit problem kada napreduju na nekom polju, tu pogotovo mislim na krsenje nekih propisa, pravila letenja i sl. Jednostavno mislim da stvaranje ikakvih klanova nema smisla,  u modelarstvu je kod nas nazalost vec previse klanova i umjesto da radimo modele , druzimo se i letimo mi sa oprostenje svima "jedemo govna", primjere kada su dvije ekipe na istom polju udaljene 200m necu ni spominjat jer jednostavno mi takav mozdani sklop nije jasan. Kolege iz srbije rade ozbiljne modele , lete i druze se, slovence necu ni spominjat , a mi uglavnom trosimo energiju na svadje umjesto na ozbiljnije projekte.

Edit:

Imho
Jedino sta bi mozda napravio na forumu, ako bi se radio pod forum, da se nazove tipa "obavjesti" ili tako nesto . Di bi stajale izmjene zakona i upozorenja na nekoga i nesto ili najosnovnije obavjesti ako postoji negdje neka zabrana. Iskreno ja ne zelim stit nekoga tko krsi konstatno zakon i leti opasno, zasto bi ja ili vi ispastali zbog nekoga tko je bahat. Nesrece se svima desavaju i to je jedna stvar (osobno sam pred koji mj. spucao capa zbog otkaza serva), ali bahatost i glupost druga.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #27
oprosti jesus, ali ako nemas pojma o cemu se ovdje ne govori nemoj ni uletavat s tupostima tipa "tajno drustvo" ili "vi koji se znate" ;)

jel zaista toliko nerazumljiv pojam "zatvoreni dio foruma" kojeg mogu gledati samo registrirani clanovi ili u ovom slucaju kako je predlozeno modelari koji se znaju. i to ne u smislu da imaju zaboden nos jedan drugom u guzu vec da se zna da si modelar, stvarni modelar ili dio ove HR modelarske scene a ne trolčina zeljna svade ili gost.

koji ti dio jos nije jasan u pogledu zatvorenog dijela foruma  ???
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #28
Sa ljudima koji komunicraju kao ti ne zelim ni komunicirat jer osobno nisam nikoga uvrjedio niti mislio ista lose. Iznio sam svoje misljenje di sam jednostavno rekao sto mislim o zatvorenim forumima i da vi ekipa sa kanala ili od kuda vec niste centar svijeta.

Odg: Dio zatvoren za javnost

Reply #29
Nije cilj da se separiramo, već da možemo popričati o stvarima, greškama ili ostalome a da ne gleda "celi svet"...kuzis?

Mozda se ekipa malo krivo izrazila, ne mozemo to odlucit po postovima, poznanstvima ili ostalo...jednostavno da vecina clanova ima pristup. Dovoljno je da jedan novinar tu dođe (kad bude pravih sranja) i objavi par citata iz bilo koje teme o sranjima.

Pogledaj malo te teme, analiziraj iz novinarske perspektive i sve će ti biti puno jasnije...