Skip to main content

Topic: Prvi let,prvi lom (Read 37064 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvi let,prvi lom

Evo nakon dugo vrimena i moj je zagi poletia,ali neuspjesno.Po jakoj juzini nije bas islo.Vise srece drugi put.Sad mi samo preostaje da za skrpim i ide u nove pojede[emoji6] [emoji6]

 

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk


Odg: Prvi let,prvi lom

Reply #1
nikada nisam vidio tako skrsenog zagija, znaš zasto se raspao ?


Sljedeci put ispravno zaljepi tu traku, guglaj..


Lp Zoran

Odg: Prvi let,prvi lom

Reply #2
Jel to puko u zraku il si skupio neki stup? Vidim da nos nije natučen a to nemožeš izbjeći u padu s zagijem.
Spektrum dx7s i razni modelčeki




Odg: Prvi let,prvi lom

Reply #6
hl25 ti je točno ukazao na propust sa trakom a ti vidi koliko te google voli  8) .






Odg: Prvi let,prvi lom

Reply #12
Ža mi je Doma , ali lipo san reka Anti (telefonom)  da se danas ne leti ...bija san na Žnjanu i bilo je olujno jugo... :'( ....
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Prvi let,prvi lom

Reply #14
uf ...

prvo, lijepiti traku u smjeru vlacnih naprezanja, ima tutoriala za zagije po netu ... ok, to je vec receno ranije

ali moj mali dodatak:

drugo, velika vecina traka je jako sjetljiva na zareze i ostecenja pa busenje balona koji ostaju nakon loseg ljepljenja, ostecivanje trake, zarezi koji ostaju u kutevima kod izrezivanja rupa za servace i slicno, prilicno oslabi cijelu pricu ... selotejp rezati skalperom a ne skarama, ili jos bolje zarezati pa otkinuti

ako dobro vidim desno krilo je krenulo pucat od mjesta di je zarezivano za propeler, mozda je ostalo ostecenje na plavom selotejpu, a dalje se razdvojilo izmedu traka jer su u krivom smjeru, tesko da bi ga spasilo i da su trake bile znacajno preklopljene

i sa lijeve strane mislim da vidim pukotinu tocno u kutu di je izrez za prop, tipicno mjesto di ostane ostecenje (zarez) kod izrezivanja, i to mjesto vise nema vlacnu cvrstocu

trece, ljepilo se puno bolje drzi kad se traka nakon ljepljenja istrlja tako da se od trenja prilicno zagrije, ja uzmem lagano zguzvanu papirnatu maramicu i istrljam traku ... kod ljepljenja na obicni stiropor vrlo dobro dode i sasvim mala kolicina ljepila u spray-u po stiroporu a za depronce ciscenje alkoholom ...

rezultat: kako se god skrsio, avion se zguzva a ne puca ... provjerio ;)

sretno