Skip to main content

Topic: Mišljenje forumaša (Read 2498 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mišljenje forumaša

Prije cca 2 tjedna sa kolegom ewanom obavio sam neku razmjenu, ja njemu dao 2 ili 3 puta korišten motor LEO 46
u zamjenu za korišteni el. setup kda 3612xl i esc turngy 60. E sad kolega veli slj:
ej,
nikak ne radi motor koji smo menjali. nemre se postelati i negdje grdo vuce zrak. ako ima ler ne mogu dodati gas, ako ga postelam da se dobro vrti ne moze imati ler i gusi se ispod pola gasa...
pa onda opet: marjane, ja sam bio posten, dao sam ti ispravni setup i pripadajuci prop uz to, a ti si meni dao neispravan motor na kojem je cak i svjecica bila u kvaru.

tako se to ne radi i sada ja moram naruciti novi fergazer za njega, a tko zna je li to sve sto ne valja ili ce steta biti i veca jer su mozda i lezajevi otisli posto motor ocito vuce zrak i kada se prstom pokrije usis motor ne krepa odmah nego i dalje radi par sekundi.
gdje je meni racunica u ovoj zamjeni kada cu morati dati jos 150-200 kuna u nesto sto toliko i vrijedi jer se asp i magnum koji su bolji motori od lea te kubikaze prodaju polovni za 200 kuna, a novi za 300-350 na forumu?  ispada da sam mogao dobiti polovnog os maxa da sam prodao setup za kune i dodao tim novcima ovo sto sada moram dodati za dijelove...
Nakon 2 dana skužim ja poruku pa kolegi odgovorim:
pozdrav ivane,
bez ljutnje ja tek danas vidio poruku.
motor je sigurno isprav i radio ko švicarska urica,
pročitaj dio foruma di modelar mišo složio decathlona sa hobykinga i u njega ugradio asp 21 kupljenog od mene, nije ga mogo odnosno znao poštelati
pa je to tek uspio uz pomoć znalaca al prvo kaj mu je valjda palo na pamet je da sam mu valjada uvalio nekaj pokvarenog.
tebe tvoj motor odnosno setup čeka na stolu kak sam ga preuzeo pa kad ti paše samo navarti u zapadni dio zagreba, odnosno do kingcrosa i ja ti vratim tvoj setup ti meni
mojeg lea.
ne kužim kak kod mene nije vuko ni zrak i svjećica je gore nova i sad odjednom niš ne valja.
evo ti ispis kad je motor naručen sa hobykinga pa ti onda procjeni jel taj motor i kolko korišten.
sam nemoj zmišljat da sam te zavaljal, jer meni stigo dle 15 cc sa hobya i nikak ga nemrem od prve upalit i naštelat pa su me sigurno kosoki zavaljali.
 :D :'( ivo kad ti god paše povrat robe je zagarantiran. 

Cjenim svako mišljenje i komentar kolega modelara jel tu ima ikakve namjere da nekog zavaljam, i svakako bi dobro došla pomoč stručnjaka za nitrače
ko ima ikakvih iskustva sa LEO 46 motorom da pokuša riješiti ovu problematiku.


Odg: Mišljenje forumaša

Reply #1
marjane, ja tebe nisam javno prozvao niti sam ti ista ruzno rekao u pm-ovima. glupo je da se ovo poteze po forumu jer da sam imao takve namjere onda bi zavrsio u temi sa modelarima koji su nekoga zajebali.
moje je pravo da ti kazem ako roba koju si mi dao ne valja i sigurno nije do mene i stelanja jer iskljucivo letim nitrace i tesko da ovog ne bi znao postelati. motor vuce zrak i to se vidi kada se stavi prst na usis i motor ne krepa odma kao sto krepaju svi moji ostali nitraci, a imam ih 7 tj. 8 komada sa ovim leom.

meni motor treba i zadrzat cu ga jer je vec namontiran na mig 7 i letio je za vikend iako sam ga morao paliti sa skoro otvorenim gasom i kada bi zapalio ne bi mu spustao gas vec smo model pod punim gasom primili, bacili u zrak i tako ga letjeli bez da mu oduzimamo gas do sletanja. i sa ovakvim fergazerom model ide ko kuga iako smjesa mora biti jako bogata da bi motor uopce radio jer se nakon nekog vremena pocne gusiti i pregrijavati.

fergazer cu nabaviti drugi jer osim sto vuce zrak se sam rastelava i to su simptomi koje i drugi ljudi navode po stranim forumima kao greska koju neki leo motori imaju.

lijepo od tebe da hoces vratiti robu, ali to mi nikako ne odgovara jer smo vec ti i ja potrosili cestarine i goriva da se nadjemo, a sada trositi jos 100 kuna da bi vretio robu mi se ne isplati.

ponavljam da je glupo da si stavio ovo da bude javno jer meni to nije bila namjera.

ovo je sve moglo biti raspravljeno preko privatnih poruka.

da bi svemir ostao u ravnotezi popili bumo si gemisteka kad se vidimo sljedeci put i stvar rijesena. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Mišljenje forumaša

Reply #2
predlazem da se ova tema ukloni jer je besmislena.
struja zakon, nitro USTAV