Skip to main content

Topic: Što trenutno radite? (Read 162536 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #60
Zed, bi li ta makina mogla mene izdržati?
 :(
D.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #61
Wow odlicno :)


Odg: Što trenutno radite?

Reply #63
Super, jedino mislim da bi malo brže potrošio baterije ! :D
Ako me može popeti na Sljeme i vratiti doma, onda super!
Damir

Odg: Što trenutno radite?

Reply #64
Ma za te pare ide i na Himalaju  ... mislim na Greyp ... :)

Odg: Što trenutno radite?

Reply #65
Evo da se javim i pravim jadan sredio sam gliderai sad ga kuham  ljepim pa da ga opet stucem. :D
Stalno nešto krpam

Odg: Što trenutno radite?

Reply #66
Slažem DeX Mini DLG-a. Sve poljepljeno, samo pospojit ailerone i elevator i sutra nadam se testiranje :)
MAK Zapad

Odg: Što trenutno radite?

Reply #67
Baš farbam jaja :D :D :D :D

Odg: Što trenutno radite?

Reply #68
Glider sredjen i nadograđen čeka nedjelju
Stalno nešto krpam

Odg: Što trenutno radite?

Reply #69
Saniram bojne rane... :-\



Odg: Što trenutno radite?

Reply #71
Osobno sam na ''Tamnu stranu'' prešao prije tri godine,a sada je došlo vrijeme da adaptiram I.C. Fly tool box, skidajući akomulator i distribucijsku razvodnu ploču , tako da je i modelarska-nosač-alatna kutija prešla na Tamnu stranu..... :'( ;) ....Živio E-drive....

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Što trenutno radite?

Reply #73
Pokušaj igranja sa programiranjem neslavno završio. Na netu ima pregršt lijepih stvari sa malim nRF24L01+ modulom, 2.4 GHz primopredajnik. Teoretski bi se dao složit neki robot ili bilo što vezano sa RC sa full duplex vezom, no da bi došao do toga, treba savladati osnove Arduina. Pošto mi Arduino nano još nije stigao, alternativa je Raspberry Pi. Jednostavno, zar ne? Ne baš. Odmah je zapelo pri pokušaju prebacivanja library (dok se ja sjetim hrvatskog naziva...) za podršku, a često treba biti online... pokušao spojiti RPI sa mojim kompjuterom preko LAN mreže. Nešto je zezalo, a ne znam što. Na kraju.... spalio sam Raspberry Pi, uništio 8 GB SD karticu, a nisam siguran da je LAN priključak na stolnom kompjuteru ispravan, no možda je i preživio, nemam sada načina da ga isprobam.

Naime, stolni kompjuter je ukopčan na jednu utičnicu, a napajanje za RPI na drugu. Izgleda je ili mala razlika potencijala na masi ili su utičnice na drugoj fazi... Uglavnom, bez dima i previše pompe, RPI je odjednom zaglavio, a ponovno paljenje - tišina... nikakvi znakovi života, osim jedne crvene LEDice (PWR) koja označava da je 5V prisutno. A trebao je to biti prvi projekt...:


[attach=1]

R.I.P Raspberry Pi.  :(

LP,
milan
---

EDIT: Na slici odozgor prema dolje, Raspberry Pi, nRF24 verzija 100 mW, nRF24 verzija 10 mW. Ovaj mali je samo 2.16 grama, a dalo bi se i smanjiti sa vađenjem ovih stršećih konektora. Gledao sam na YT testiranje TX 100 mW ----> RX, preko kilometra LOS (Line Of Sight). To je u jednom pravcu, jer je tip probao samo domet, a nema razloga da stvar ne funkcionira i u suprotnom pravcu.

EDIT2: Primarna ideja sa RPI bi bila da se koristi kao "pametni" kontroller i kao dodatak daljinskom upravljaču. Pošto na sebi ima priključke za LCD i sve ostalo, bilo bi to lijepo da proradi. Broj mogućih kanala za odašiljanje: bezbroj. Isto tako telemetrija ne bi bila problem, pošto je nRF24 dvosmjeran, isto tako broj kanala po želji. Prvo sam mislio napraviti mali autić na 4 kotača, prije negoli i pomislim na quad (prvo naučiti puzati, zatim hodati, a nakraju letjeti).

Ovime ništa nije izgubljeno, samo je cijela priča u startu usporena, odgođena...