Skip to main content

Topic: Lutrija (Read 8158 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lutrija

Bok ekipica !

Prenio bih jednu dosta uspjesnu ideju s par foruma podvodnih ribolovaca na kojima sam i sam clan.
Naime, kada neki item ide u prodaju, cesto se prodavaci odlucuju na lutriju.

Znaci  primjer- za model trazite 2000 kn i stavite ga na lutriju.
Do datuma tog i tog traju prijave. Recimo da se prijavi 20 ljudi. 100 kn svaki uplati prodavacu do nekog zadanog roka. Na listi od 20 ljudi birate si prilikom uplate broj na listi i to se naravno u postu biljezi. I odredimo recimo da je dobitnik prvi izvuceni broj (s liste) u nedjeljnom Bingu (ili kad vec ide Bingo).

Prednosti: Zabava i sigurna prodaja modela ako se skupi dovoljan broj ljudi.

Kad je neki dobar model u igri to bi se razgrabilo...

Odg: Lutrija

Reply #1
Mozda bi bilo zabavno al ljudi bi brzo bankrotirali ako bi davali lovu a nista ne dobili  :o
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Lutrija

Reply #2
Ma da tak je i tam... :) haha
Svi se zalete odmah na sve zivo....

kasnije si pocnu selektirat na kaj idu na kaj ne... :)
Al gle, sto manje ljudi, vece sanse za dobitak.. ;)

Odg: Lutrija

Reply #3
Za ljubitelje kocke!

Što ako se ne skupi od 20 ni 5 njih? Dobiju novce nazad?

Za male stvari možda i iznose, no baš to. S vremenom će ekipa dati brdo love i ne dobiti nita.

Odg: Lutrija

Reply #4
No pa to je samo prijedlog :)

u ovom slucaju kaj si naveo se vracaju pare, da...

Odg: Lutrija

Reply #5
Ideja nije loša. Recimo model košta 2000kn i treba se prijaviti 20 članova sa ulogom od 100kn.
Kako se prijavljuju dobiju brojeve od 1-20. Može i 10 članova sa ulogom od 200kn ili ak je interes velik 40 članova sa ulogom od 50kn, možda i naj bolja varijanta, nije puno.
Samo treba smislit način izvlačenja.
Prodavatelj sigurno prodaje model i netko će sigurno biti izvučen i dobiti avion ili kaj več za siću.



Odg: Lutrija

Reply #8
I u čiji šešir ide lova ili na čiji račun?

Ma ideja je očito ok za one koji to vole, i očito funkcionira na drugim forumima, i vjerujem da je ekipa profitirala tipa:
prodao sam model po željenoj cijeni i dobio sam model po smiješnoj cijeni.

No ovo s izvlačenjem, uplata novca imam filing da će samo popuniti temu loši-dobri trgovci na kojoj nije bilo tema neko vrijeme što je dobro.

Možda griješim.

Trebalo bi probati.

U biti to je kao neka tombola.

Odg: Lutrija

Reply #9
Primaju se uplate do vrijednosti letjelice kad se postigne željena cijena ide izvlačenje.
Svatko dobije br. kako uplati od 1 na više isto toliko brojeva ide u bubanj, šešir, svejedno, koliko je bilo uplata.
Modelar dobije željenu cijenu a dobitnik će sigurno biti izvučen i otići će doma sa modelom za smiješnu cijenu.
 
Za tak nešto treba organizirati izvlačenje uživo a na forumu mogu ići modeli koji bi bili na lutriji.
 
Prati se interes modelara za neki model a oni koji nisu bili interesantni i neće postići cijenu neće upasti u lutriju.
 
Za modele koje je velik interes može se prijaviti broj modelara dok se ne postigne željena cijena. Potom se prijave zatvaraju, da se cijena ne napuhava.

Odg: Lutrija

Reply #10
pa ok je ovo sto je napisano u prvom postu, da se koristi neko izvlacenje na televiziji.
nedjeljni bingo na primjer, prvi broj je dobitni.
samo prije izvlacenja treba dodjelit redne brojeve sudionicima i objavit ih javno tu na forumu.

svidja mi se ideja lutrije, fora je.

Odg: Lutrija

Reply #11
fakat je dobra ideja!!!!!

Odg: Lutrija

Reply #12
ja sam isto za meni se svidja cim je kocka u pitanju  :D  kruha i igara
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Lutrija

Reply #13
E da, naravno da je moguce uplatit vise "listica" :)

Primjer:
Uplaceno za 3 broja, stavi me na listu na mjesta 8, 16, 24.

1. miro
2. pero
3. franjo
...
8. backspin
9.
10.
...
16. backspin
17.
18.
...
24. backspin
25.
....



apropo izvlacenja, napisao sam bingo jer ce se sigurno svi brojevi izvuc...
U lottu izvuku samo 7 brojeva, a nas je na listi recimo 40 pa to ne igra onda.... :-/

Odg: Lutrija

Reply #14
moze se i loto koristit, zbrojis izvucenih 7 brojeva i uzmes ostatak pri djeljenju sa brojem ljudi kao dobitni broj.
tako se nemoze dogodit da se ne izvuce neciji broj.