Skip to main content

Topic: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon (Read 26227 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #15
Malo carbon naljepnica  na spojleru,još malo unutra najljki naljepiti i zagrijati da se ljepilo primi, i to je to :D :) .




Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #16
Stigla zamjenska nova vilica za RC autić WLToys Vortex A959 1/18 scale .Danas ide zamjena.Na slici možete vidjeti kako umjesto malih metealnih kopči se može zamjeniti i sa jednostavnijim gumenim cjevčicama  pričvrstiti "kanopi" za šasiju u par sekundi :) ,meni je to brži način vađenja i stavljanja "kanopija" .Nije da nevaljaju original iz kutije  kopče ali ovako mi je jednostavnije :) .Na jednoj slici se može vidjeti kako komad gumene cijevčice drži "kanopi" za šasiju. :)



Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #17
Uspio sam i iznutra koliko mi se dalo preciznije izrezati naljepnicu da bi spojler bio full karbonski,od ispod neću ni pokušavati ljepiti jer nije potrebno. :)  Usporedba je na slikama ispod,bez naljepnice i sa naljepnicom na vertikalcu spojlera. :)




Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #18
Radim si novi branik za "Vortex" od aluminija 1mm.Za sada je samo ugrubo izrezan .Treba ga još na fino obraditi i poslužit će kao rezerva ako ovaj sada koji je na autiću se potrga ili previše ošteti. :)
SLIKA:




Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #19
Danas i jučer navečer ,nakon dosta vremena skopčao sam kako instalirati aluminijski nosač a da normalno mogu pričvrstiti nosače spojlera jer dotični aluminijski nosač je napravljen za prednji kraj autića,neznam kako izgleda stražnji originalni aluminijski nosač ali i ovaj prednji se može ugradi uz malo nazovimo to tako "nauke".Moram napraviti filmić kako to izvesti jer o tome na internetu nigdje nema,bar ja nisam pronašao,valjda ću ovime nekome pomoći.Mene je zeznulo kod kupovine jer je pisalo da je i za prednji i zadnji kraj,kad ono oba su indentična i pašu samo na prednji kraj,markentiška prodaja,kupi pa se onda žali,ali ok,sredilo se pa i neradim probleme prodavačima,mada bi trebali pripaziti jer netko će ih neznam što....... :) .Treba paziti da ti svi šerafići dobro budu ušerafljeni u karoseriju da nosač neizleti van kod vožnje autića,dakle,paziti na dužinu šerafa.O tome na privatne poruke da nepišem puno o tome.Dakle sve što trebate je taj aluminiski nosač i novi šerafići sa malom glavicom i po potrebi alat za narezivanje navoja ali samo po potrebi jer ovi koje sam ja ušerafio sami si rade navoj u aluminiju,malo je komplicirano jer sam prilikom tog ušerafljivanja na dlanu dobio žulj od stiskanja da bi napravio navoj.Trebate i jako dobar odvijač da vam tjekom rada glavica šerafa neizliže i postane beskorisna,i samo pažljivo jer glava i šeraf mogu puknuti i ostati u aluminiju i onda se to teško vadi van.Eto par slika da i prednji nosač se može instalirati i na stražnji kraj.Pitanja u vezi toga može i na privatne ili ovdje u rubrici "Vortex A959 WLToys" rc autić u omjeru 1/18 scale autić :) .Nosači su eloksirani u plavo,ima ih u raznim varijantama po želji ili ako želite u skladu sa kanopijem.Ja sam odabrao plave jer je kanopi plavi pa se uklapa u dizajn.Dobar je i u crvenoj izvedbi ili čak u srebrnoj "unisex" boji koja se uklapa svugdje  :) .





Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #20
Još mi ovo fali da uštimam ovjes, da  nagib i ostalo ("ŠPUR") kotača budu 99% ispravni. :)  .Možda uskoro i bude kad zaradim nešto novaca za hobby :) .
SLIKA:



Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #21
Šitnik od aluminija(Al) je gotov,samo ga treba savinuti ,a to ću tek  napraviti kada ću ići zamjeniti trenutni koji još služi svrsi i mislim da će i potrajati jer je vrlo otporan taj aluminij,preporučam. :)
PAR SLIKA GOTOVOG SA IZBUŠENIM RUPAMA ZA PRIČVRŠČENJE NA KAROSERIJU:


Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #22
Instalirao sam metalne "šipkice" s kojima mogu podešavati ovjes.Sve bi bilo super odlično ali morao sam dodati matice da se vijci za podešavanje nebi odvijali u vožnji ,sada služe kao "kontra" matice protiv tog odvijanja od vibracija u vožnji i raštimavanja uštimanog ovjesa. :) .Eto, to je jedini nedostatak kod tih šipkica što se odvijaju a super koriste jer se može nagib kotača uštimati.Kod ovog mojeg autića je tvornički nagib kotača krivi pa su se gume istrošile  "unutra" tj. nejednako.Sada kad sam stavio te šipkice  gume "gaze" ravnomjerno cijelom površinom. :)  To je mala greška kod tih šipkica pa je poželjno po želji dodati te matice,mada se može voziti i bez njih ali nije preporučljivo. :)






 



 

Odg: Vortex A959 WLToys ,scale 1/18 ,4WD pogon

Reply #25
Nekako jedva sam uspio pronači jeftinu i najvažnije  dimenzijama odgovarajuču bateriju i to sam ju pronašao među helikopterskim dijelovima jer kad sam tražio za autiće zamjensku bateriju nigdje je nije bilo,bar ja nisam pronašao.Zato ću sada sve kategorije pregledavati  jer ima dosta identičnih stvari među drugim modelima,ne mora nužno biti u kategoriji automobila kad ima među helikopterima :D  .
Neka kineska : 2S ,1000mAh,7.4V ,25C, JST konektor.Vozim od prilike do cut off-a cca 10 minuta.Meni super ako će baterija  trajati bar godinu dana. :) .Jučer ponovo zamjenio ulje u amortizerima i stavio gušće ulje ,sada je malo tvrđi a to mi i treba jer bio je premekan,s tim da sam usput i federe skinuo i malo ih rastegnuo da dobijem još tvrđi ovjes. :) .Sada bolje i brže  vraća kotače u nultu poziciju :) .